• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    YARIN
    YARIN --- ---
    XMEDA: ok testnu dik
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    YARIN: tak kartacek na zuby a pekne vydrhnout... a pak lehce namazat
    YARIN
    YARIN --- ---
    XMEDA: a kde mam sehnat wapku :-))
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    YARIN: vystrikej z toho wapkou bordel .)
    YARIN
    YARIN --- ---
    resil jste nekdo podobny problem s one hand victorinoxem? (konkretne mam trailmaster)

    byl jsem ted na delsim cundru vcetne pisecnych plazi, pouzival jsem pilku na rezani dreva, nuz na nic extremmniho (ale ten pisek a pripadna sul z morsky vody byly vsudypritomny).

    a pri otvirani noze to ted jde strasne ztuha. do pulky to dam jednoruc v pohode, ale pak uz to zacne strasne drit a sotva to "urvu" obema rukama, abych ho otevrel uplne a zacvakla se pojistka.

    a to samy se mi deje s pilkou, jde silene ztuha, ale ta pouze v pripade, kdyz mam otevrenej velkej nuz. kdyz otviram jen ji, tak jde normalne

    netusite, cim by to mohlo byt, pripadne da se to (ma to smysl) nejak opravit? at uz podomacku, nebo nekde v nozarstvi (tady je otazka, jestli se nevyplati koupit novej, nikdy jsem problem se svycarakem resit nemusel, tak nevim)

    diky za pomoc/rady
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Nejvic mi Advocate vadi to, ze mi fakt nesedl ten vzhled strenek. A kaslu na DO-DO, tedy abych si to nechal nekde anodizovat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Nejlepsi v tomhle smeru mi prisel ten Lionsteel co ma ID FINSON. Flipper ktery opravdu funguje.

    To je otvirani jak ma byt.

    Kdyby mi stacil 3.5" a neresil bych ptakoviny, tak ho mam tez a bylo by hotovo.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: to si raději vyber něco jiného, Advocate je fakt moc malý nůž...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: Tak ono u kazdyho noze clovek musi asi trochu ty skills vyslechtit, jakej uchop pri otvitrani, jakej pohyb a tak. Ja ten Umnumzaan nikdy ale v ruce nedrzel tak nevim jak dobre to jde - on kazdej clovek nema stejnou motoriku, treba bys to zvladl :-) Mozna ale taky to rychly otvirani u nej nebyla hlavni preference. Nebo bys mohl Chrisovi napsat aby ti trochu toho titanu u toho cudliku odfrezoval jako u Sebenzy, tam to kazdopadne funguje :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FINSON: Ano. Vice treba zde:

    New umnumzaan very difficult to open | BladeForums.com
    http://www.bladeforums.com/threads/new-umnumzaan-very-difficult-to-open.849974/
    FINSON
    FINSON --- ---
    LAUNCHER: A to je špatně?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (Kliknout na "QuickFlick video")
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tady na tom videu je dobre videt, jak bych to nejspis oteviral i ja:

    Chris Reeve Umnumzaan Folding Knife 3.675" S35VN Stonewashed Blade, Milled Titanium Handles - KnifeCenter
    https://www.knifecenter.com/...numzaan-folding-knife-s35vn-stonewashed-blade-milled-titanium-handles

    Takze radsi ne :-/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: LAUNCHER: Btw priznam se, ze jsem zkoumal CRK Umnumzaan, bavi me ten jeho vzhled. Jenze se pry obtizne otevira, protoze je cudl moc blizko u noze. Ach jo, ja mam fakt smulu na ty noze :-(

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Ad ztrata garance po rozebrani - tez mi to velmi vadi.

    Ad Spyderco Advocate - Nevyhovuje mi ze je na me maly, problemy s loziskem, ta naoranzovela (?) barva strenek se mi v kombinaci s jejich povrchem ukrutne nelibi, ale plan byl to necim striknout... ale kaslu na to. Chtel jsem to vyzkouset, protoze to ma dlouhy cudl flipperu, ale dle problemu se zda, ze zatim neni co zkouset. Shrnuti - Po nejakem premysleni mi prijde, ze mi toho vadi vlastne tolik, ze jsem z toho vycouval.

    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: Jak to Spyderco presne ma nevim, tak jako ten ucastnik ty diskuse bych asi moc nechapal proc ten nuz nesmim rozebrat abych neztratil garanci. Prej se to rozbiji ponevadz to lidi moc utahnou, hm. Ja nevim, no, ale utahnout to nikdo nebude chtit bez duvodu - to delas kdyz tam je vule a prilisny utazeni zase zpusobuje ze se to hur otevira... Obecne, kulickovy lozisko je fajn vynalez, ale zaroven kazdej vi ze budto musi bejt pro heavy duty specialne zapouzdreny a i tak je to potencialne choulostivej prvek, nebo tim sajrajtem a vodou bude bez moznosti udrzby trpet. U noze na to zapouzdreni moc neni misto, takze bych cekal ze vyrobce s tim ze to user bude chtit cistit nebude mit problem. Mozna je to proste mysleny hlavne pro sberatele ktery to obcas zakapnou olejem, maj radost jak se to hezky otevira a potom to zase ulozej do vitrinky.
    Jak uz jsem psal, ja vyznavam spis tu filosofii "udelat nuz tak jednoduchej jak to je mozny", pokud mozno bez soucastek ktery se muzou rozbit nebo opotrebovat. A paradoxne Chris Reeve kterej ty noze tak dela s tim ze je rozebiras problem nema, naopak ti ty soucastky i posle pokud neco ztratis.

    Ten Advocate uz ma na Spyderco i docela hezkej tvar: clovek moc teda nechape proc tam vubec tu diru delaj, kdyz to je flipper a na otevirani ji neni potreba. Ale to je asi jedna z tech otazek v nasem vesmiru, jejiz zodpovezeni nam zustane odepreno ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Zas tohle muze byt presne to, o cem Spyderco mluvi v tom jejich prohlaseni. Klidne to mohlo byt v tom, ze pan si pretahne pivot na Advocate a pak se divi.

    Vzhledem k tomu, ze je to USA, ocekaval bych, ze v prohlaseni nelzou (protoze class action). Tzn doufam, ze se jim opravdu vratilo na reklamaci minimum kusu Advocate a skoro zadne od jinych flippers, tak jak tvrdi.

    Ze v tom postu nekdo zminuje i jine muze byt normalni, jednak mas vzdy nejaky odpad co jde na reklamaci, druhak opet, lidi toho napovidaji. Do nozu nedelam, ale u zbrani vidim, kolik si toho umi rozbit a jak kurioznim zpusobem cesky kutil. Predpokladam, ze americky kutil nebude natolik odlisny od toho ceskeho :-)

    Druha moznost je teda ta, ze Spyderco proste keca a class action se neboji.

    Muzu tedy rict, ze tohle cele ve mne vyvolala neduveru k tem loziskum obecne. Nejdriv ten ZT od ID Finson, ted tohle...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: No, on to prej neni problem jen toho jednoho modelu...

    Spyderco Advocate bearing Race A total Failure.. | BladeForums.com
    http://www.bladeforums.com/threads/spyderco-advocate-bearing-race-a-total-failure.1465317/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Prosim o radu mistni Spyderco guru.

    Nakolik je rizikove mmnt koupit Spyderco Advocate z BladeHQ?

    Tim narazim na tuto aferku:

    The Advocate - An Official Statement from Spyderco - Spyderco Forums
    https://www.spyderco.com/forumII/viewtopic.php?f=2&t=74118
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    8BB76E1: presne tam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam