• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: přesně tak. dá se udělat kompromis, ale řezivost nikdy nebude top, protože za ostřím musí být aspoň 0.7mm a uhel max 27°. záleží samozřejmě na oceli, teď jsem dodělal baklyho ve verzi s ostřejším výbrusem, na ostří 0.4mm, ocel Sleipner 61hrc a snese to skoro všechno a řezivý je to jak prase. foto later, bude to dárek a dotyčný tu občas zavítá.
    KURE
    KURE --- ---
    TRISMEGISTOS: dle čeho usuzuješ že je málo odolnej?
    jinak, to je trochu problem. Buď budeš mít nůž kderej je dobrej na všechno, nebo majzlík, kterej půjde hodně špatně zlomit, ale bude úplně na hovno jako nůž. Určitě se najde nějaký kompromis víc směrem k majzlíku, ale za 1kkc neni bůhví jakej prostor pro nějaký supernože.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    když přihodíš 1300, tak ti pošlu prototyp baklyho z 80crv2. 61hrc, a kudla je kovaná a postavená na atomovou válku :-)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TRISMEGISTOS: kansbol batoning dlouhodobě nedá, je to 12c27 ocel, což je v podstatě bláto. Má ho kamarád co staví festivaly, kdykoli ho vidím tak mi ho dává přebrousit. ten přední výbrus je full scandi do žiletky a kdykoli ten nůž vidím, tak má přerolovany ostří.
    TL:DR- kombinace oceli a výbrusu je pro tvrdší použití úplně nahovno.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    ER fulcrum sem mel v ruce taky ale nepochopil sem uplne u zaviraciho noze tu silenou tloustku cepele, na druhou stranu musim rict ze pokud bych nekdy sazel na nejakej zavirak ze zvladne battoning a stipani klacku tak to je rozhodne fulcrum
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    PETJU: tenhle je moc peknej a ruike je jedna z mala lowend znacek, ktery jsem mel v ruce a zaujaly
    PETJU
    PETJU --- ---
    KALIF_WH: Jo, mas recht, nicmene zrovna ten muj compact fulcrum je perfektni na drzeni, pouziti a zaroven i noseni, sic ma pul kilo, nosi se dobre a to pouzdro je proste genialni.
    Nosim ho radeji, nez ultralehky spyderca v kapse :)
    Dark Talon je klasika.

    Mimochodem, na doporuceni od kamarada jsem koupil tenhle Ruike. Za ty prachy je to fakt hodne dobrej nuz, dobre se drzi a cepel cajk (mam rad tanto).

    RKEP831SF RUIKE P831-SF Framelock RUIKE Nože Nůž
    http://www.noze-nuz.com/ruike/RKEP831SF.php

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    a zaroven taky jedna z mala veci co se mi od ER, kdy zamlouvala :-) respektive jinak, ty jejich veci povazuju za designove povedene inovativni a signifikantni, ale stylove a pouzitelnosti uz me tolik nebavi.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Ted je v inzerci na knifu, moje dlouholeta laska od Extrema Ratio uz nedostupnej Dark Talon :-)
    PETJU
    PETJU --- ---
    GGG: jj
    GGG
    GGG --- ---
    PETJU
    PETJU --- ---
    GGG: nz, je skvelej. Urcite si od nich casem poridim neco dalsiho.
    GGG
    GGG --- ---
    PETJU: diky
    PETJU
    PETJU --- ---
    GGG: Extrema Ratio Fulcrum compact.
    Extrema Ratio Fulcrum C FH Fixed Blade | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/noze-s-pevnou-cepeli/extrema-ratio-fulcrum-c-fh-fixed-blade/
    GGG
    GGG --- ---
    PETJU: co to je zac to "tanto"? diky
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Tak je doma, rekl bych, ze je to presne co jsem cekal, kvalita odpovida cene, ale popravde se mi to trochu hrubsi provedeni libi, pouzdro licuje a nuz z nej nevypadava, velikost tak akorat na vareni do ruky (17 cm cepel) pretahnul jsem ho jeste lehce ocilkou a reze pekne, global to neni, ale porad reze vyrazne lip nez vetsina beznych kuchynaku, zkousel jsem klasicky zatezovy test na jednom obedu a zda se, ze ostri podrzi dost na to aby mi na kratsi akce stacilo pretahnou pred a po a na delsi akce stejne beru malej brousek i kvuli sekyram.

    AZIM
    AZIM --- ---
    KURE: ono jak co, napriklad ten benchmade leuku uz nejde koupit ani u nich, otazka jestli se da sehnat jinde ... sam benchmade.com ma vyprodano

    jinak mas pravdu, bacha co tam jeden kupuje 350,- vs 830,- je docela silne kafe :D

    Esbit vařič na pevný líh - Hanibal
    https://www.hanibal.cz/...IsAMWFScOHgAz0gGU01cq7ZITn0rhqNL6kNmfeJXt7_sw_RhQ1ClmGPw1rlCsaAkw9EALw_wcB

    Esbit Foldable Titanium Stove | Lamnia
    https://www.lamnia.com/en/p/24537/camping-and-outdoors/esbit-foldable-titanium-stove
    AZIM
    AZIM --- ---
    KRYSHA: a abych jeste doplnil ... nehledal jsem nahradu, spis neco trosku jineho/lepsi ocel ... chvilku jsem premyslel o verzi pro at uz znovu f1 nebo vetsi s1/a1 (f1 je jinak do lesa maximalne idealni, trosku na prd je ten food prep ale da se to) kazdopadne to je uz dost penez, radove jednou tolik co to leuku od benchmade, treba za par let ...
    AZIM
    AZIM --- ---
    KRYSHA: ja jsem ten nůž viděl testovat kluky v DBK, přiznám se že bych radši nějaký bark river nebo malaniku v cpm 3v ... jenže čekací doba/peníze ... pár měsíců mi to leželo v hlavě a teď jsem se rozhoupal.

    Celej den mám ten nůž u pasu, v kuchyni i kolem jsem nařezal i to co nebylo třeba, první dojmy vs F1 jsou že na vaření a všechno kolem jídla je to daleko lepší, brambory to vážně krájí a neštípe, stejně tak měkčí rajčata to bralo na tenké plátky no problém. Ručka je znát tenčí ale myslím, že si zvyknu. Chleba klasická Šumava se dá normálně nakrájent a nemusím jí "ojet" kolem dokola. Nakrájel jsem ještě tři krabice na kousky a pak dvě plechovky od Plzně, na čepeli nic, ani škrábanec a papír řeže pořád stejně ...

    Mladá už prudí, že jestli s tím vlezu do postele tak ...
    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    AZIM: hned jak jsi o něm psal poprvé a díval jsem se, co to je zač, jsem si říkal "nemít už F1 tak si ho pořídím" :D
    co tě vlastně vedlo k hledání náhrady?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam