• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    BRABI
    BRABI --- ---
    MUTOID: mám Wave a při použití v práci je to takové hobby nářadí. Plánuju pořídit větší Surge
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MUTOID: Leatherman (ať už jakýkoliv) můžu doporučit už jen kvůli tomu customer servisu - nedávno mi kámoš na MUTu ulomil takovej ten "Nástroj pro rozborku zbraní", zavolal jsem českýmu dealerovi, tam mi řekli, ať jim to celý pošlu a za týden jsem měl doma fungl novej kus.

    A to všechno dávno po záruce, bez jakýhokoliv dokladu o koupi nebo účtenky.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MUTOID: za mě
    1) TTi
    2) Surge
    3) SwissTool x+

    Mám všechny, všechny jsou super. Surge má vyměnitelný pilky, což rozšiřuje možnosti použití.
    A s bit nástavcem nemá chybu, protože pak tam jdou použít jakékoliv bity. A nástavec se strčí do boční kapsy v pouzdru.
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    koukal jsem tu na diskuze o multitoolech... gerber co jsem kdysi dostal odesel, resp. ulomil jsem kleste a vubec snesl uz kotel cca 10let tryzneni a tak ho chci poslad nadobro do duchodu
    kmchci nejaky velky multitool na praci, zadnou fiflenku pro edc ale poradnyho makace, tak jsem koukal na leatherman surge, potrebuji poradny kleste, bity, kudlu pilku a nuzky
    mate nekdo nejaky zkusenosti se surge? nebo doporucite nekdo nejaky uplne jiny multitool nikoliv od leathermana?? predem dik
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Něco z vlastní produkce.
    80CrV2, Padouk , Dub. 61HRC
    IMG-20200520-183103
    FINSON
    FINSON --- ---
    XMEDA: Krásní kluci. A ty fialky!
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    XMEDA: Hele, to snad ani nebylo nutný.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    How much can the hardest SUPER STEEL HANDLE!? | Destroying our best knife...
    https://www.youtube.com/watch?v=gpAW6JtlJNE
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Díval jsem se na Kramerovy stránky, ale všechno je to už v režii velkých chlapců jako Zwilling nebo Henckel.
    Kramer má zakázkovou výrobu a astronomické ceny, 30k dolarů žádná míra.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KALIF_WH: Doporucuju se mrknout aspon na Prazskej dil.)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    HENNYVILLE: Nedivim se Bourdain byl sympatak, s prijemnym civilnim projevem a nemel problem i jako laik prijit k profikovi a nekladst debilni otazky, ale proste se normalne zajimat. Ty jeho kucharske vylety jsem nesledoval, ale serku s remeslama docela jo.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KALIF_WH: Tudle aukci sem sledoval vyrazne pozorneji nez ty ostatni )


    Anthony Bourdain iGavel Auction Results Total $1.8 Million, Including Bob Kramer Knife
    https://www.esquire.com/food-drink/amp29701714/anthony-bourdain-auction-results-bob-kramer-knife/
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Bourdaina jsem mel rad, skoda ho, tohle video je uz starsiho data, ale pokud si dobre pamatuju tak tam mel Kramer super zpusob vareni v dilne :-)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Raw Craft with Anthony Bourdain - Episode Four: Bob Kramer
    https://www.youtube.com/watch?v=4x0f2b_0kn0
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LUCKYBSD: mam podobnej v s30v a je to jeden z nejlepsich cena/vykon nozu v tedle oceli co se da koupit. Jediny co me vlastne vadi je trochu horsi otvirani jednou rukou, ale jinak sou to skvely noze
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    HOBORG: no vyssi varianty (stejna velikost) delaj i v s30v aka v usa jedna z nejlevnejsich moznosti jak se dostat k nozi s s30v oceli
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    LUCKYBSD: predchudce tohodle v najakym lepsim materialu jsem mel jako edc nez jsem ho jednou zapomnel vyndat, a na letisti zabavili..
    super se to drzelo v ruce a flipper + liner lock je moje oblibeny jednorucni ovladani
    za tyhle penize si ho asi zase vezmu, se hodi :)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ted mi prisel Buck Vantage 345, musim rict ze za 590Kc sem tomu neodolal:
    Buck Nůž Buck Vantage 345 Select velký | Highlife.cz
    https://www.highlife.cz/noze-buck-nuz-buck-vantage-345-select-velky-v5503

    - usa made (v dany cenovce super fit & finish, presne vycentrovano, bronzovy bushing cepu, ostrej)
    - 420HC
    - flipper
    - deep pocket carry clip
    - klasicky design
    - akorat do ruky

    Fakt moc prijemnej nozik, rozhodne soucast pravidelny rotace
    KURE
    KURE --- ---
    TWISTRABBIT: ne.
    já moc nevěřím výrobcům nožů, že umí udělat kámen. u tohohle vidím dva problémy, je malej a nevím hrubost.
    JIKE
    JIKE --- ---
    TWISTRABBIT: nemám, používám keramiku a vyjímečně diamant. keramiku mám různě - spyderco, china, Belsky
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    STALK: jsem si rikal, co ta “sbirka” o me nekomu povi, no? Taky to mam tak, kouknu na cloveka, co sleduje za audity, co ma v knihovne za knizky, a udelam si nazor...

    Tohle je trosku zkreslene, pac tam neni hodne pracovnich nozu, zato dost nozu “bojovych”, ale jo, asi to vypovida... co uz, vcelku to rika to, ze noze nesbiram kvuli designu, ale kvuli funkci, nicmene noze miluju a je jen malo momentu (kdyz spim), kdy jich nemam u sebe vetsi mnozstvi nez jeden.

    Kdyz spim, jeden je na nocnim stolku, dalsi na jeho zadni strane, prilepeny kobercovkou, ve vsech kapsach vseh hader s kapsami jsou cepele, a nepamatuju si den, kdyz bych nuz nepouzil.

    Ale tahle “bojova” vizitka je jen cast pravdy.

    Ono treba brouseni je pro me samo osobe meditace, podobne ji zena dosahuje yogou.

    Nemluve o vyrezavani, vareni, roubovani stromu,...

    Mam proste rad veci, co maji cepel (uklona ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam