• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KURE:
    HAWKWIND:

    Heh! Vratim se sem po 2 letech a uplne me zahral Hawk, s tim, ze noze, ktere proste miluju a stoji od par stovek do dvou litru vyhodnoti kovar a nozir takhle.
    Taky tech +11 obsahuje i jeden muj like.

    Mory maji nekolik vyhod, z tech zasadnich:
    - neuveritelne jedovate brouseni (doporucuju si na nuz zvykat pobliz dostupne lekarnicky)
    - falesne ostri na spicce, zalomene podobne jako u japonskych nozu, takze jsou dobre treba na krajeni kuze, maso od kosti i od kuze (bacha VUBEC NE NA VYREZAVANI Z DREVA, to muze hodne bolet)
    - uzka cepel dost na taborniceni... cibule se proste spatne kraji tlustym ostrim
    - strenka - hluboko vsazeny cep ostri, za roky jsem zadny neznicil tlakem (za roky jsem zadny neznicil, kdyz se to tak vezme)
    - vaha a vydrz v jakemkoliv batohu, na veky. Mam je v ruznych bocnich kapsach, jeden vsazeny sitim i v popruhu batohu na hrudi, ostrim nahoru; drzi jak z trestu, jak vsechny materialy, tak ostri, tak nuz v pochve
    - pochva - klad i zapor, tak k zaporum:

    Pochva, hlavne, pokud ma pevny uchyt na pasek:
    - je z pevneho plastu a uz jsem ji ohnul pri drepech, plazeni a jinych urbexovych padech a drzkopadech. Zatim se nezlomila ani jedna, ale z tech bilych ocividne zalomenych plastovych uchytu na opasek mam hruzu. Jak jednou zlomis plast, co s tim?

    Jak jsem psal vys, obtah jsem to kuzi, muzes to lepit, natahovat za mokra a nechat vyschnout, zalezi na skillu, ja jsem lama, tak lepim.

    Drazsi varianty maji zaves pouzdra/pochvy na cepu z plastu a tudiz by mel vydrzet vic, za me furt ne-dobry.

    Co taky neni dobry je brouseni od spicky po cca 1/3 az 1/5 cepele, ktery je prilis agresivni, a malo prohnuty. Nuz tak ziskava spis vlastnosti pro bodani, nez treba pro stahovani z kuze (a na bodani zas z principu tvaru puuko chybi zastita).

    Na praci s kuzi nebo drevem to fakt neni.

    Jako tabornicky kuchynak i nuz na rezani lan, krajeni kuze, a vlastne krajeni cehokoliv : dokonale.

    Mam i rybarskou filetovaci variantu, a taky dobry.

    Pokud bys nehral na konec sveta (coz ja hraju furt, tudiz mi veci musi vydrzet vecne), myslim, ze za ty penize s tim klidne muzes stipat polinka za pouziti polinka.

    V opravdove kuchyni preferuju stare karbonove opinelky, ale od te doby, co posrali pojistku, nevim, zatim.

    Morakniv ma prilis “abstraktni” brouseni, je to strasne jedovate a na caste vareni to proste moc nici podkladove plochy.

    Ale mam jej ve vecech, v kapsach bund, na pascich kalhot vezmi a odejdi, v ruznych batozich, v aute v prihradce.


    (Jo jeste: ani klips, ktery by mel jit vycvaknout z pasku snadno nesundas, to je lepsi shodit pasek, ale tenhle klips docela drzi na kapse, nebo na pase katat).

    (Sorr za lama recenzi, ale MoraKniv proste CHCES... zkusenost 6-7 let, doplnuju Opinelem, kde potrebuju to, co mi na Morach vadi... bacha na hnaty!)
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    KURE: Tak já si taky přisadím. Jsem klasik Buck Vanguard
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    KURE: Já na tyhle účely používám ESEE-3 a naprostá spokojenost.
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    KURE: mikov uton :) moje volba... ale trochu mimo tvoje kriteria, ma kozeny pouzdro a cenove uz tak sexy neni
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: já jsem docela spokojený s tímhle - není to žádný zázrak, ale je levný, lehký, použitelný...

    Cold Steel Finn Hawk - zelená rukojeť - MujNuz.cz
    https://www.mujnuz.cz/...steel-finn-hawk-zelena-rukojet.html?listtype=search&searchparam=finn%20hawk
    FINSON
    FINSON --- ---
    KURE: Přesně jak píše HAWKWIND, Mora téměř nemá konkrenci. Kdybys nechtěl scandi výbrus, tak ještě co jsem potkal, čepele v rozumné tloušťce na krájení (tj. na dnešní tacticool poměry "tenké") dělá Kyzliar, je pořeba koukat na jejich lovecké kusy. Ale bude u nich asi problém s pouzdrem, bude kožené.
    KURE
    KURE --- ---
    Máte někdo tip na pevný edc/buřtcraft nůž? Nebo tip na nožíře. Následují preference :
    Nerez, ne moc tlustý, neagresivni vzhled, cca 4" -5" čepel, dobré pouzdro radši kydex než kůže, slušná ocel. Ne moc těžký.
    Hodlám to používat jako nůž, nikoli jako bourací kladivo, batoning považuji za duševní chorobu.
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Pruda v coronatime https://youtu.be/XozerobarH4
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Kluci, budte rozumný. 3 pásy = 500, plyn 150, elektrika +dílna asi tak 200. Lepidlo 70, jiný brusiva 100 a dělal jsem to 10 hodin. Tak řekněme 4000,- je surová cena bez jakýhokoli zisku a za to to tak jak to vypadá nabroušený dodám kamarádovi.
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Víc fotek nebude, je to broušený plochý dole jako konvex, má to asi tak 700-800 gr.


    KURE
    KURE --- ---
    HAWKWIND:
    bylo by ještě pár fotek: na hřbet čepele, a jedna z které bude vidět průřez?
    a váha?
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    To není, jednak je na tom dost práce, druhak velký kudly žerou pásy a plyn. 2ka je za finku, to se fakt nezlob.
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    HAWKWIND: Ahoj, nevím jestli 2K CZK je seriózní nabídka za takový monstrum?
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Je to na prodej, kdyžtak seriozní nabídky do pošty.
    FINSON
    FINSON --- ---
    HAWKWIND: Postapo EDC!
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    HAWKWIND: padnej macek !
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Bouchnul jsem si takovýho macíka, je to 8 mm pero z pajera.




    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    pokud máte někdo cestu do Osaky, tak možná zajímavý obchůdek:

    http://towerknives.com

    https://goo.gl/maps/P3onVqvdLWtgACqU8
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: jako pěstní klín to bude každopádně dobrý! :-))
    KURE
    KURE --- ---
    NEVILL: :) to není nůž. to je předmět podobný noži, vyrobený v pouťové kvalitě.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    FINSON: Tak učitě na tom nebudu zkoušet takový ty Cold Steel testy jako že se na to pověsím celou vahou, že jo...ale něco drobného by se tím asi dalo... :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Recurve tip bushcraft spanto? :-)
    Mně se na to hezky kouká, je to takový originální, ale sám bych si to v životě nekoupil :-) Mj. už jenom proto, že jsem tak nějak vyléčen z tlustých čepelí...
    NEVILL: Páčidlo na 3mm pivotu? :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KALIF_WH: mi připadá že ten design je (mimo jiné) dělaný na to, aby se ten nůž dal případně použít i jako páčidlo... :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: Mne to trochu pripada jako ze se nekomu splasila bruska :-) aneb jak byste slovne popsali tvar cepele, neco mezi tantem a pulkou arasidu ?
    FINSON
    FINSON --- ---
    NEVILL: Pěkný. Ten design na takhle legal compliant noži mi přijde vyloženě jako trolling. A dobře tomu tak :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Lansky World Legal Slip-joint knife

    Taková celkem šílenost, tohle jsem náhodou objevil na Alze v sadě s tím jejich brouskem za necelých devět stovek, jsem si říkal že tohle musím vyzkoušet. Je to něco mezi nožem a pěstním klínem. Čepel má 7 cm, celková délka je 18 cm, na šířku to má zhruba 5 cm. Ocel 440C. Sice ne dlouhý, ale zato pěkně macatý nůž, váží nějakých 168g! Otevírat a zavírat jde samozřejmě jen obouručně a velmi ztěžka, ale díky velkému kusu čepele co vykukuje ven se to dá otevírat poměrně pohodlně a bez nebezpečí že si tím člověk urve nehet. A sedí to hodně pevně, i při absenci pojistky bych se nebál, že se mi ten nůž při nějaké náročnější práci zavře. Pokud jde o ergonomii, ta je tu překvapivě velice dobrá, střenky (z kratonu tuším) v ruce nijak nekloužou, na hřbetu je tu hodně výrazný jimping. Jako jistě to naplňuje literu zákona v mnoha zemích, ale je fakt že ten design je opravdu hodně agresivní.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam