• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LA_PIOVRA: googluj tez golok a chandongs
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    BLOWUP: je to imho kratkej parang, selskej nuz-sekac z jizniho Thajska, Malajsie, jiznich Filipin, Indonesie. Pusobi to jak nejakej suvenyr ze 60s:)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KALIF_WH: Me slo spis o ten divnej tvar ty plechovy cepele, vypada to jak nuz na roztirani masla nebo tak.
    Slonovina je samozrejme blbost :)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    krom toho sami pro sebe si delaj daleko hezci noze jako nastroje denni potreby, hezci nemyslim zdobenejsi to proste od noze nepotrebujes, kdyz ho mas denne v ruce na praci. A kdyby to byla zdobena historicka zalezitost, tak je to remeslne mnohem lepe zpracovane. Lidi jsou tam hrozne sikovny, ale od turistickyho suntu za 5 USD zkratka clovek nemuze cekat ze se mu nekdo bude mesic venovat. Navic ta cepel a zasazeni jsou fakt tragicke.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    BLOWUP: i detaily zpracovani tomu odpovidaj, neupraveny neobrouseny hrany u rezby, nedolesteny, sity horkou jehlou.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KALIF_WH: jop, ta "pojistka" je velmi napovidajici....
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    BLOWUP: no rozhodne bych si nevsadil na slonovinu, spis buvoli roh. a provedenim to vypada na hodne zanedbanou suvenyrovou zalezitost. Jakou si clovek muze dovezt i indonesie.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    já měl vždycky pocit, že je to nějak vhodný na stahování kůže zvířat
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Jakut ma sve urceni, to vybouleni oddeluje material, dobre se s tim dela napr. chlupate drivko.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GILDARIUS: Lidem se to asi líbí, no.

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GILDARIUS: ono to celkem pěkně vypadá, bude to taková nožařská hipsteřina, která je ale praktická jako dutá kulečniková koule ze skla :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    PRAASHEK: předsvava že z tý kovaný díry ďoubám paštiku mě moc nevzrušuje :) přijde mi že to tedka ková kdo má doprdele díru, možná to je jednoduší na výrobu protože to nemusí bejt souměrný?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GILDARIUS: prakticky má podle mě ta konstrukce jenom nevýhody :) je to asi disajnovka a módní výstřel. ale klidně mě opravte
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Můžem mi někdo vysvětlit jakej je smysl a výhoda nože typu Yakut oproti normální Fince? Mi přijde že se stim teďka uplně roztrhnul pytel
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---

    ukradeno z GIF
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: nevím proč, ale připomíná mi to kapesní Sterkh z čepelí z Bikera (oba Kizlyar), přesněji řečeno - čínskou kopii těch nožů :-)


    JIKE
    JIKE --- ---
    NEVILL: No. Tenhle typ bolsteru jsem viděl naposledy ve vietnamsky tržnici. Cena 70Kč.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: Jo, na tohle označí asi různí lidé mají různé názory co přesně to znamená... :-)
    KURE
    KURE --- ---
    NEVILL: "Kvalitní ocel" :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    BUSHMAN nůž WOODARD
    https://www.bushmanshop.com/cz/885-bushman-nuz-woodard-8591191300182.html

    Bushman má teď v nabídce tenhle nůž...jako nevypadá to úplně zle, ale hádám že asi nějaká čína s 420 ocelí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam