• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    CNV
    CNV --- ---
    KYOSUKE: Byl by to spíš zajímavý experiment, to je jasné. Trochu jsem hledala a našla jsem, že by to mělo jít normálně na plechu v troubě, cca na 160 stupňů po dobu asi 10 minut. Koupím přítelovi vzoreček a může dělat pokusy :)
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    CNV: Jo, před pár dny jsem ho měl půl sudu v bytě... :-D

    Myslím, že na to je nějaký speciální pazmek, ale v principu by to asi šlo. :-) Ale nějak mi není jasné, jak přesně potom člověk dodrží podmínky...
    CNV
    CNV --- ---
    Koukala jsem, že se dá koupit i zelené kafe, ono to jde doma nějak upražit? Respektive jde to bez toho, že by si člověk kupoval nějakou pražičku?
    CNV
    CNV --- ---
    Tak už ten mlejnek mám, koupila jsem v domácích potřebách, měli tam sortiment počínaje takovým obyčejným umělohmotným za 160 a konče keramicko dřevěným, design "časy našich babiček", skoro za 1000. Koupila jsem ten nejlevnější a uvidíme :)
    VALDA
    VALDA --- ---
    jo jsem zapoměl - byl jsem v bíbených domácích potřebách (jak jinak taky) a přesně takový tam byl. Takže si trochu zaposiluj, at ti to mletí jde od ruky a běž do toho :)
    VALDA
    VALDA --- ---
    hledám mlýnek a hele co mi náhodou spaflo do klína

    http://www.kavovary.cz/recepty.htm

    nějaké recepty - ještě jsem to neviděl celé ...
    VALDA
    VALDA --- ---
    mě překvapuje :? :? :? Myslím, že máme několikero na chatě - dva snad určitě, ale jinak jsem čekal, že to půjde v pohodě sehnat.

    myslím, že ten nášš vypadá takto: http://www.cuketka.cz/?p=44

    do gougla jsem fal "ruční mlýnek"
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    CNV: Á, tak to jo. :-) Ale nevím, jak moc je něco takového dneska sehnatelné...
    CNV
    CNV --- ---
    Trvám na kličce :) Hledám, ale většinou mi to na dotaz "mlýnek na kávu" cpe elektrické spotřebiče.
    VALDA
    VALDA --- ---
    anebo: "nasyp-pár-zrnek-přiklop-nahoře-víčko-a-na-chvilku-toč-kličkou" :)
    - jsem přesvědčen, že jo (domácí potřeby - tam mají všechno :)
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    CNV: Taková ta věc "nasyp-pár-zrnek-přiklop-nahoře-víčko-a-na-chvilku-zapni" se už neprodává? :-)
    CNV
    CNV --- ---
    Existuje nějaký ruční mlýnek na kávu, ve kterém by si člověk mohl namlít třeba dávku na jeden hrníček?
    JEDI
    JEDI --- ---
    Aktuální žebříček TOP 10 káv v Čr.

    VALDA
    VALDA --- ---
    no já nevím ... samozřejmě máš (zřejmě :) pravdu, ale i tak. Pokud nejsou opravdu nějaké zřejmé problémy (nevím: ekzém, problémy s pajšlem, ...), tak si myslím, že stačí u jídla a pití trochu "přemýšlet" a není třeba řešit takové detaily
    DOROTKA
    DOROTKA --- ---
    KYOSUKE: aspon ty tri hodiny mezi pitim kavy a jidlem by tam mely byt.
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    DOROTKA: A nepomůže pít v jinou dobu, než jím? :-)
    DOROTKA
    DOROTKA --- ---
    Pokud pijete kavu/caj, musite si davat pozor na prisun zeleza, zvlaste pokud jste zeny. Latky obsazene v techto napojich totiz inhibuji absorpci zeleza z potravin. Idealni je dat si zelezo + velkou davku vitaminu C (ktery zase vstrebavani zeleza podporuje) alespon tri hodiny pote, co jste pili kavu nebo caj. Nejlepe vecer, kdyz vite, ze uz jist nebo pit nic nebudete (dalsi jidlo by zase mohlo ucinek Fe+ vit C snizit).
    SEPHIROTH
    SEPHIROTH --- ---
    DEMONOFANARCHY: jeden starsi blog na tuto temu. Napr. Bialetti tuto vecicku vyrabaju uspesne vo vsetkych moznych variaciach dodnes
    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    uch, tak tomu říkam peklo:)))
    tos psal ty?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SIBYLA: no jo, to samý...už jsem si říkal že to jsou ty moje fotky, ale je tam jinej sporák... :O))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam