• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    STEPNI_VLK: Ja taky nemam tyhle, mam nejake cca 15 let stare tvrdy plast ne guma
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    KALIF_WH: Hm, tak snad jsou tyhle jiné nejen designem. Já mám doma Fiskars kuchyňák, jehož plastové (gumové?) držadlo se - po měsících užívání - matle jak sviň (jako by ho jeden namočil v oleji), až je to nepříjemné, a nabrousit ho tak, aby zůstal aspoň chvíli solidně ostrý, je pomalu nadlidský úkol.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: no asi bych se zeptal zda je skutecne nutna sestidilna sada, vetsinou z toho pak clovek pouziva tak max 3 kousky. S viktorinoxama v kuchyni zkusenost nemam, ale ze seriovky mam celkem fajn zkusenost s fiskars nozema. Respektive, nejsou to zadne megaplechy, daji se slusne nabrousit , drzi ostri a clovek nema potrebu zabit zenu nebo deti, kdyz to daji do mycky :-) https://www.fiskars-shop.cz/elegantni-sada-5-ks-nozu-v-bloku-fiskars-edge-978791 a za usetrene penize do osmi, se da koupit nejake pekne EDC .-)
    KURE
    KURE --- ---
    dostal jsem dotaz "co za sadu nožů do nový kuchyně, tak do 8k"
    co byste na to odpověděli? Myslím konstruktivního. :D

    Já bych je směroval na victorinoxy třeba něco takovýho
    Sada kuchyňských nožů Victorinox Fibrox 5 ks, dřevěný organizér | Kvalitní nože.cz
    https://www.kvalitninoze.cz/sady-kuchynskych-nozu-victorinox/sada-kuchynskych-nozu-victorinox-fibrox-5-ks--dreveny-organizer/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KALIF_WH: mě ty plakáty taky vždycky přišly "okayish", tady to budilo emoce u úplně jinejch lidí :D
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    REDSNAKE: ja se k tomu snazim moc nevyjadrovat, je to pravdepodobne delane svepomoci, je tam vetsinou fotka nejakeho noze od ceskeho nozire (coz ocenuju), jen mi tam obcas vadi, ze se absolutne nehledi na citelnost :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    na výstavě jsem nikdy nebyl, ale moc se těším na tradiční hejt na plakát.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MATT: diky za info, propagace ppv byva tradicne slabsi, ale chapu ze v komunite se to i tak rozsiri.
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    KALIF_WH:
    MATT: Výborně. Děkuji moc za upřesnění.
    MATT
    MATT --- ---
    PROTIWEN: Zdenek mi potvrdil 4.12., info by se mělo objevit začátkem řijna.
    MATT
    MATT --- ---
    PROTIWEN: KALIF_WH: ja se vam zeptám, jezdíme k jeho sosedovi na chalupu a vetsinou i decanko popijem
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    PROTIWEN: Nikde o tom neni zminka, zdenek janca ma na svem profilu pouze tu jarni a jedine kde to lze dohledat je v planovanych akcich Novomestske radnice https://www.nrpraha.cz/program/1207/prazska-vystava-nozu-knives-podzim-2022/ coz doufam, znamena, ze to probehne.
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    Netušíte někdo z místních, jak je to tento rok s pražskou výstavou nožů? Mám za to, že bývá první víkend v prosinci, ale k letošku jsem našel info jen o jarní.
    MATT
    MATT --- ---
    KALIF_WH: já mam malou ruku, třeba o 2cm menší dlaň než Šulc ;)) 4" střenku chytnu všema prstama

    Avispu mam nejradši kvuli vzhledu, ale už mi taky párkrát vypadla. Na některý práce je nepříjemná jak je úzká, ale jako EDC super.. Zajímalo by mě Zancudo se střenkou ve tvaru rat2 (ale framelock).
    RSZ
    RSZ --- ---
    LEON_KOWALSKI: to kdyžtak pořešíš přesunutím klipu na plast, jen to chce asi o 3mm delší šroubky
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    RSZ: jj souhlasím, akorát má na rozdíl od RAT 1 tu nevýhodu, že díky clipu co je na straně kde je ocel, má tendenci vypadnout mi z kapsy když sedím a vrtím se. Teda ne ve všech kalhotách, jen v některých. U RAT 1 to nehrozí.
    RSZ
    RSZ --- ---
    LEON_KOWALSKI: avispa je taková nehnusná ratka:) navíc placatější, s framelockem a pro mě úplně idálním tupým spearpointem, pro mě fakt top levná kudla
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Mě RAT 2 připadá malá, zato RAT 1 je spolu s ESEE Avispa můj nejoblíbenější EDC.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MATT: Diky, RATKu am taky a je to jeden z mych casto nosenych EDC. Navzdory vizualne hodne zvlastnimu tvaru, je ergonomie fakt povedena jen je teda pravda ze sem lehce srazil hrany, protoze i kdyz celkovej tvar je skvelej na drzeni pri silovejsim rezani, tak ty hrany clovek pri pevnejsim stisku uz docela citi.
    MATT
    MATT --- ---
    KALIF_WH: kdysi jsem to rozepisoval, viz MATT, jen bych dodal, ze cina ma trochu vetsi vule ve vsech smerech (ale nejni to tak tragicky, jako treba ten fake dragonfly). momentalne jsem vcelku nadsenej z ty RAT 2, prijemnej nozejcek, krasne padne do ruky, akorat do kapsy, nikde nic neprekazi..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam