• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    IXTREMIST: tak krabice jsou zrovna pomerne extrem, pro ty by se mozna mela delat vlastni ocel :-) jak je ten karton semletej z lecceho, tak to funguje fakt jako mikrosmirk i sem videl borce co o to obtahovali nuz misto strapovaciho prkenka s kuzi. Ale jinak co se bezne prace tyce tak asi neznam moc reznych rucnich nastroju pro profiky, ktere by se delaly z nejakych superoceli. Chapu touhu kazdeho milovnika nozu mit nejaky ten nuz z hightech materialu, ale musim rict, ze mi taky na vetsinu cinnosti staci celkem mene narocne oceli. Predesilam, ze nerezu denne tuny kartonu, nuz sice pouziju denne ale vic si zapracuje leda kdyz jsem nekde na vylete a tam vetsinou proto, ze si clovek vymysli cinnosti pri, kterych by ho pouzil :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LUCKYBSD: to je na dlouhou debatu :) a na tom jaká ocel je "good enough" se nikdy nikdo neshodne.
    Rozumim tvýmu postoji. A plně souhlasim s IXTREMIST Je mnoho argumentů na obě strany.

    Ale v tomhle případě je můj postoj takovej, že když už multitool za 5+kKc nebaví mě kompromisy. Proto mě štvou :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    LUCKYBSD: Ten rozdil poznas ve chvili, kdy s tim nozem pracujes delsi dobu, ne ze ho vytahnes na klobasu jednou za mesic. :-)
    Nic proti slabsim ocelim, jejich vyhoda je, ze je nabrousis i na bridlici u potoka. Ale proste stim budes hodinu rezat neco trochu brutalnejsiho (kartonovy krabice napriklad) a s 420C budes za deset minut nadavat jak spacek. :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KURE: jako jo, na druhou stranu mam noze jak s premiovejma ocelema (S30V, 154CM, 3V, atd.) a postupne zjistuju, ze ta 420hc (leatherman, buck) je uplne v pohode :) co tim krajis, ze poznas rozdil? pripadne krajis, tak casto ze brousis jednou tydne? Ja rozhodne ne. 420HC je na sharpmakeru naostreny asi za 5-10 tahu, ze to holi takze asi 5 minut oproti ty 154CM a S30V, kde kdyz to ztupis tak to trva podstatne dyl
    JIRKA207: imo pac covert ninja :)) az se ve tme budes prostrihavat skrz plot u sousedu, abys mu otrhal hrusky ze stromu, tak se ti cernej leatherman bude hodit :))
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    jeste bych prihodil, ze si mozna leckdo s cernym nastrojem prijde vic "tactical". proste te ve tme nenajdou. tak jako ty nenajdes svuj multitool. dokud si ho teda neposkrabes.
    jako nerekl bych ne :D
    u me wave slouzi uz snad 10ty rok, delam zivaky jako zvukar, mimo jine. tak si taky uz leccos uzil.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Já mám Surge v černé, protože když jsem ho kupoval, byly černý levnější než klasický :-))
    Ale jinak je mi to asi fuk. TTi mám klasickej.
    KURE
    KURE --- ---
    JIRKA207: protoze je vic cool. cerna je cool. :D
    uprimě mě se taky vic libi, a uplne nejvíc by se mi líbila černá s oranzovou (to nedělaj, tak aspon oranzova pro predstavu)
    Multitool Leatherman CHARGE® PLUS G10 orange (nyní sleva 18%) | Český ráj outdoor sports
    https://www.ceskyraj.com/multitool-leatherman-charge-r-plus-g10-orange/?gclid=Cj0KCQiAubmPBhCyARIsAJWNpiOStEIhqMObYCmjExsZ69YL1DfMeN8oZn_LtV4oORNkuUGqgeQN__4aAt7tEALw_wcB

    ale cokoliv na cepeli se oškrabe a připlatit si 1k za barvičku...
    taky mě sere že na surge dělaj držák na bosh pilky a na Charge nůž z pěkny oceli. proč ne oboje ffs!
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    KURE: To si prave taky myslim, ze stribrna je odolnejsi..
    Proto moc nerozumim, proc tolik lidi v komentech zpet prahne po cerne verzi...?
    KURE
    KURE --- ---
    JIRKA207: nevyhoda je, že na černé čepel/nastroj je vic videt že je to použitý/ošoupany. jinak asi nic.
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    Muzete mi prosim vysvetlit jake vyhody/nevyhody ma stribrna vs. cerna verze napr. Leatherman Surge?
    Je tam neco i jineho nez jen subjektivni krasa?:-)
    AZIM
    AZIM --- ---
    LEON_KOWALSKI: ja začínal u leathermanu s basic modelem wingman, udělal kus práce ale všechno tam bylo přesně takový jak popisujete, práci to udělá ale neužiješ si to ... a jak jsem byl "rád" když jsem ho ztratil někde na vodě a koupil si wave, ten i když není třeba tak tahám ven a mám z toho radost :D
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    KALIF_WH: to bude asi podobná kvalita jako Gerber suspension tool, ten mám a zatím jsem nenarazil na situaci kdyby nestačil. U tohodle se mi líbí ta větší kudla :)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    DARUMA: tipnul bych, ze to je presne, you got, what you pay for. pokud nekdo porovnava 800 kc produkt s premiovyma produktama, co maji beznou cenovku 3k+ tak se rozdil proste nekde projevit musi.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Já s Revem dělám cca tři roky a není to tak zlý. Hlavně cena 800 je fajn. A když ho ztratím, nebude z toho drama. A na seriozní práci používám normální nářadí.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    njn, ani Gideon ho nemusí

    Why We Hate It: The Leatherman Rev
    https://www.youtube.com/watch?v=sVD3-1Lbmug
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    XMEDA: ještě větší shit než jsem si myslel... :O/
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BOLTR; Leatherman Rev | Hot Garbage
    https://www.youtube.com/watch?v=uuBeQgmfPOM
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    BLOWUP: pouzivam, chvalim. Hlavne na tvrdsie ocele :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ZEMEKOULAN: na tohle jsou nejlepsi diamanty na ocelovy desticce, ty se rovnat nemusej.
    ZEMEKOULAN
    ZEMEKOULAN --- ---
    AZIM: Je to velký rozdíl, když máš kámen rovný a když je na něm vana. Jinak chlapík je docela dobrej. Pomůcku s tužkou při rovnání kamenů taky používám a když srovnávám Kyia 400 tak mi srdce krvácí ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam