• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    NGR: azza byla dobra prvni serie, ted uz to sidej, je to tenci a blbejsi matros
    NGR
    NGR --- ---
    nevite z ceho se dela ta rada Fiskars FUNCTIONAL FORM PLUS ? nemuzu to najit
    azza je 420 mam doma malej na drobnosti a jde to s tim a zena se pravidelne porezava takze je to ok :)
    me zajima ten fiskars royal vs Fiskars FORM PLUS - matros a hlavne ty asi silikonovy strenky - doufam ze to neni ten tvrdej plast
    GGG
    GGG --- ---
    NGR: jedinej wusthoff z toho seznamu co pises ma smysl kupovat
    NGR
    NGR --- ---
    jsem tisictej, vim to
    uz se to tu resilo taky snad stokrat

    potrebuju rychle 2 kudly
    santoku a chef

    jde mi o řady
    Fiskars FUNCTIONAL FORM PLUS
    tescoma azza
    fiskars royal
    popripade nejakej cernej kun v tyhle cenovce?
    wusthoff se mi moc nelibej
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    PURALEX: Pokud je to dobre tepelne upraveny tak by sekani tahle ocel mela vpohode vydrzet, ale se sedmi milimetrama tloustky to moc na praci pro macetu nevidim. Pri tyhle tloustce jsou sekaci schopnosti a odolnost zavisle hodne na provedeni vybrusu a kvalite zakaleni. Kazdopadne je to pekne vypadajici kudla a drzim palce at slouzi :-)
    PURALEX
    PURALEX --- ---
    Nůž je teprv na cestě, tak uvidím až dorazí...https://www.instagram.com/p/BhbTxj0gdID/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1g8qnij31ghxo
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    PURALEX: bych se toho nebal, nastrojovky pri spravnym tepelnym zpracovani fungujou dobre, otazka je to tepelny zpracovani, ale pokud vyrobce vedel co dela, tak myslim ze budes spokojenej. Casto se teda macety delaj z 1055-1075 uhlikovky jako sekery, ale pokud tepelny zpracovani upravis podle ucelu pouziti ty oceli, tak podle me neni problem ani s nastrojovkou. Muzes zkusit sekat do neceho tvrdsiho (drevo) a jestli se ti ostri neohyba a nevylamuje, tak pohoda
    381007
    381007 --- ---
    JIKE:
    LEON_KOWALSKI: na učňáku se nám jako loupače pomerančů výborně osvědčily nože na kabely :D

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: tak víš co, říkal jsem si - stejně to denně tahám v kapse (Victorinox Classic), tak co to trochu neupgradovat a nevylepšit :-))
    Ad loupač - to mě zaujalo taky, hned jak bude doma tak to prubnu ;-)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    PURALEX: Maceta se stejnak tradicne vetsinou dela z blata. Buhvi co vsecko budes sekat, a schopnost naostrit ji snadno je vitana:)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PURALEX: jestli máš v okolí někoho s tvrdoměrem, tak si nejdřív nech změřit tvrdost. Maximální dosažitelná tvrdost se u nožů moc nepoužívá, u mačet už vůbec ne, protože pak je materiál výrazně křehčí. Já mám nůž z nástrojovky (19314) a mám ho zakalený a následně popuštěný na "jenom" 58 HRC a i tak to rozhodně není na páčení, sekání atp, ale v klidu se s tím můžeš holit a po týdnu používání stačí jenom přejet na koženým pásku... =)
    JIKE
    JIKE --- ---
    LEON_KOWALSKI: to vypadá jako miniChamp :-) zkus ten loupač na pomeranče, je super! já ho nemám ale kámoš měl. než ho ztratil...


    PURALEX: možná to poznáš až s tím budeš sekat, pokud ho již máš. případně když ho budeš brousit.
    PURALEX
    PURALEX --- ---
    LUCKYBSD: abych to trochu upřesnil... Pořídil jsem chopper/mačetu s touhle oceli a chtěl jsem vědět jestli je to dobrá nebo špatná volba. Informací ohledně qcm8 k tomuhle účelu jsem moc nenašel...tada žádný :) tak jestli někdo z Vás poradí...m
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    zdálo se mi, že mám málo Victorů, tak jsem si objednal

    pro sebe do kapsy


    pro dceru (8) do školy
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    LUCKYBSD: ok, cili je "trosku" reaktivni. mam z SKD jednu kudlu, z A2 taky a zadna vyhra to neni. 58-60HRC je pro me mekota a SKD ani A2 ostri moc nedrzi v porovnani s 1.2562 (65HRC) nebo 1.2442. (64HRC)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    HENNYVILLE: asi koukame na jinej obrazek, ale 8% chromu rozhodne full nerez nikdy nebude a okolo 1,5% uhliku je predpoklad, ze to bude cokoliv jen ne mekky jak pastika, ostatne i datasheet mi dava za pravdu:

    QCM8 is a refined cold working die steel in which high hardness and
    toughness are superbly balanced.
    QCM8 surpasses conventional steel SKD11 in hardness, toughness,
    fatigue strength, and wear resistance by controlling the microstructure.
    Due to these characteristics, the steel substantially extends die life.

    proste nastrojova ocel c. 258
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    PURALEX: Full nerez, bude to umet byt ostry, ale nebude drzet ostri, bude to spis mekky jak pastika.

    PURALEX
    PURALEX --- ---
    Zdravím, máte někdo zkušenost s qcm8 ocelí. Nějak se mi nedaří najít info... Dik
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    Na druhý pokus zkouším prodat blbej dárek... Nabroušený nožířem u nůž.cz na Floře za 280kč. Nůž není použitý-nový.
    Prodám za 1100kč, osobko Praha, nebo pošta.
    https://www.armed.cz/nuz-walther-p38/ Původní cena 1379kč.
    AMANT
    AMANT --- ---
    HENNYVILLE: a kdyby moje prababa videla, jak se dneska delaj knedliky..!:)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Tak jsem si rano vyzvednul na poste balik do ruky z kalirny :-) N690 59 HRC bracha si vybiral vzhled, me moc nesedi ty velke choily takze bych to osobne asi pojal jinak.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam