• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KENZO: Co myslíš černou vrstvou? je to svářkovka a ocel ztratila vyleptanou kresbu? Musíš to odleptat znovu. Jestli je to pravej japonak, tak dokonce půjde na to sundat ručka, což je špica.
    KENZO
    KENZO --- ---
    Dobrý den. Já vím. Otázka hloupá ale i tak se zeptám. Jak u japonského nože obnovit tu černou vrstvu. Kdyby někdo v Praze uměl tak zaplatím. Děkuji
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    BAKLY
    Drobeček :-) 80crv2, ostří 13cm, 4.5mm ve hřbetu.
    zatím se celkem osvědčil v lese. bude potřeba změnit vyvážení a pár kosmetických úprav, ale už teď je to kus kudly, která zvládne jakoukoliv prasečinu. udělám jich víc že sleipneru/elmaxu . už se těším :+)

    IMG-20210125-005038
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---


    Prototyp "BAKLY". Bushcraft potvora. Ručka brzy ... IMG-20210123-203723
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Jeden takovy pokus ze zbytku dreva a kuze, rezbarsky z K720 (19.312) drevo visen, buvoli roh, na pouzdro nevystacila kuze, tak jsem udelal pokus.







    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    Yaku Saku - Friction Folder from Citadel Knives - On the Bench
    https://www.youtube.com/watch?v=elle_vRw-7E&ab_channel=CASIberia


    Tohle se mi líbí, selskou pojistku ještě doma nemám :-)
    GGG
    GGG --- ---
    Je tu prosim někdo z Prahy kdo by mi zmenil ostri u mini noze? Je tam spatnej uhel, cili nekdo s kvaltini bruskou kdo vytvori znova cely ostri v jinem uhlu aby sel nuz poradne nabrousit.

    Jedna se o Ontario Ranger Series Little Bird Knife 1.75" Fixed Blade
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    IXTREMIST: Akorat ty magneticky upinaci desky jsou docela drahy :-)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KALIF_WH: Surface grind řeším na svoji taky.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WAMP_ELF: Double grind je zajimavy, ale docela bych se toho bal vzhledem k tomu jakou maji tyhle stroje silu. A cenove jsem to tak nejak odhadoval uz kdyz ji prezentoval na vystave. Ja mam samo domo brusku a nejake modifikace se chystaji. operny stolek, jine kladky a rad bych k tomu poresil surface grinding pokud se mi podari sehnat zaklad na magneticky drzak.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    Ale, není naklápěcí..
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KALIF_WH: 55 v základu. Ceny jsou na webu. Ten double grind je celkem.. zajímavý.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WAMP_ELF: Videl jsem ji nazivo, Marcel ji mel na lonske vystave nozu, nebo to mozna byla predlonska, nicmene je to hezkej kus strojirenskyho vybaveni, relativne malo hlucna a neklepe se, hodne variabilni se spoustou equipmentu. Ceny tam nesdeloval ale obavam se, ze to cenove vysplha nad HAIMA pokud se clovek trochu rozvasni s prislusenstvim.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    IXTREMIST: tohle vypadá zajímavě.. https://www.bemetal.cz/bruska-bm25
    Asi ti cinknu :-)) máš někde telefon?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    WAMP_ELF: Jop, hele kromě Haima jedou všichni variace na Rimmerakuv návrh. Mám tu brusku postavenou doma. Kdybych ji stavěl dneska, udělal bych pár změn (velmi kosmetických). Jinak funguje skvěle!
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    sledujete někdo vývoj na poli nožířských brusek? Dlouho jsem se o to nezajímal a jsem překvapen kolik výrobců už je.. máte někdo zkušenosti s něčím jiným než Haimem?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    MDK in progress - óda na sleipner
    IMG-20210113-003228
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    TWISTRABBIT: nejenom ta rukojet, ten vysledek ztratil veskerej sarm. Pusobi to jak z Tesca.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    XMEDA: tak, kdyz uz se tomu clovek venuje, tak je pri jedne praci jestli to udelat podle originalu a nebo z toho udelat hybrid, toho ze trn praskne bych se zrovna nebal, protoze se u techle sekacku kali stejne jen cast ostri takze tam je asi tak stejna pravdepodobnost ze to lupne, jako u bezne pasoviny.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    No zkratka z kusu srotu ze skladky udelal krasnej sekacek ;)

    spis bych se trochu bal, ze ten navrtanej trn krupne, kdyz s tim sekne nejakou poradnou kost.. no zas na to ma reznik sekeru
    KURE
    KURE --- ---
    KALIF_WH: ok, to je fakt, že rukojeť je uplně jiná.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam