• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    NGR
    NGR --- ---
    FINSON:
    NGR:
    NGR:
    takze vysvetleni zde
    "Haoyu Chen: Dear friend
    Thanks your attention to us
    It has frame loc. and we are sorry that we are not allowed to post the photos with loc. on the website
    hope you can understand us
    our products have highly quality and you deserve to buy them
    we are looking forward to make business with you
    if you have any question you can contact us
    have a nice day
    kind regards
    /:000/:000"
    JIKE
    JIKE --- ---
    SWIST: Ano když poradně zaberes, prohnou se a kousnou.
    SWIST
    SWIST --- ---
    To co popisuješ se mi u tti taky občas stane, když si nedávám pozor. Normálně tam tu 1mm mezeru mezi hřbety čepelí mám, ale když se pořádně zabere tak umí kousnout.
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: Taky díky! Myslím si ze kdyby jsi je zacistil nebo i oni už by to bylo ještě min než má být a nedoléhaly by kleště.
    Chtělo by to vidět další kus toho typu co mas a porovnat. Pak to muže být vada z výroby na reklamaci. Jako vadný kus - za ne to je vada (velká) protože to jsou primárně kleště... zkusme ještě někoho kdo je vlastník aby to vyfotil a pak bych to reklamoval na LM. Tohle by se u tak drahých MT nemělo stávat. A když ano tak se k tomu musí umět výrobce postavit. A nejedna se o opotřebení...
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: Hm, tak to jsme asi doma.

    Ted mi doslo ze ty hrby, ze to nejspis jsou švy od formy ve ktery to lijou.. A ktery by meli bejt zacisteny do rovna tak jako to mas ty.

    Diky za storming!
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: Supr:-) já taky

    Tak tohle mám úplně rovné...

    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: J to ja si prave vazim moznosti brainstormingu. Nebejt toho asi bych k tomu ani nedosel..

    Ja jsem v praci mam tu jenom mobil. Pokusil jsem se to vyfotit jestli je to tam trochu videt:



    Kdyz kouknes uvnitr na tom odlitku klesti v tom miste kde se maj opirat o ten plech je videt takovej vystupek, a proti nemu na tom plechu je dokonce trochu videt jak se to tam vtisklo..
    Je to na obou pulkach. Vlivem svetla a fototelefonu to jde ale lepe videt jen na jedne strane..

    Trea mam proste jen horsi nedobre zacistenej exemplar, a vy tam ty hrby nemate, nevim.
    Jen me trochu prekvapilo to zjisteni ze se to nekde hnulo...
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: Jojo jasné snažíme se na to přijít. Já obtisk nemám nebo aspoň Jo nevidím tady a než jsem to fotil tak jsem to teď poradně mackal až se to dotykalo a ohnulo. Pružnost tam je. Ono to muže být i tím cepem okolo kterého se všecko točí (nebo všecko dohromady)
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: Jj. Me se vsak jedalo o to, ze ten protikus co se o tohle opira neni rovnej. U mojeho wave je na nem hrbolek (je videt na me posledni foto). A ten hrbolek se proste do toho plechu obtiskul/vtiskul..
    Ono za predpokladu ze jsou obe stycne plochy rovne, to asi opravdu nema kam ustoupit.
    Ale kdyz je na tom odlitku hrbol, cele se to pak opira jen o tu jeho plochu, ani ne 1mm. A v tom miste pak ten plech proste ustoupi dokud se to neopre na celou plochu...
    To je muj myslenkovej pochod. Nejsem strojar, ale tohle mi prijde ze ma logiku. Na podobnem principu funguje napr dulcik..


    To o cem mluvim je asi opravdu minorita. Ale je to na obou stranach stycnejch ploch klesti, a tak je mozne ze v souctu to dalo ten 1mm kterej zmizel v ty mezere o ktery jsme se bavili. Jinak si to vysvetlit nedovedu.
    Nejak se mi nezda ze by se hnuli ty tvrzene kleste (chrom molybden, vanadium nebo z ceho to je), ty by imho spis rovnou praskly.
    To je prave taky vec, ze ty kleste jsou tvrdsi nez ten plech, a ten hrbol se vlastne zachoval jako důlčík. Nevim, ale nejak se mi nezda ani to ze bych prohnul ty rukojeti s nastrojema.. Nekde by imho byla videt nejaka "vlna"..
    JIKE
    JIKE --- ---
    Mrkni na tti . Tohle nemůže nějak ustoupit bych řekl.

    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Ale nejsem neomylnej ;)
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: Ja ted koukal na nejaky fotky, a me teda prijde ze zrovna tahle vec je u charge tti uplne stejna. Ten plech, to jak je prorizlej, to prolisovany vystuzeni, i to jak konci v ose čepů..

    Ja si fakt myslim ze to ustoupilo protoze ta stycna plocha klesti na rukojet ma hrby, na strane odlitku klesti.. Ty hrby proste nepatrne "vstoupili" do toho plechu. Coz se muselo stat, kdyz veskerej tlak stoji na vrcholku toho hrbolu..
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: U TTI Je to řešené trochu jinak(uchycení operneho plechu) byt je opět operny. A zda se mi více pevný. Nepřesahuje dopředu kde se opírají kleště jsou defakto v rovině. Mužů poslat fotku nebo mrkni na NET. Každopádně si myslím ze se spis prohly kleště (únava materiálu) ono stačí malinko aby to dalo 1mm.
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: J, ja ji tam prave taky mel cca 1mm.. Uz tam neni, cepele se o sebe oprou presne v moment kdy se setkaj celisti.
    Takze si rikam jestli to ustoupi jeste o dalsi mm, tak ty celisti nepujdou naplno zavrit..
    Kdyz jse to ted ale podrobne zkoumal, nikde jsem nenasel zadny viditelny poskozeni.

    Snad jenom v tom miste kde se celisti klesti opiraji o ten plech co je na hrbetu rukojeti..
    Mobilem se mi to nedari poradne zachytit, ale ted koukam na to ze ta stycna plocha na klestich neni rovna. Je na ni nejakej vystupek, a ten se trochu zakousl do toho plechu. Zda se. I na tom plechu je trochu videt drobna vlnka v tom miste...



    Ted je vlastne otazkou, zda-li je toto u charge tti resene stejne. Jestli ano, tak titanove strenky nehrajou zadnou roli. Cely to stoji na tom plechu uvnitr o kterej se to opira..
    Ale tak ted uz to snad dal nikam neustoupi, jestli je to tim nerovnym povrchem klesti, tak se to proste neopiralo celou plochou. Coz teda jestli se ten plech vytvaroval podle toho, tak uz by ted mohlo..

    Jako jo, LM pouzivam naplno, ale zase s nim neutahuju kola u nakladaku, jestli mi rozumite. Zadna extreme brutalni sila ala Hulk. :D
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: Jsi me zarazil :/) ano mám tam 1mm mezeru(celou dobu) a těžký je aby šla k sobě (musíš hodně zabrat)
    VACA
    VACA --- ---
    DACELO; WOJTYLA: Panove ja vam dekuji za reference.
    Davam si to tedy do poooradniku veci k vyrizeni. :D snad se k tomu dostanu v nejak rozumnem casovem horizontu...


    ---
    Jinak kdyz sme tu meli okenko o Leathermanech, tak ja taky prihodim jednu cerstvou LM story..
    Mel jsem ted nejakou vlnu neuspechu. Jeden den jsem ustipl ten mini bit.
    A hned asi o dva dny jsem potreboval neco klestema.
    Celkem jsem zabral, celisti se smekly, nastroj se v tu chvili pod silou ruky secvaknul a pekne "prijemne" mi ukousnul kus briska na palci.
    V tom miste kde se setkavaj hrbety cepeli "v rezimu kleste"..

    Inu, tentokrat se lenost moc nevyplatila, a je to jedna z odpovedi na otazku "v cem nikdy nebude Leatherman mit navrch oproti plnohodnotnemu naradi".

    pridakladam fotku:



    To je to misto kde LM umi pekne kousnout, tak bacha na to. ;)


    +teda ted si uvedomuju, ze muj LM pravdepodobne musel za tu dobu co ho mam uz trochu ustoupit. Nekde ve sve konstrukci...

    Sice proto, ze ted se mi v rezimu "kleste" tyto hrbety opiraji o sebe, jsou v kontaktu... (Na prvni pohled to bypada ze tam mezera je, ale kdyz se dobre podivate tak je videt ze se dotykaji)
    To si pamatuju ze kdyz jsem ho mel novej, tak tam byla drobna mezera pri sevrenejch klestich..
    Viz jako na teto fotce:



    Mate tu nekdo wave? Mate tam tu mezeru?

    A jak jse na tom Chargeisti? :) je tam u charge tti mezera mezi hrbety?


    A ano, za sebe ted musim rict, ze priplatit si za charge se zrejme skutecne vyplati. Ty platky titanu konstrukci zpevni, a pravdepodobne tak bude mene pruzit nez wave, a nejspis v dlouhodobym meritku nebude ustupovat...

    Tatovi chci darovat LM, urcite to bude tti. Ja se svym wave vydrzim, za ty prachy je to skvelej uzasnej nastroj (mel jsem ho za 1600 z druhe ruky)

    Jestli ho ale nekdy znicim, nebo bude "ustupovat" i nadale, natolik ze uz pak trea nepujdou secvaknout kleste naprazdno protoze jim budou branit o sebe se opirajici hrbety cepelí, tak ho vyreklamuju, poslu do sveta, a tu charge si taky poridim...
    Smysl to ma, kdyz nic jinyho tak kvuli tomu pruzeni a pevnosti konstrukce urcite...
    JIKE
    JIKE --- ---
    RS3719 Real Steel Bushcraft Plus Survival
    http://www.youtube.com/watch?v=sRQhTk0O9Rk
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    prdlajs,zacali skopirovat Strakouse,kdyz uz se na to vyprd :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NGR: me pripomina diru na sekaccich k zaveseni, podle me cinan nepochopil ze ta dira u spyderco by vlastne mela slouzit k otevirani.
    Hm, pod sexy dirou teda chapu neco jinyho, ale to je zase jiny tema.
    FINSON
    FINSON --- ---
    NGR, REDSNAKE: Něco takového jsem zaslechl taky, ale nemám to ověřené.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam