• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NECROMAN: mám silný dojem, že veškeré utahování šroubů v oblasti ZoZ je dílo těchto novinářů. Politici úplně ze začátku drželi rozumnou linii (i vlivem Černochové), ale neustálé hysterické 24/7 agitování tzv. "žurnalistů" v tomto duchu přineslo své ovoce.
    NJAL
    NJAL --- ---
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Ať máte na Černého jakýkoliv názor, tady dobře on...
    A redaktůrek se snaží ze všech sil - zlá útočná AR-15 a "kdyby to mělo zachránit jediný lidský život" included :(
    Pavel Černý: Zákon o zbraních je přísný dostatečně. Bohatě by stačilo striktně jej dodržovat
    https://youtu.be/3ijVGFu-STw?si=KvWiHFFdKOQUsj7J
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BAAL: před týdnem sekce časopisů v náhodném supermarketu. ach jo

    BAAL
    BAAL --- ---
    NECROMAN: bohužel, jen vzpomínka
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    BAAL: jasná věc, na lidi musí být přísnost... Tedy na ty druhé. Hlavně na ty, kteří dělají něco, co "nepotřebují".

    Měl jsem na tohle téma ("nikdo nepotřebuje AR-15") vtipnou konverzaci s pár dámami. Vtipnou proto, že samozřejmě co nikdo nepotřebuje zakázat... Ale obě dámy pracují pro výrobce sportovních aut. A nikdo nepotřebuje auto, které umí jet 300, že.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    EMDEE: Diky. Nafocene to nijak lepe nemam. Stavel jsem si to sam, nic na tom neni.
    EMDEE
    EMDEE --- ---
    REDSNAKE: to zní jako vymazlená záležitost, nemáš nějaký fotky k tomu? A u koho sis to nechával smontit?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: Stara fotka
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BAAL: Magnum už zas funguje, nebo to je nějaký VIP vstup?
    NJAL
    NJAL --- ---
    BAAL: "zisk zbrane", to je zase pytagorejsky termit...
    BAAL
    BAAL --- ---
    Pravidelně ukazování komisaři, že zvládnu rozborku cízy se koukám ujalo

    BAAL
    BAAL --- ---
    ELECTRICKOTA: Mě tyhle svérázné humory, nějak příjdou mín a mín vtipný. Rád si někde dám pivo, bez demetních keců hostinskýho a rád si jdu někam zastřílet, aniž bych musel poslouchat radoby vtipné humory.

    Ale jasně, Suchdol byl tím klidnem jedinečné místo.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    BAAL: Me tam správce nevadí, je v pohode, dokonce i mi pomohl když se mi zapekla hilzna v komore, ale je svéráz to neříkám. Spíš mě tam nebaví bejt s malorážkou když vedle střílej z velkorážných.
    BAAL
    BAAL --- ---
    ELECTRICKOTA: Mno mám dojem, že nikdo nic neví, teda pokud tady někdo ví, tak necht řekne. Na webu mají, že dělají reko, na zbraně kvalitně jsou nějaké posty o tom, že se tam snad plánuje něco s tím uzemím a že kdo ví jak to bude s povolením?

    Za sebe držím palečky a doufám, že vše bude jako dřív, protože jezdit za tím dedkem do Velvar se mi fakt nechce, tak raději ZKM hnije v trezoru.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    BAAL: Taky bych zašel ss malorajdou, po letech jsem si ji zase dal do kupy, jak to vůbec vypadá se Suchdolem?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ANARCHY: ale u FRT dochazi porad k jednomu vystrelu na stisk spouste... to ze "ti neco pomaha" tu spoust vratit je druha vec. ale porad myslim ze tam technicky "klicka" existuje
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    REDSNAKE: FRT funguje jinak než binary trigger - osobně si ale myslím, že naše úřady (pokud se tu FRT objeví a dostanou to na stůl) přijdou se zdůvodněním, že u FRT stačí, abys konstantně tlačil na spoušť a bude docházet k opakovaným výstřelům, a tedy je to kategorie A
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    V se US snazi ATF zakazat "Forced Reset Trigger", ze to z poloautomatu udela automat (aka "machine gun")
    zatim to vypada, ze jim to neprojde, protoze prokazatelne dochazi k opakovanemu stisknuti spouste (coz je to co definuje machine gun), jen je to proste jednodussi

    tak jsem si otevrel cesky zakon o zbranich a strelivu
    "Samočinná zbraň - palná zbraň, u níž se opětovné nabití děje v důsledku předchozího výstřelu a u které konstrukce umožňuje více výstřelů na jedno stisknutí spouště."
    v podstate carbon copy toho jak to maj amici

    a tak me napada jak by to dopadlo tady, nebo uz to nekdo otestoval?
    (zbrojak zatim nemam, jen me to zaujalo, tak me omluvte pokud je to zname tema)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam