• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    SFUMATO: Paradni dedek...
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    Moje první selka. Další model už musí být s úpravama





    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jeden podzimni veteran z doby, kdy jeste v Mikovu umeli martfrost .)

    KLATIC
    KLATIC --- ---
    WOJTYLA: tvar i uprava cepele se mi velice zamlouva...a ten pertinax ma na tom bavi :)

    kdybys nekdy nejakej potreboval ve fachu se mi ruznejch velkej odrezku vali spousta....
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Já mám D2 na tom mém Kershaw Leak Composite Blade a ten nůž řeže pomalu jen když se na něj podívám, natožpak když ho vezmu do ruky. Parádní ocel!
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    NEVILL: jj ten výbrus do takové výše trochu bolí no :D
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    WOJTYLA: Díky mistře :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CHINGACHGOOK: to je teda pěknej tlouštík :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Když už se tu mluví o D2, taky se přidám. Dostal jsem na testování kuchyňák od kamaráda z kitchenknifeforums.com žijícího v německu. Je to vědec, pracuje pro Carl Zeiss, čili žádnej kovář :-) celej proces výroby je popsanej na jeho blogu tady http://matuskalisky.blogspot.cz/2016_07_01_archive.html
    Přivezl mi gyuto 240, v reálu je to 230mm, 47mm vysoký, váha 190g, HRC 61-62.


    Detailnější a lepší fotky jsou na blogu, sem dávám jen na porovnání s mým Konosuke Fuji.
    Musím říct, že nůž je to velice povedej. Měl jsem ho na test několik týdnů v práci a jsem z něj nadšenej. Působí hodně lehce, dobře vyváženej, krásně pevnej. Co se týče D2, pro mě novinka, relativně pěkně se brousí, ostří drží nadprůměrně. Profil skvělej, s delší špičkou, narozdíl od mých japonců ze Sakai, špička je hodně delikátní, skvělá na jemnou práci, ostří je vybroušený hodně do tenka. Ručka působí naprvní dojem masivně, ale na delší práci je výborná. Rozhodně doporučuju pročíst jeho blog, obzvlášť proces výroby tohodle gyuta. Popravdě me už dlouho takhle nějakej novej nůž nebavil a těším se na další kousky co vyrobí, podle toho co psal by to mělo být z Gyuto 180mm z Niloxu, který by mi měl taky poslat až bude hotový.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    CHINGACHGOOK: Parada dedku!
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GANDHI: Ta moje kudlicka je subtilni salonni nozik.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    kdyz vy mate s Wojtylou pracky jak lopaty - nemuzu z toho nikdy poznat, jak je to velky:)
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Jedna aktuální vlastní tvorba :-)





    MANFRED
    MANFRED --- ---
    WOJTYLA: Věčná škoda, že místo pertinaxu už dneska rvou na rozvodny nějakej plast fujky fuj, kterej teda aspoň u nás docela zlobí....
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    WOJTYLA: ackoli pertinax neni nic moc pekny matros tvoje zpracovani to posouva na jinou uroven navic celej nuz je soumernej ciste linie ne ze bych ti neveril ale skoro si myslim ze vyrobit kudlu co bych neukrad (samozrejme v nejaky postapo situaci normalne nekradu:) ) se ti tezko povede
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    WOJTYLA: na projekt Grey Man Knife je ta kudla moc hezká :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Delate tu kluci nekdo s kydexem? Ze byste mi na to vyflufli rychlej kydexak?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WOJTYLA: No uprime mas recht.

    Nejhorsi v celym procesu pro me bylo udelat to/ nechat to hnusny:-))

    Az zprovoznim buchar muzem neco bouchnout spolecne. Kdyz se s tim nebudem mrdat na hezky bude kudla hotova za vikend a stinem se vecer i vozrat a najist u gillu:-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    NGR: Kdyz ti zrezne D2 zrezne ti cokoliv. To je otazka jak se o kudlu staras:-)
    VACA
    VACA --- ---
    WOJTYLA: rád tě tu zase vidim prezentovat nějakou svoji kudlu, udělal jsi mi radost!

    Myšlenka Greay man je dobrá, nůž je to parádní, vlastně furt až moc parádní na Gray mana :)

    Na tenhle projekt bych to cejtil na ještě hrubší final, občas někde nějakej dolík od bucharu, případně šlem od brusky... Trochu mu prostě rozbít ty čistý linie, udělad z něho takovýho Quasimoda trochu.. ;) A asi ani neleštit, naopak domu dát fakt šedou fasádu, nějakym pískovánim..?
    NGR
    NGR --- ---
    WOJTYLA: koroze?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam