• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BOTA01: Kde můžu v Brně zajít na doboru kávu?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BOTA01: Souhlasím proti tomu. Je to tak. Ale hledej u nás tebou popisovaný přístup.

    I když ostatní spolucestovatelé se mi tam posmívali, že to místní ristretto je jen hníček od kávy zašpiněný. :-)
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    KOCHANSKA_CH: No je to kombinace vseho, protoze predstavu espressa jako plneho hrnku(viz zahlavi;-) se tezko vymazava z hlavy a chce to osobni pristup baristu a trosku si lidi vychovat..ted je popularni priklad - udelas espresso(25ml) a nechas to dale protikat do nekolika sklenicek a pote to tem lidem ukazes, co se deje s extrakci kavy mimo spravny cas. Vetsinou u treti sklenicky zlute a smradlave vody, chytri lide pochopi, ze nekdy vice je mene..Jde napriklad servirovat lungo, jak to take delame, jako epresso ve velkem hrnku (dobre predehratem) a s konvickou horke vody a kazdy si muze protahnout jak chce..A tak dale..Je spousta drobnych detailu, ktere ve vysledku delaji hodne a zalezi na odpovednosti baristy, delat svoji praci s laskou.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KOCHANSKA_CH: v evropě docela i platí, že čím je víc člověk na sever, tím servírují řidčí kávu ve větších šálcích. A je to v lidech - respektive v tom, že ví jak chutná dobrá káva a nechtějí vařit hnusné.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zrovna jsem na motocyklu procestovala líbeznou Sardinii a tam, i v nejzapadlejší horské neturistické díře, v nejušmudlanější kavárně servírují kávu jako zázrak. V čem to je? Ve směsích? V přístrojích? V lidech? V tradici?
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    Get me coffee and no one gets hurt.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    *"Káva má být horká, hořká a temná, jak bezměsíčná noc."*

    Agent FBI, Dale Cooper, Městečko Twin Peaks.
    KERASTEN
    KERASTEN --- ---
    *"Ak nemozem mat prestavku na kavu, nieco vo mne zomiera..."
    FRANK LOESSER, AMERICKY SONGWRITER
    *"Ziadna instantna, drahy. Zomel zopar zrniek. To nie je poriadna kava... to su zrnka po kremacii. Chcem ich svieze, plne zivota."
    JENNIFER SAUNDERSOVA, BRITSKA HERECKA
    *"Kava ma byt cierna ako peklo, silna ako smrt a sladka ako laska."
    TURECKE PRISLOVIE
    {La Dolce Vita, Coffee}
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    dobrou kávu vespolek :-)
    dostala jsem ojeté espresso DeLonghi EC 190 CD a jsem co se týče domácích přístrojů naprostý začátečník. Mám dva dotazy:
    - je nějaký servis na Praze 4? (Našla jsem jen Mechaniku na Žižkově a je to z ruky)
    - slibovali mi pěnu na kafi, ale někdy je, někdy není. Na čem to závisí?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    Zdravím, doporučil by jste mi někdo nějaký ruční mlýnek na kávu s seřízovatelnými kameny?
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    WENOUSH: Firma La Boheme se propagaci vacuum potu uz nejakou chvili zabyva - viz. http://shop.labohemecafe.cz/kavovary-a-mlynky/vacuum-pot/cat_39.html
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    díky všem, tak jsem tu dietu tak nějak doklepal na pressu a zase vesele kafuju!

    nemáte někdo tip, kde v praze sehant dobrý vacuum pot?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOG: no jo, ale nechává se to přejít varem - ideálně třikrát. Takže tam je jednoznačně nejvyšší teplota a tak minutku až dvě to zabere. Takže tuk se vylouhuje nejsnáze.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ZUZKAOU: je to ten tuk. ad turecká v džezvě - ta se slívá ne?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WENOUSH: jak píše Ghostdog - presso. Respektive dobře udělané presso, které se nextrahuje déle než 30 sekund. Čím déle se kafe louhuje, tím více tuku se dostane do nápoje. Takže český turek není nejhorší bude turecká káva vařená v džezvě :-)

    Ale teda nejsem si jistá, jestli to co vadí játrum na kafi je jen ten tuk. No uvidíš, co ti to bude dělat, no...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    máte někdo zkušenosti s nakupováním kávy v Arko (takový ten čokoobchod v palladiu)? minulý týden jsem tam koupila dle info prodejce čerstvě praženou a podezřele výhodnou cenu...a zdá se mi dobrá tedy...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    WENOUSH: presso jednoznačně nejméně - alespoň tvrdil náš školitel na kurzu
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    nevíte náhodnou jak připravené kafe (presso, french press, italská konvička) obsahuje nejmenší množství tuku? vim jenom, že v turkovi je nejvíc...mam totiž jaterní dietu a kafe v zásadě nemůžu, ale protože to samozřejmě bez kafe nejde přežít, tak si občas dopřeju, ale nevim, který je nejmíň "škodlivý"
    JEDI
    JEDI --- ---
    ZUZKAOU: dík za tip
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Píseň o kafi http://www.youtube.com/watch?v=Na578p4lLZ4

    Varování - je to radioaktivní
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam