• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SIBYLA: no jo, to samý...už jsem si říkal že to jsou ty moje fotky, ale je tam jinej sporák... :O))
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    NEVILL: hej tudle věcičku taky vedu :) taky po prarodičích... ale mám to fakt ráda ;) že nekecám.. :

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JEDI: ani kávové pivo...? na to ještě web nemáte... :O))
    JEDI
    JEDI --- ---
    NEVILL: No to neni moje pivo. :-)
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    (Ale nad některými asociacemi mi zůstává rozum stát. Vypadá to, jako kdyby některá témata prostě byla náhodně přiřazena nasysleným doménám, které zrovna zbyly... :-D)
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    NEVILL: On to nejspíše bude jeden web. :-D Nenech se zmást doménovými názvy... ;-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JEDI: nebylo by jednodušší hodit to na jeden web...? ;O)
    VALDA
    VALDA --- ---
    to k velikosti těch zmiňovaných šálků by mě taky zajímalo. IMHO by bohatě stačil údaj o obsahu v nějaké běžnější míře - litry např. :)
    ale možná, že to tam někde schované bude
    ITCHYHEAD
    ITCHYHEAD --- ---
    nemusi, ale pak je zbytecny naplnit nadobku vrchovate. takle se kafe neprotlaci naraz(presso) a budes mit kavu prekapavanou. nejmensi jsem videl na piccolino, tj. o neco vic nez velekj panak a nejvetsi 1litrovou.
    CNV
    CNV --- ---
    Musí se ten kafestroj nalít plnej? Přemýšlela jsem, že bych ho koupila příteli k narozeninám. Já nekafuju, takže si v tom bude dělat většinou kafe pro sebe, tj. jen jedno, ale někdy by se mohlo šiknout mít tam místo na dvě. Mám koupit dvoušálkové? A mimochodem tím šálkem se myslí malý kávový šálek, nebo český kávový hrnec? :)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    DEMONOFANARCHY: ted sem se byl podivat v prvnich domacich potrebach so jsem v Opave nasel a meli tam vyber z minimalne 10 druhu tech kavovaru...takze by to nemel byt problem sehnat.

    Ceny od 300 do 1600 kc podle velikosti a meterialu (hlinik, nerez).
    ITCHYHEAD
    ITCHYHEAD --- ---
    abyste meli dobre traveni
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Může mi někdo prozradit, proč jsem k narozeninám dostalca cc 1,5 kg kafe? Možná bych měla omezit svou potřebu... Teda až vypijeme co jsem dosala...
    VALDA
    VALDA --- ---
    DEMONOFANARCHY: klasické domácí potřeby ... hrnce, hrníčky, talířky, příbory ... džezvy a kávovar (na Vsetíně-takže ve větším městě by už vůbec neměl být problém. Navíc paní říkala, že je to celkem oblíbená záležitost)
    ITCHYHEAD
    ITCHYHEAD --- ---
    taky myslim, ze to rusko spis okopirovalo, ci si to nekdo dovezl. nevidel jsem v italii jedinou domacnost, ve ktere by tadle kofeteera chybela. byl jsem na par kalbach, tam nechybely taktez. malicko poopravim nevilla. je to vicemen ohrevem pohanena presso masinka. je treba ohrivat na plny plyn. kava se do nadobky naladuje tak aby udelala malinkatej kopecek (prehnacani kafem se pozna tak, ze kava zacne unikat uzaviracim zavitem), avsak z hran se jakakoliv zrnka mletyho kafe odstrani aby se predeslo spalenemu aroma. pote se pevne1 dotahne. az si kofetera odfoukne, je ji nutny ihned sudnat z plamene. vody do kofetery se dava tolik aby se v ni kafe nasypane do nadobky nenamacelo. fajsmekri si delaji trisalkovou kofeteru avsak kofeteru sundaji v 1/3 procesu a maji tak oprvadu silny kafe:)
    VALDA
    VALDA --- ---
    Pro ty co nečetli ten odkaz na článek níže... Vypadá to, že v itálii je to velice oblíbená věcička. A oblíbenost se drží (nebo opět roste) i u nás. Byl jsem se mrknout na džezvu v domácích potřebách a ptal jsem se i na toto. Paní mi udělala radost. Měli kávovar ve dvou varintách 1 šálkové (cca 350,-) a 12 šálkové (cca 1600,-), s tím, že jsou k dostání i velikosti mezi tím (2 šálkové, ...)
    Až budu mít peníze, tak si to koupím. Nejdřív ale pořádnou džezvu (částka kolem 500,- mě docela překvapila).
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    fakt netuším, já to tak nějak zdědil, tuším že to měli prarodiče...a něco velmi podobného jsem před pár lety mimo jiné našel v apartmánu na dovolené v Itálii, pěkně mezi tím erárním nádobím...holt to asi bývala hodně rozšířená záležitost...

    jinak tady je ten můj kafestroj... :O)




    VALDA
    VALDA --- ---
    odpovím si pro zájemce ... v níže uvedeném článku se píše, že to snad občas je k dostání v dom. potřebách za pár stovek. Hned jak si koupím pořádnou džezu se začnu poohlížet po tomto "presovači" :)
    a jinak to jméno - kávovar, jsem prý trefil taky dobře (ostatně jinak by se to snad ani jmenovat nemohlo)
    VALDA
    VALDA --- ---
    a dá se to aktuálně sehnat nebo se jedná o kousky, které se dědí po generace? :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    tak zhruba deset minut...ono to chce na mírném ohřevu, protože jinak to začne děsně prskat...
    VALDA
    VALDA --- ---
    no ... tak to jsem vlastně dobrý ... :)))

    a jak douho to v tom trvá?? přibližně. A dá se to ještě koupit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam