• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    teď koukám na knife na inzerci, vypadá to, že bych si tam časem mohl něco vybrat.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KURE: ale máš pravdu, že shánět něco ručně kovaného za pár stovek asi bude nesmysl..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KURE: to jsou ale přesně ty prefabrikáty které zmiňuju, předpokládám, že u většiny z nich se jich lidská ruka ani nedotkla, nebo se pletu?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj, nejsem si jist jestli tohle je to správné místo kde se zeptat, ale nemáte náhodou někdo nějakou čepelku k prodeji? Rád bych si vyrobil svůj patch knife, bude sloužit víceméně jako doplněk, přesto bych se chtěl vyhnout nějakému prefabrikátu. To ale nejde úplně ruku v ruce s druhým požadavkem, kdy mi jde dost o cenu.

    Takže kdyby náhodou někdo o něčem věděl, budu rád za tip či nabídku.
    KURE
    KURE --- ---
    HENNYVILLE: to vypada zajimave, zejmena ta předepinaci pružina. ale je to trošku monstrum.
    já jsem nějaký pantografy viděl na Příbramský výstavě
    sharpeningtool
    https://sharpeningtool.eu/en

    ale teď mám v hlavě nějaký kompromis, prostě naklonit kámen do požadovaného uhlu a ručně brousit s tím že kolmo dolů se uhel drží snadno. no nebo to nacvičit normálně :D
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KURE: Je, jmenuje se Edge pro, CKTG na to ma kameny. Nebo je tu jeste jeden, dost seriozni system co zkonstroval jeden rusak zijici v Nemecku. Do toho das libovolny kameny, naturaly, syntetiky, vse. Na nemeckym KMS foru to najdes jako Bogdan sharpening jiig. Rikaji tomu myslim Gizmo. Pripadne sem hodim link az budu mit trochu casu. Kontrola tlaku a stoprocentni stalost uhlu je hlavni prednost tohodle systemu. Ja popravde tydle siditka moc v lasce nemam, ale tendle bazmek me dost zajima )
    KURE
    KURE --- ---
    VACA: já jsem taky lama. jen jsem si teď koupil pěknej nůž a nějaký to kamení :D

    DARUMA: no proto mě překvapuje, že není podobnej bazmek, kterej místo noname tyček, umožní použít kvalitní (v překladu drahý) kameny od renomovanych vyrobců.
    až si řikám, jestli by se nedalo něco doma zbastlit. V podstatě tohle
    Japonský nůž, keramika a jiné doplňky :: Nipponshop.cz, , Držák brusných kamenů
    http://www.nipponshop.cz/131/drzak-brusnych-kamenu.html
    namontovat na nějaký držák s úhloměrem.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    já jsem lama a kapesní nože brousím na tomhle a pohoda. za deset minut moje nože holí chlupy. :) na závěr to líznu ještě ns kůži.

    Knife Sharpeners | 4 Rod Ceramic Turn Box | Lansky
    https://lansky.com/index.php/products/4-rod-turn-box/
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    trpezlivost a jemny kamen :)
    VACA
    VACA --- ---
    KURE: Tak pro lamy jako jsem ja jsou ruzny alignment systemy, urcite i pro wet stone vaseho kalibru by se neco naslo..
    Jinak borci co je pro ne brouseni nozu denni chleba asi takovym bazmektem budou pohrdat, a reknou neco jako “je to v rukou, musis brousit, brousit a brousit, a vono to prijde.. :D
    KURE
    KURE --- ---
    viděl jsem někde "hack" že si opřel kámen v úhlu a pak na něm brousil taky kolmo dolů.
    A říkám si, nebyl by šikovnej nějakej takovej přípravek.
    CROSS
    CROSS --- ---
    DWAY: tak zrovna na tom sharpmakeru prostě držíš nůž pořád kolmo, úhel je nastavenej na tý základně.
    DWAY
    DWAY --- ---
    CROSS: to uz je na me moc manualni :) udrzovat spravny uhel noze a tak...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Kdyby nekoho zajimal mladej a dost nadejnej nozir ( nedela kuchynaky ) tak tady je na nej IG. Je evidentne dost fanatickej co se tyce jeho tepelnyho zpracovani, ma neskutecny vysledky s S390 a ted i teda s 1.2562. Kamos Matus nelenil a domluvil s borcem kaleni myho gyuta z 1.2562. Toto vypada pekelne! https://instagram.com/kknives_switzerland?igshid=zywdsd7q1unp



    EFESH
    EFESH --- ---
    BLOWUP: Díky za tip, ale zatím budu dotovat místní nozire:)
    EFESH
    EFESH --- ---
    HENNYVILLE: ...a tak se i stalo. Díky za vostry zážitky:)
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    DWAY: koukni na Aliexpressu na Ruixin Pro Sharpener. Stojí okolo 25 USD, k tomu diamantový kameny na pár dolarů navíc a jeden nůž do seriózního ostří s tim uděláš za 10 minut...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DWAY: ja "do nozu" nedelam, ale proste je vsechny chci mit ostry a po letech brouseni na kamenech jsem zjistil ze me to plus minus sere, takze jsem si tohle udelatko koupil a za jeden vecer vsechny moje noze mam perfektne ostry - na jeden nuz pokud to ostri neni nejak dokurveny potrebuju jenom par minut. Jak pise Cross, existujou i nejaky alternativy (tusim Lansky neco taky dela) ale osobne nevim ani jak jsou dobry, ani kolik stojej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam