• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    XMEDA: Tam je problém s tou ručkou, ten kus nerezu na palici by se dal někde strategicky přemístit a opracovat, ale ručka z trubky by vypadala dost debilně.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Prijde mi totiz, ze to snad neexistuje. Bud je to zinko-hlinikovy, nebo jsou to plasty obaleny nerezovym plechem.. a nebo pak az jakysi nemecky lity za 900-1800,-
    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    XMEDA: možná na aliexpress, ikdyž nevím s tou hmotností...
    FINSON
    FINSON --- ---
    UBU: No ale v tom druhým videu tu rybu tím pajcrem (sorry Hennyville, víš, jak to myslím ;-) ) nařeže naprosto luxusně, akorát jsem z toho nepochopil ten grif. Jinak zpracovat si takhle pstruha, to je hezký, to se taky zkusím naučit.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XMEDA: neco ve stylu http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/57/96/57/42/5796574225 ale ne slitina hliniku a zinku.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Je to sice trochu bokem, ale nevi nekdo o zdroji nerezovych celokovovych palicek na maso, ktery nestoji litr? :) Nemusi to byt designova picovina, ale jedoduchy drzadlo a na konci aspon 300g palice. Mytelna v mycce.
    UBU
    UBU --- ---
    FINSON: Co jsem z těch různých videí s Deba noži pochopil, tak je to kuchací a porcovací nůž na ryby spíš než filetovací.
    FINSON
    FINSON --- ---
    HENNYVILLE: To filetování jsem nějak nepochopil. Z několika různých (pravda, různě pofidérních, nutno přiznat) zdrojů jsem se dověděl, že filetovací nůž má být tenký a pružný, aby té rybě pěkně klouzal po kostech a kopíroval jejich zakřivení - tady ta deba je tlustá jak bojovej bowie od Želvy. Jak to ti Japonci dělaj?
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    jen pro predstavu davam video k cemu se ta, vcera zminovana Deba pouziva a taky jak se pouziva
    金目鯛を鍋用に調理する!
    https://www.youtube.com/watch?v=aA-_z5x0p9c

    a tady je podle me nejlepsi Deba na trhu v akci
    ULTIMATE TUNA FILLETING - Suisin Inox Honyaki Deba 180mm
    https://www.youtube.com/watch?v=BXpJqD5oJ-w
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    NEVILL: Mne potěšil muj oblíbenej elmax :-)
    STU
    STU --- ---
    HENNYVILLE: diky za info, to jsem netusil. koukam ten suisin je trosku jina liga a na cene je to fakt znat
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MANFRED: nosím po kapsách tak nějak na střídačku Spyderco P'Kal nebo Para Military 2, obojí jsou z S30V...tak rád vidím v tom srovnání že je to v té lepší polovině... :-)
    EDAK
    EDAK --- ---
    BRUKEV: jeste bych ocekaval ze si si objednal tri japonsky noze :)
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Něco od BR, to je první trakker, co se mi líbí :-) a pár tabuliček.




    77WHITE
    77WHITE --- ---
    77WHITE: resp takhle, má smysl začínat s japoncema právě na sujihiki (v té cenové relaci) nebo doporučuješ jiný typ?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    HENNYVILLE:Omlouvám se že jsem se vecpal do diskuze, řeším stejnou věc :) v tom případě sujihiki! Koukám že je prý i jednodušší na broušení. Nicméně - dá se dostat do cca 3-3.5 tisíc včetně kamenů na broušení aby to mělo smysl pro začátečníka s japonskýma nožema?
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    XMEDA: Když vidim ten výbrus, začnou mne bolet ruce protože z tohodle stavu to dovést ručně šmidly pidly mokrejma šmirglpapírama do stadia kdy ty rýhy není vidět je ta nejpitomější část mý nožotvorby:-)

    Zaujal mne docela tenhle kudlík. Při cenách 1400 nahoru teda platonicky :-)
    Desert Knifeworks Sandshark Drum OTF
    https://www.youtube.com/watch?v=KEbKF-4yYao
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen teda jeste k te postovane Debe. Podle me je celouhlikova Deba blbost. Tim ze je furt mokra, tak uz nebude ani patinovat, ale reznout. Obzvlast white #1 ma tendenci se zubit a praskat. Volil bych urcite nerez, celonerez. Suisin ma asi nejlepsi Debu co sem videl. Je to Inox a k tomu to neni san-mai, ale honyaki a na to, ze je to delany touhle metodou, tak je za hodne slusny prachy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam