• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    SWIST: Na Avispe je jen jedna plastová střenka a nůž je tenčí. Přišlo mi že grip je u RATky prostě lepší. Ale to je jen můj subjektivní názor.
    AZIM
    AZIM --- ---
    SWIST: Dozier má lepší tvar čepele, je to top universal ... jestli tu avispu chceš jako edc a nejsi magor do nožů jako místní osazenstvo tak ještě zkoukni
    SWIST
    SWIST --- ---
    DARUMA: Ratku mám. :) V čem sedí lépe, design ručky je prakticky stejný, ne? Tedy až na ten frame lock..
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    SWIST: Kup si raději Rat 1 nebo 2. Stejná ocel akorát sedí líp v ruce než Avispa.
    SWIST
    SWIST --- ---
    Přemýšlím o pořízení Esee Avispa, tak zukusím nejdřív tady jestli se jí tu někdo neplánuje zbavit.. :) Kdyžtak PM
    KURE
    KURE --- ---
    byl jste někdo o vikendu v Příbrami? Dojmy?
    já jsem byl poprvé po několika, letech. Byl jsem až v něděli tak mě možná něco uteklo, ale moc se mi to líbilo.
    Mám pocit že přibylo nožířů kteří dělají nože použitelné v běžném životě v civilizaci. Zavíráky a kuchyňské nože. A to je super.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Tak Kudlička od Rasheena už je doma.
    Ještě jsem neměl čas ji moc ošahat, ale vypadá to že splní moje očekávání. Fotku berte s rezervou, brzy bude ve svým prostředí :)

    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    DARUMA: Já se teď po něčem takovém koukal, kdyžtak pm.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Neměl byste náhodou někdo zájem o to Spydero Resilience? na moje cestování je trošku moc velká kudla :D
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    JAHODOVE_PYRE: tie vyzeraju fakt super, povodny Hissatsu, Heiho i Otanashi. Dobre mi pride, ze ich vacsie modely su manualne, cize lahsie predajne v krajinach so striktnejsou regulaciou.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    JAHODOVE_PYRE: Ty jo, ten chci :) .
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    KURE: trosku subtilnejsi, ale zase levnejsi http://www.noze-nuz.com/crkt/CR7096.php
    CR2900 CRKT Folding Heiho (Hissatsu 2) 3.125" B C.R.K.T. Columbia River Nože Nůž
    http://www.noze-nuz.com/crkt/CR2900.php
    ISCH
    ISCH --- ---
    Kdyby náhodou: termín zimní Pražské výstavy nožů je 8.12.2019
    KURE
    KURE --- ---
    nemate tip na nejakej podobnej nuz, nebo kde koupit tohle?
    Ikuchi™ Carbon Fiber - Spyderco, Inc.
    https://www.spyderco.com/catalog/details/C242CF/Ikuchi-Carbon-Fiber/1196
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    CRKT Pilar. Můj malý EDC nůž.

    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    NOMAAD: pred kalenim nebo po?

    cum jemnejší tim víc to hřeje

    bruska samozřejmně neni ideální, nicmene delat se na tom dá

    musís hodne ale opravdu hodne zpomalit. Hrubý ubery před kalením jsou oktam to muže rvat cio ta bruska snese... a asi to ani nevygreješ.... po kalení je treba se velmi obrnit trpelivostí... Děláš to jaklo hobby pro radost tak si to užívej... a kochej se,,, jeden pruchod pres pás a do vody s tim...

    nejlepší recept proti vygřejvání je nemát žádny rukavice... to se spálíé drív než se to vyhřeje...:-D

    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    WOJTYLA: Je to Scheppach BTS 700(https://brusky.heureka.cz/scheppach-bts-700/),Ryhlost pásu je 820metru/min.Nedá se regulovat.material ruzny,ale především 4mm tlustý nerez Sandvik..Pásy kupuju na Topabrasive.cz.Ted presne nevim zrnitost,ale spíš hrubá.Materiál zirkon na nerez a tvrdé kovy.Nepomohlo by dělat to jemnějším zrnem?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    WOJTYLA: no jo, to máš pravdu, já si pamatuju hlavně ty vietnamský...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    NEVILL: No to mely ale byly i mosazny. Mraky toho sem vozili taky na konci 80 vekslaci z Italie. Ovsem v kvalite turistickyho suvenyru.
    Mluvime o konci 80 a zacatku 90 let. To nebyly vietnamsky trznice tolik ale spis vekslacky burzy a tak.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    WOJTYLA: Fakt? Já si pamatuju že to většinou mělo tyhle části z nějakýho nerezu (nebo bůhví co to bylo) a střenky plastový...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    NEVILL: Jojo meli :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    WOJTYLA: Jako stejnej styl určitě, ale myslím že ty devadesátkový vystřelováky už moc neměly tyhle mosazný prvky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam