• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: To me CRK je Chris Reeve Knives ;-)

    Jinak z toho co pises, mym pohledem:

    ZT - Spotrebka
    Rocksteak - Neznal jsem, uznavam to nevypada jako spotrebka
    Viper - spotrebka

    Rozlisuji to s dovolenim velmi jednoduse podle ceny, od toho Viper a ZT mas spoustu nozu za 5k CZK. To by se u CRK stat nemohlo :-))

    Jinak to "spotrebka" nemyslim vubec zle, ostatne z nozu nejvic nosim Benchmade Phaeton, Benchmade Bugout, Leatherman MUT. A nevim co muze byt vic spotrebka nez Leatherman a Bugout...
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: to co píšeš je pravda ale nikterak to neodporuje tomu co jsem psal já.
    spyderco a benchmade a třeba to ZT, jsou spotřebky ale "lepčí", maj značku za kterou si lidi ochotně připlatí.

    NEVILL: jo dobrejch značek nožů je víc :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: K tomu co psal Launcher bych asi přidal ještě Chris Reeve (hlavně Sebenza, že jo), Rockstead, určitě Zero Tolerance, a celkem pěkné nože dělá taky Viper byť nevím nakolik širší okruh lidí tuhle značku zná...na jejich nožích je sympatické že snad skoro všechny mají čepel z M390...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: "lepší značky nožu" - Jestli je rec o folders, tak treba CRK, Spartan Blades, Hinderer...

    Benchmade a Spyderco, ktere uvadis, jsou spotrebka. A nic proti tomu, zvlast ty Benchmade mam moc rad.
    KURE
    KURE --- ---
    CROSS: protože můžou. jaký jsou teď lidma vnímaný lepší značky nožu? benchmade a spyderco.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CROSS: Dolar určitě tak výrazně neposílil, je jen o fous slabší než švýcarský frank. Pár let zpátky to bylo naopak, ale víceméně se drží na zhruba stejné úrovni.
    CROSS
    CROSS --- ---
    HERR_FLICK: ok. 190 vs 280 chf. Takovýho posunu v kurzech dolaru vůči franku jsem si nevšim.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    CROSS: mozna je to prostym faktem, ze dolar vuci korune vyrazne vyskocil nahoru
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CROSS: jednou ze strategii boje proti kopiim je to ze kopirujou strategii luxusnich znacek jak v marketingu tak v tom ze se delaji limitovany edice, casto treba primo pro jednoho obchodnika, cislovany atp. kery pak jdou na tyhle nonsense ceny
    CROSS
    CROSS --- ---
    STALK: zrovna u spyderca jsem o tom nedávno dumal. Přijde mi, že v nějakej moment před pár lety masivně zdražili a netušim proč. Před šesti lety jsem si jako náhradu za jinou ztracenou Delicu koupil tuhle (telefon to krapet rozmazal, sorry za to), v přepočtu za nějakých 4500, nedávno jsem na ni ve stejném obchodě narazil v přepočtu za sedmičku. A co jsem koukal na jiný modely, ty ceny mi přišly celkově jako hroznej přestřel.

    STALK
    STALK --- ---
    MATT: imho je to často jako s hadrama - platíš taky značku :) ale taky se na tohle někdy ptam. - proč musí stát spiderco delica trojku když dozier kabar stojí sedum stovek - pro mě jsou to podobný nožíky (a jo mam oba :) nevyznam se moc v ocelích. poznam akorát že se něco brousí snadno a něco ne a že na uhlíkovou musim dávat bacha aby mi nezrezla :) znalci prominou
    KURE
    KURE --- ---
    IXTREMIST: v malo seriovce 10ky kusů v nějaký manufaktuře možná. Ve veliky fabrice pochybuju.
    Celej ten nůž má 42g, takže cena materiálu je pár centů (benchmade z toho dělá všechno takže bude nakupovat tuny...). Fabrika na nože si to bude kalit sama,ve svým zařízení, cena toho kalení rozpočtená na jednu čepelku budou taky centy.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    IMG-20200908-193321
    Když jsme u těch užitkových normálních nožů, tak se pomalu rodí minisérie elmax/D2 ledňáčků.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: hmm, ještě bez pouzdra.. CPM bohužel nevím jak se cenově pohybuje v USA (od tama taky pochází). Ale tipnu si třeba 400-500 na čepel i se zakalením v seriovce.
    KURE
    KURE --- ---
    IXTREMIST: CPM-S30V (a neni za 100 ale za $150 listova cena)
    Benchmade Bugout Knife Family - 535 Knives Series | Benchmade Knife Company
    https://www.benchmade.com/bugout-family.html
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: z čeho je ten benchmade?
    KURE
    KURE --- ---
    XMEDA: že by si někdo v mikovu vytáhnul hlavu z prd.... z toho by klidně mohla bejt standardní česká čundrácká kudla 21století. jestli teda neošidili materiál rukojeti.
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: od dohnala máš za 7k jen jejich seriovku. Tedy nože který dělají podle nějaký šablony, možná i mírně na sklad. když si řekneš že chceš nůž podle sebe, bude to 20k+.

    Ale obecně to je tak, že fabrika umí vyrábět ukrutně efektivně. nepřekvapilo by mě, kdyby náklady na Benchmejda byly kolem těch $13-15, ale tobě se to dostane do ruky za $100.
    Něco si veme fabrika, ale lví podíl sežere distribuční řetězec.
    Nikdo nemůže konkurovat seriovce v ceně.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Konecne to udelali z nejakyho pricetnyho materialu..

    DYKA 362-BG bez příslušenství | Mikov s.r.o. Mikulášovice. Výrobky značek Mikov a RON
    https://www.mikov.cz/z35550-dyka-362-bg-bez-prislusenstvi
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MATT: To urcite nedela, jenom musis brat v uvahu, ze u soukromeho nozire, ktery dela tu zakazkovou vyrobu atd. se do ceny produktu zapocitava mene polozek nez u fabriky, ktera jede ve velkem a nedej boze ma i nejaky rozpocet na propagaci atd. Takze pak cena vypada jinak nez u nozire, kteremu odpada pomerne dost z techle fixnich nakladu (zamestnancu atd.). Jinak hezkej nuz pokud tam neni nejake slozite zdobeni atd. tak ti rutiner jako je dohnal nebo janca urcite zvladne udelat okolo dvou dnu, navic si myslim ze z hlediska workflow asi budou delat i na vic vecech naraz , kdyz budou delat damasek vyleze jim za stejny cas material na 3-4 kudly atd.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    FINSON: Jojo, oba jsou od Dohnalu, jen je deli par let. Ten elmax vlevo jsem si kupoval sam a nosim ho ven (je to asi videt, mel jsem ho umyt), ten damasek jsem dostal jako darek a zatim myslim prekrojil jedno jabko a udelal jedny burty:)
    MATT
    MATT --- ---
    Noze sleduju jenom chvilicku, ale zarazi me jedna vec. Kdyz jsem koukal na Jancu (posilal jsem) nebo zminenyho Dohnala, tak maj noze kolem 200-300E (6000-7000kc), ale soubezne treba Bugout (kteryho mi prisla kopie za $13) stoji aspon trojku. Prijde mi neumernej rozdil mezi rucni kusovou vyrobou a necim, co se boucha ve fabrice.

    Chapu, ze i v dilne se da delat lehce seriove, ale nerikejte, ze takovej peknej nuz dela den, max dva, cistyho casu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam