• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KURE: pokud je i se skrtatkem, je pres litr. V porovnani s vetsimi brasky za 200-400 je to drahe jaxsvin. Jo mam i par vyrazne drazsich kousku od 15k+, pokud jde o to. Ale u Mory je pres litr draho.
    KURE
    KURE --- ---
    OVERDRIVE: drahe jaxsvine? fakt? nůž za 500?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    NEVILL: Me by zajimalo, jak moc je ve svete legal tohle “puuko”... je drahe jaxsvine, ale psal jsem nedavno, ze Morakniv jsou noze, ktere, podobne jako nastroje Fiskars (jo a jine, a mnohem drazsi) proste funguji. A to roky.

    Mam od MoraKniv asi 6-7 nozu, od rybarskych az po ten jejich survival z karbonky (blac, orange je stainless)...

    Tak jsem si udelal radost, a poridil jsem si nuz, ktery ma vsechny parametry jejich brouseni, ocele a strenek, a zaroven mi jej snad nikde na leristi nevybali (samo ne z prirucky). Uvidime. Ale kdyz drobecek, tak Morakniv Neck Knife

    (Jedine co, tak jejich plastova pouzdra “dopouzdrovavam” kuzi, pac jak to jednou rozlames - a ne, ze by zavesy netrpely, tak uz to neopravis. Takze ala kukri... plast nechavam vevnitr a potahuji kuzi)...



    KURE
    KURE --- ---
    HAWKWIND: diky.
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Ty Okský nože nemaj moc řapu uvnitř ručky...
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    KUŘE -většina těchhle moderních ocelí, stejně jako nerezky se objevila v okamžiku kdys měl stroje který dokázaly frézovat nebo soustružit tak vysokou rychlostí, že ti normální nástroj shořel. Čili v okamžiku kdys měl motorizovanou fabriku a soustruhy točící přes 1500 otáček. Tak někdy kolem 1930 máš první rychlořezky, stejně jako nerez a průkopníkem krom Kruppa nebo některejch anglickejch fabrik byla naše Poldovka.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Best Knife You Can Buy Under $50!!?? | Terävä Jääkäripuukko
    https://www.youtube.com/watch?v=BlGP_5-m4_Y
    KURE
    KURE --- ---
    JIKE: tady maj nějaký noze
    Ocel ChV5adminokskenoze.cz
    https://okskenoze.cz/kategorie-produktu/podle-oceli/ocel-chv5/
    KURE
    KURE --- ---
    JIKE: no zaujalo mě to, zejména ten původ 1825, tak jestli to vubec existuje nebo esli je to uplnej bullshit.
    JIKE
    JIKE --- ---
    KURE: diamantová ocel je snad i XB5 jestli si to pamatuji dobře. dělají ji v Rusku ano, aje často telmi tenká a velmi pružná a ostrá a s tvrdostí kolem 65HRC. Primárně je určena, aby jsi s ní stáhnul celé zvíře bez broušení - třeba v mrazu apod. KOlega tuhle ocel má, ale má to vystavené :-) takže zkušenost NULA. nicméně z poheldu hodnocení na ruských kanálech je chválena více pro lidi co jí využívají jak zmiňuji výše. OK otevírají s tím i konzervy bez ztupení.. evidentního. nicméně na sekání/štípání polen bych zapoměl - i když to asi vydrží nějaou dobu. byť odpověď ruského supportu je: využij to na co chceš... když je dobře zpracovaná, jakože to oni umí, tak si s ní užiješ dost legrace, a v ruce ta kudla není ani cítit jak je lehká. toušťka čepele je často kolem 2mm max. i nůž kolem 30.40 cm v ruce necítíš :-) ručky často březovka. Brousit keramikou jde hůře, ale jde. Nač se ptáš? :-)
    KURE
    KURE --- ---
    na facebooku jsem narazil na tohle:
    "Ruská ocel CHV5 mezi lidmi nazývaná jako diamantová je určena na výrobu nástrojů, které opracovávají kov. Její ekvivalent se anglicky nazývá high speed steel R12. V Rusku původ oceli CHV5 sahá do roku 1825"

    slyšel jste o tom někdo? internet vyhazuje pár eshopů s ruskyma nozema, papouškujících to samé. nic o složení, nic o vlasnostech.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    mam rozdelanej takovej malej nozik oliva, stabilizovanej nador javoru, mosaz a n690







    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    KURE: Tak já si taky přisadím. Jsem klasik Buck Vanguard
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DILDOO007: pockej,az ti dojde toaletak
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    HAWKWIND: Mě se to líbí, moc. 4k mi přijde fér, ale popravdě vůbec netuším co bych s takovýmhle mečem dělal....
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    KURE: Já na tyhle účely používám ESEE-3 a naprostá spokojenost.
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    KURE: :D
    KURE
    KURE --- ---
    MUTOID: cena mě netrápí, ale uton? to je jeden z nejblbějších nožů na trhu. tedy pro mě, nechci se nikoho dotknout.
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    KURE: mikov uton :) moje volba... ale trochu mimo tvoje kriteria, ma kozeny pouzdro a cenove uz tak sexy neni
    KURE
    KURE --- ---
    dík všem za doporučení, na moru jsem pochopitelně koukal, ale spíš na Kansbol.
    vypadá víc cool :) má očko na špagát a to multipouzdro vypadá šikovně.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    no, trochu pokulhává v kategorii "slušná ocel"...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam