• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    B3DA
    B3DA --- ---
    SIRIUS: neni ta pojistka pouzitelna taky prez ten kriz nahodou, jako u wengeru?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    tak dneska dorazil ten nuz od swiza: bral jsem model DO3 cervenej, za ty prachy to neni spatny, je to takova rekl bych celkem prakticka summer carry vec, byt edc nuz to za me nahradi jen velmi nouzove, na to je to maly. Kvalita zatim vypada jako na victorinoxech co mam, nekery drobnosti vypadaj o neco lepsi, ale ukaze se az si to sedne. Prijemnej je plast na ty strenky, je mekkej takze nebude tolik klouzat. Co je naprd je ta manualni pojistka, je hodne plocha a neni tam nejakyvykrojeni aby se k ni dalo dobre dostat.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen pro zajimavost, Maksim ma k vyroci 10. roku japanesenaturalstones.com “slevy” na nektery zbozi, plus prihodil nektery super sberatelsky a raritni kousky ktery za tu dobu nasbiral k prodeji. Dnes rano prihodil tuhle Yanagibu z tamahagane a vydrzela tam za tu cenu snad 5 minut. U takovych kousku uz to rozhodovani o kliku na “add to cart” bude trosku jiny nez u tech hracek co si kupuju ja :-)

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    UBU: Hamon vede tak jak na vsech JP kudlach od spodni hrany tangu. Je to ao2 a na tom ten hamon nevyleze jak na shiro 1,2, 1095, 19191 apod ) a ja to ke vsemu jeste vylestil do co nejvyssiho moznyho lesku ) nebo spis co bylo v mych silach bez toho abych to macel v chloridu ) kdyz se podivas na jakykoliv Ikeda honyaki co ma treba Bernal cutlery tak ten hamon je v podstate identickej. Maj tam ted jedno celkem hezky Shiro3 Abura (kalba olej) a tam je hamon dost viditelnej. Ale ja chtel neco vic tradicniho cili moje je Mizu (kalba voda). Na pristi sraz samozrejme donesu. Je to fakt sperk!
    UBU
    UBU --- ---
    HENNYVILLE: Jak vysoká je linka hamonu? Na obrázcích vidim prd. Tu geometrii bych rád prozkoumal zblízka, paráda!
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FINSON: Ale vono je fakt rozdilny ) san mai, monosteel kalenej ve fullu nebo toto...fakt je to kazdy jiny ) verim ze mi veris ) Ale pri tedle delce cepele uz jde fakt citit hodne. Na nejakym kapesnim kratasovi toho asi jen tak z jednicky moc nepoznas. Kazdopadne diky )
    FINSON
    FINSON --- ---
    HENNYVILLE: Tvl feedback z prkna. Já to chápu, i když si to neumím představit - jseš borec, respect!
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    malej...

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Po nekolika letech cekani mi konecne prislo moje vysneny honyaki od Ikedy blue2 parcialne kaleny na hamon s hlinou, 64-65 HRC, 54mm vysoky v pate, 3,4mm tlusty ve hrbetu, 268mm dlouhy, full konvex, no proste nadhera ) s ruckou kterou vyrabel muj kamos Matus, ja instaloval, to vazi krasnych 298g. Rucka je z Ringed Gidgee, roh vodniho buvola. Feedback z prkna je nepopsatelnej, feedback z kamenu pri brusu je nepoznanej. Konecne chapu o co de, honyaki je reseni vsech problemu )
    Zbytek fotek tady https://www.instagram.com/p/BxCCK8DhNA_/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=i7ps1k4g11rh

    JIKE
    JIKE --- ---
    REDSNAKE: ...prosím ne... :-( mám od nich nože, a ani jeden není dobře udělaný. čím novější, tím horší.
    (jejich marketing, nebo kdo o tom rozhoduje, není uplně v pořádku...)
    jediný co tak Uton... rád bych český nůž od české značky... a proto tu máme i jiné české značky, české kvalitní nožíře.

    Pokud chcete nožičku, lepší dělají v KFC


    REDSNAKE: od Narexu mám kupříkladu šroubovák tak,, 15 let? pořád okay?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    zajímavé že každej ten zavírák umí vyrobit tak aby to bylo poměrně hezky, čistě, udělané. O vkusu asi netřeba mluvit, ten je subjektivní. Jen mikov - mrd, odlitek, mrd čepel, mrd nýty, mrd prodej.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FINSON: ono to bylo tak že naopak mikov koupil narex, takže ač jsem měl narex za kvalitní nářadí, trochu se bojím co se s tou značkou stane teď. Ale třeba nic, nevím nic o majetkovém pozadí a jestli třeba si vedení narexu nenechají, nebo kdoví..
    FINSON
    FINSON --- ---
    REDSNAKE: Hm, a Narex se rozhodli Mikov zlikvidovat? - Ne, to se neptám tebe :-) Díky za info!
    Jinak ta lodička (canoe) i nožička (leg) jsou spolu s hromadou jiných, např. dogleg, peanut, whittler, barlow, stockman, muskrat, back pocket atd. všechno "traditional patterns" - tvary amerických i evropských zavíráků známé přes 100 let.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    GANDHI: jj, taky mam pocit ze to jinde umej udelat lip

    [ BLOWUP @ NOŽE - ]
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    a ne, ze by teda ten napad sam o sobe byl nejak treskute originalni:)
    RR1507 Rough Rider Strawberry Bone Small Leg Pocket Knife
    https://www.discountcutlery.net/...7-Rough-Rider-Strawberry-Bone-Small-Leg-Pocket-Knife_p_72863.html
    JCD
    JCD --- ---
    REDSNAKE: bizarní. Ale údajně to je trhák ;) to si musíme koupit, než to bude vyprodané!
    Nahradí rybičku nožička? Firma Mikov uvedla nůž s rukojetí ve tvaru dámské nohy | Zajímavosti | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...edla-nuz-s-rukojeti-ve-tvaru-damske-nohy.A190503_161106_ln-zajimavosti_ape
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FINSON: pokud se nepletu tak akvizice už proběhla a to s narexem.
    FINSON
    FINSON --- ---
    PETER_PAN: Lodička, anglicky "canoe" je tradiční tvar slipjoint zavíráku. I z mizerných materiálů bych to u Mikovu viděl 1000x radši než tohle.
    ... Hele, nesnaží se management srazit hodnotu firmy a značky před nějakou akvizicí? :-)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    me prijde, ze to ma stejnou cilovku, jako tyhle hrebeny:p
    AUKRO – největší české online tržiště
    https://aukro.cz/retro-hreben-zena-80-leta-min-stoleti-6942438077
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ARMADILLO: Kdyby udelali lodičku. Tvar by sedel a mohlo by se to tvarit jako hipster rybicka.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    REDSNAKE: hrozný teda...kdyby raději třeba zase vyráběli takovej ten jejich OTF...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam