• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    AZIM
    AZIM --- ---
    KRYSHA: a abych jeste doplnil ... nehledal jsem nahradu, spis neco trosku jineho/lepsi ocel ... chvilku jsem premyslel o verzi pro at uz znovu f1 nebo vetsi s1/a1 (f1 je jinak do lesa maximalne idealni, trosku na prd je ten food prep ale da se to) kazdopadne to je uz dost penez, radove jednou tolik co to leuku od benchmade, treba za par let ...
    AZIM
    AZIM --- ---
    KRYSHA: ja jsem ten nůž viděl testovat kluky v DBK, přiznám se že bych radši nějaký bark river nebo malaniku v cpm 3v ... jenže čekací doba/peníze ... pár měsíců mi to leželo v hlavě a teď jsem se rozhoupal.

    Celej den mám ten nůž u pasu, v kuchyni i kolem jsem nařezal i to co nebylo třeba, první dojmy vs F1 jsou že na vaření a všechno kolem jídla je to daleko lepší, brambory to vážně krájí a neštípe, stejně tak měkčí rajčata to bralo na tenké plátky no problém. Ručka je znát tenčí ale myslím, že si zvyknu. Chleba klasická Šumava se dá normálně nakrájent a nemusím jí "ojet" kolem dokola. Nakrájel jsem ještě tři krabice na kousky a pak dvě plechovky od Plzně, na čepeli nic, ani škrábanec a papír řeže pořád stejně ...

    Mladá už prudí, že jestli s tím vlezu do postele tak ...
    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    AZIM: hned jak jsi o něm psal poprvé a díval jsem se, co to je zač, jsem si říkal "nemít už F1 tak si ho pořídím" :D
    co tě vlastně vedlo k hledání náhrady?
    KURE
    KURE --- ---
    VACA: no me přišel docela drahej, u nožů po ktrrejch koukám. Třeba benchmade osborne v karbonu je tam o 700,- dražší než jinde.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    AZIM: CPM 3V je docela bestiální ocel, takovej vylepšenej Sleipner o 2% vanadu. dej pak report jak to drží ostří.
    AZIM
    AZIM --- ---
    VACA presne tak, lamnia ... v sobotu objednano AZIM dalsi tyden v pondeli byl u mne ... bombon necham mlady je lehce vyhubla :D
    VACA
    VACA --- ---
    AZIM: Soude podle bombonu, Lamnia. (Mozna jsi to psal, nevim jen jsem ted nahlednul)

    Anem v soucasnosti nejlepsi eshop nozema v ceske republice, at uz cenove nebo poskytovanym servisem: Lamnia, Finsko ;D

    Timto dekuji ceskym krajanum slouzicim v Lamnii ve Finsku.
    Takhle nejak si totiz predstavuju eshob a sluzby zakaznikum, vcetne ochoty komunikovat etc.

    FINSON
    FINSON --- ---
    AZIM: Díky, vypadá sympaticky! Staying tuned :-)
    AZIM
    AZIM --- ---
    FINSON: tak je doma, zatím ani ne půl hodiny, foto srovnání s f1 kterou má primárně nahradit na vandrech, nuz pusobi lehci nez f1 a pritom oba vyrobci uvadi 150g, kuze od fallknivenu je silnejsi a pusobi lepe na omak ... jinak z vyroby ostre na normalni papir do kopirky, papirek na cigarety uz to rezat nechce a neholi ... jakmile se podari ho vzit do lesa pridam pripadne nejake fotky a komentar













    PETJU
    PETJU --- ---
    Udelal jsem si mensi radost..









    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    MATT:
    vim, to prvni jsou stipacky, zajima me ten druhej tool
    MATT
    MATT --- ---
    RAGNAROK: na ustipnuti a odbuzirkovani si tooly prohodi.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Nevite co je to za tool v 52 s? Idealne neco podobnyho v jednom kapesnim toolu: nuz, stipacky, cable stripping

    So how does a PS/2 keyboard interface work?
    https://www.youtube.com/watch?v=7aXbh9VUB3U
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: Pics or it didn't happen :-)
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Tak mám doma tu limitku P300 od ANV, číslo 46 z 65. Prvotní dojmy jsou veskrze pozitivní.
    FINSON
    FINSON --- ---
    AZIM: Tipuju, že není, ale je tady pár šťastných slintalů, co čekají na fotky a recenzi!
    AZIM
    AZIM --- ---
    benchmade leuku objednan z lamnie ... uz se nemuzu dockat tak o tom aspon napisu sem, neni tu nejaky stastny vlastnik ?
    VACA
    VACA --- ---
    JOSEF_K: PS: tu poličku na alici co mám od tebe, furt ještě používám! Takže to taky dík:)
    VACA
    VACA --- ---
    JOSEF_K: Děkuji ti velmi pěkně za všechny rady a doporučení.
    Jako nebudu vám lhát, že tyhlety věci mě i vzhledem k mejm oborům vždycky trochu míjely. Je teda nasnadě, že o tom hliníku jsem se to taky moh dozvědět na obalu, ale já to měl doma akorát odsypaný v nějaký skleničce pro případ nouze už leta.

    Každopádně vzal jsem si tvoje rady k srdci, předevšim s tema brejlema teda, k tomuhle mám dost respekt...
    Takže jsem si dneska koupil ten čistej hydroxid a pro jistotu pár litrů octa:D Dal to teda do studený vody jak jsi psal, nejdřív v malym měřítku.
    Musim říct že mě to teď teda tolik nadchlo, že jsem to nakonec v rámci "jarního úklidu" rozjel trochu ve většim. Asi tak pár desítek litrů:D A do toho sem prostě naložil věci nad kterejma jsem už dávno zlomil hůl jakožto "neumytelný".

    Dost dobrý, kam se na to hrabou konfekční čistidla tyjo.. (věci kde člověk nemůže nebo nechce použít benzín nebo ředidlo)
    Věci se kterejma sem se dřív mořil hodiny téměř bez efektu, krom dřevěnejch rukou od drhnutí, sem teď po pár desítkách minut louhování v podstatě jen otřel houbičkou, opláchnul, a jsou jak nový.
    Teď mám pocit že jsem spoustu let mařil čas a utrácel prachy za uplně zbytečný produkty jak od Horsta Fuchse:D

    Ale tak jasně, tohle neni uplně bezmyšlenková jízda, člověk u tohodle musí bejt dost opatrnej a trochu i přemejšlet. Ale poměr cena/výkon/čas. To je prostě jiná liga...

    Každopádně: SAFETY FIRST!
    když by s tim někdo podobně koketoval... Jinak dík vám všem, celkem jste mi rozšířili obzory. Ještě toho hodně nevím o světě:D
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VACA: No jasně, to jsi si trochu odleptal hrnec, no:)). A on by asi hned tak nezmizel. Tím rozpouštěním hliníku se vcelku logicky spotřebovává ten hydroxid. A když tam kromě hrnce máš i ty hliníkový špony, tak se spotřebuje vcelku fofrem. Na rozpuštění hrnce bys toho roztoku musel mít víc. Jinak výpary nejlíp omezíš tím, že to nebudeš dělat v horký ani teplý vodě. To samotné rozpouštění hydroxidu je docela exotermické, takže když ho rozpouštíš v horký vodě, tak to logicky začne vřít a vypařuje se to jak o život. Když to budeš dělat v něčem plastovým nebo třeba nerezovým a ve studený vodě, tak těch výparů moc nebude.

    Jinak s tím obvykle čistím tu mřížku, pod kterou jsou plynový hořáky. Normálně ji sundám, hodím do vany, zasypu hydroxidem a pustím vodu. Nebo obecně jakýkoli jiný odolný bordel. V kýblu si uděláš roztok a hadrem pak omyješ, co potřebuješ. Samozřejmě v rukavicích. Pak stačí opláchnout vodou. On hydroxid sodný má tu výhodu, že na vzduchu v suchém stavu dost rychle odebírá ze vzduchu oxid uhličitý a vodu a následně degraduje na uhličitan sodný, což je naprosto neškodný vodní kámen. Je to i důvod, proč je důležitý flašku s hydroxidem dobře zavírat.

    A octem to samozřejmě zneutralizuješ taky. Prostě cokoli kyselého - kys. citronová, vinná, octová, fosforečná...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam