• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    VACA
    VACA --- ---
    BRUKEV: ten vymletej šroub jsi samozřejmě zahodil a nahradil, žejo :)
    Jak to že střenky po rozebrání nelícujou, takže došlo při rozebírání k nějakejm násilnostem, úbytku materiálu? :)
    Jak se to může stát že něco co dřív lícovalo bez zásahu do konstrukce najednou nelícuje? Neutáhl jsi třeba moc na krev ty šrouby, že by se to nějak zdeformovalo? Protože to přece jinak neni možný že by takovejhle materiál jen tak změnil svůj tvar, ne?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Takže nakonec jsem Eku odšrouboval pomocí plochého šroubováku, zapadnul do stržených torx dír a šlo to.

    Nicméně po opětovném zkompletování již dřevěné střenky nelícují, jako dříve. U torxů to lícuje, ale podél hřebu tam v pohodě strčíte nehet.
    Tímto tedy Eku odsouvám do důchodu, dostane čestné místo jako "co kdyby" kudla v autě.

    R.I.P., byla to dobrá kudla a měl jsem ji moc rád.
    GGG
    GGG --- ---
    BRUKEV: co to je za firmu?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    WRONSKI: a bude tam mit kulatou diru co uz nedorahne nicim

    Lepsi sehnat zdravej ostrej torx sroubovak a pritlacit na nej aby se zakousl. Nebo vymenit sroub..
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WRONSKI: zkusíme
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    BRUKEV: V tom případě bych vnitřek šroubu proškrabal do tvaru vnitřního šestihranu a použil inbus klíč.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---


    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Kdyby někdo měl Rat 1 ve slušném stavu, dejte vědět.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---






    GOTIK
    GOTIK --- ---
    Ahoj. Zveme na letošní (už šestý) Knifest:
    https://www.facebook.com/events/992339440861689/

    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DEIKSAC: špatně pochopeno. Já to potřebuju dotáhnout, ale nemohu, bo je stržený torx. Lepidlo nic neřeší.
    KURE
    KURE --- ---
    LACHAUER: mam tenhle. http://noze.heureka.cz/victorinox-rangergrip-61/
    pojistka, onehand, svicarak. super.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LACHAUER:
    - maj to postelovany
    - nebo si kup k tomu Leatherman Micra, SOG Crosscut ci Leatherman Style CS
    - fair enough, problem u Victorinoxu je, ze ta pruzina je docela tuha a kdyz zaviras tak jen silou ty pruziny ti to rozrizne prst, imo noze detem (malejm) do rukou nepatri
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    vybavuji si jak jsem resil neco s kabelazi doma a mel jsem vedle sebe svuj cara-cara a kolem toho pobihal muj mladsi syn. potvurka mala.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    Díky všem. Snad několik poznámek:

    - vývrtka: pro mě zbytečnost, víno nepiju. Naopak mě na zavíráku s vývrtkou štvalo, že mi neustále rozdírala kapsu, otvírala se atd. Ale pravda, byl to Mikov, třeba to maj švýcaři líp poštelovaný.

    - nůžky: používám je pořád. Jistě, dají se většinou nahradit kudlou, ale není to tak pohodlný, a navíc, přesně jak bylo řečeno - jsem často mezi dětma, tam je lepší stříhat než řezat.
    Spíš se bojím, jestli se dobře pracuje s nůžkama, co jsou napevno přidělaný na noži. Možná se na to vykašlu a pořídím se nějaký kvalitní malý skládací nůžky,

    - one hand: one hand s pojistkou mám na samostatném větším noži. Švýcarák vytahuju různě mezi dětma, chci , aby to nůž vypadal spíš "hračkovitě" a neagresivně. A aby nešel jednoduše otevřít, když se ho ty malý potvůrky nedejbože zmocněj.
    WOKURKA
    WOKURKA --- ---
    LACHAUER: Osobně mám "Victorinox Trailmaster" už několik let a naprosto bez problémů :) http://victorinoxcz.cz/kapesni-noze-111-mm/trailmaster
    CROSS
    CROSS --- ---
    BRUKEV: ad pilka vs nůžky, to fakt záleží na každodenním používání, osobně za tu dobu, co nosim Leatherman Charge, jsem pilku použil asi dvakrát, nůžky co tejden. Ale u mě je to daný tim, že s malejma dětma poskakujícíma kolem spíš použiju nůžky, než kudlu, na věci jako stříhání náplasti, zastřižení zlomenýho nehtu a podobně.

    O Victorinoxu nosim občas Dual Pro a doporučil bych ho jako každej jinej Victorinox, kterej mi kdy prošel rukama.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BRUKEV: jistic zavitu/lepidlo na loziska od loctite by te mohly zachranit na furt, obzvlast to druhy - dal jsem par kapek na uvolnujici se kolecko na 80 kg brusce na podlahy, od te doby (asi 5 let kazdodenniho pouzivani) drzi
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    LACHAUER: mam tento http://noze.heureka.cz/victorinox-spartan/ a všem ho doporučuju.

    V tvém případě bych bral ten bez pilky. Jak říkáš, je skladnější a upřímně, jak často něco potřebuješ uříznout, když nejsi v divočině?
    BTW si myslím, že nůžky jsou naprostá zbytečnost. Není model s pilkou a bez nůžek? S nůžkama si max ostříháš nehty (na čundru ???), jiné činnosti nahradíš v pohodě čepelí nože (uříznutí obvazu, vyřezání obrázků).
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LACHAUER: ja mam Camper (vyvrtka + pilka) na cestovani po Evrope (kde vadi one hand otvirani ci pojistka a nejde vzit Leatherman, tj. vicemene cokoliv na zapad) a Cadet Alox na klicich, pac se neodrbe, je lehkej a tenkej. Urcite onehand a pojistka je dobra vec, ale zalezi, kde to budes pouzivat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam