• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KLATIC: Mas pravdu :-/

    Na moji obhajobu uvedu, ze jsem minuly tyden koupil prvni dospely nuz a protoze jsem si vedom mych extremnich pozadavku, radsi jsem si vybral nejake "nejmensi zlo", s tim ze casem se uvidi, co dal.

    Me pozadavky na zcela na idealni nuz pro me ucely viz:

    [ LAUNCHER @ NOŽE - ]
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    LAUNCHER: pokud mas limit jaky pises, tak nechapu proc si nenechas vyrobit kudlu podle vlastnich pozadavku na vsechno....dejme tomu napriklad tady...

    PokornyKnives
    http://www.pokornyknives.com/cs_CZ/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    77WHITE: Protoze ID FINSON ma chvilicku ZT a uz mu to drhne a leze z toho rez. Co to udela za 5 let?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: urcite nekde najdes nejaky rusky video kde to nekdo zkusil experimentalne zjistit ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Ber co se Ti libi, to chapu a podporuji :-)

    Osobne bych si tipnul, ze na mem Millie bych driv urval ty cepy co to drzi, nez to ostri, ale muzu se plest.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    LAUNCHER: zatim nevidim duvod proc nejses schopnej si neco vybrat, az na bod 1) kterej nechapu proc - jak casto delas rozborku noze? Zapouzdreny lozisko neni prachuvzdorny, naopak kdyz se ti zasere tak mas smulu, plus ma kolikrat maximalni zivotnost danou mazivem, ktery az na nejaky spesl prumyslovy modely nedoplnis. Nehlede na to ze ty axialni zapouzdreny loziska proste nejsou tak hubeny => musis resit vetsi tloustku noze>vaha apod...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    BLOWUP: kdyz se k tomu chovas jako k zaviraku a rezes s tim, nepacis s tim, nesekas s tim polena, tak tohle se ti nestane. Stejnej arguement jako s pojistkama, pritom me se nikdy svycarak nezavrel a nezakrojil do ruky, cim to asi bude? :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: hm, taky se zlomila v miste kde je ta dira :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: ehm... ono u te prihradoviny zalezi na smeru vektoru, kdyz uz teda chces argumentovat statikou. Ty noze se zlomej pacenim, tam ti ta vetsi staticka vejska nepomuze, naopak chybejici material (teoreticky) znat je.

    Ale moje vyhrady jsou spis estetickyho razu a ten samozrejme je vzdy silne subjektivni, takze asi fakt nema cenu o tom vest diskuse :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: BLOWUP: Nekoukejte se, tenhle pohled muze bolet :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Spyderco dira zeslabuje pevnost? To jako vazne?

    Jakoze by tenhle most byl pevnejsi pri stejne vaze, kdyby byl plny a ne "trojuhelnicky"? :-)

    CROSS
    CROSS --- ---
    PALEONTOLOG: takovejhle úkon je ale spíš otázka techniky, u toho neni nutný páčit a ke zlomení by tedy nemělo dojít :-]
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    77WHITE: Vsak to preci vubec nechci.

    Chci se vyhnout vecem typu:
    1) Nezapouzdrena loziska
    2) Reznuti lozisek nebo cepu
    3) Prilis vysoka vaha
    4) Design, ktery nezabranuje ruce sklouznout na ostri
    5) Nemoznost prehodit klip nahoru/dolu, levak/pravak
    6) Nespohlivy lock
    7) Nuz ktery neotevres s namrazou, nebo s promrzlyma rukama
    8) Nuz ktery se Ti otevre v kapse sam
    9) Cokoliv zbytecne nebo zbytecne moc couhajici ze strenek, az to znesnadnuje uchop, nebo dokonce skrabe ruku pri drzeni
    10) Puchyre z opakovaneho otevirani

    K tomu bohuzel extremni pozadavek:
    11) Delsi nez nuz na mem Leatherman MUT.

    V podstate takove "zaklady", ale zabyl jsem si to tim pozadavkem na delsi nuz, nez je obvykle. Mam tim hodne zuzeny vyber.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CROSS: to nevíš že BLOWUP s tím chce krájet plechový skříňky z ženskejch šaten ? ,.-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LAUNCHER: nejlepsi zavirak na svete je stejne dycky ten, co mas zrovna v kapse :) btw lionsteel dela OEM pro nektery modely spyderco
    CROSS
    CROSS --- ---
    BLOWUP: odmítání značky je čistě technickej termín v tomhle kontextu — čti Spyderco oslovuje celej trh kromě lidí, který z principu odmítaj Spyderco jako takový (z jakýhokoli důvodu, co já vim, asi hlavně design, špatná zkušenost etc.). Chris Reeve asi někoho s rozpočtem do $50 neoslovuje. Zmínil jsem to s ohledem na porovnání "popularity" těch značek podle počtu příznivců na FB.

    Jinak při krájení jablka nebo otevírání balíku se tohle asi běžně nestane, ale nechci se tu pouštět do debaty o Spydercu.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CROSS: hele, me o znacku nejde :-) Me se nelibi ten typickej tvar s tim okem. Ta cepel je v tom miste zeslabena takze ma tendenci se tam lamat a ten tvar mi fakt zpusobuje fyzickou bolest - nezavisle na znacce (par jich to z nejakyho nepochopitelnyho duvodu kopiruje)

    77WHITE
    77WHITE --- ---
    LAUNCHER: Jinak jak asi vis, nemuzes nejaky strojarsky tolerance a pozadavky aplikovat na predmety co 1) zdaleka tak vysoky tolerance nevyzadujou 2) kolikrat sou spis na skodu.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Ještě k tomu FB, Spyderco má ohromnej lineup, kde si každej najde to svoje, kromě striktních odmítačů hnusnýho designu, tj. značky, řečeno jazykem marketingu, zatimco Sebenza je věc pro fajšmekry, ostatně i cenovkou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: BLOWUP: Mrknu na ne vecer, diky za pokus panove.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam