• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    VAMPIREGIRL: .....to, že řekla. To musela bejt ženská......
    pardon nemohla jsem se ubránit - Jára mezi náma
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    LUKAS87: tak si to pij ;-)))
    ELSEVIER
    ELSEVIER --- ---
    hledala jsem na internetu zda by se nedalo koupit vetsi baleni kavy illy a v podstate jedine co jsem nasla byla 3kg plechovka, ktera po prepocitani byla drzsi nez koupit ty male. nevite jestli nekde neprodavaji illy treba v kamenem obchode? po 1kg treba jako ty ostatni?
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    LUKAS87: super, o té jsem ani nevěděl! (nicméně, po chvíli s googlem asi tuším proč - není očividně nikde k dostání a komerčně se nepěstuje ;)

    PIPAL: hej, díky moc! v životě bych neřekl, že by se dal sehnat změkčovač za takový prachy.. a 700l za hodinu nevypije ani johanka... ;) půjdu do něj, až zas budu mít nějaký prachy nazbyt ;)

    DAVE_PAGE: nevím proč, ale z toho článku mám pocit, že jsem tím nejsuverénějším milencem - při tom, kolik espressa konzumuji ;) zase na druhou stranu, snad nikdy jsem nebyl schopen řešit rychlé úkoly ;)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    VAMPIREGIRL: LD50 má kolem 0,5 g na kilogram živý hmotnosti, bych se toho tak moc nebál :)
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    LUKAS87: ne, děkuji, dám si radši nějaký to kafe :-)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    VAMPIREGIRL: můžu ti dát trochu diethylenglykolu, co mam doma, jestli chceš.
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    AXTHEB: to je pech.....zlatej sladkej Fridex :-/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    NEKDO_CIZI: Dneska vetsinou trpce horka, pac se tam pridavaj nejaky aditiva aby to nereagovalo s hlinikem:)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    VAMPIREGIRL: nu což - stejně jako káva je to otázka vkusu a chuti :-D btw - nemrznoucí směs je prý taky sladká :-)
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    NEKDO_CIZI: radši bych vypila nemrznoucí směs než sladkou colu
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    VAMPIREGIRL: když už kafe tak se vším všudy i s kofeinem a když Colu tak s cukrem :-D
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    NEKDO_CIZI: hm, tak to jsem všechno dohromady.... krom toho, co pije bezkofeinovou kávu, to je totiž hnus :-D
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    DAVE_PAGE: taky boty, hodinky, sako, steak, kečup a a a možná i chtíč .... už je pryč........ - jinak to bylo vtipný
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Pití kávy prý odpovídá typu osobnosti i sexualitě člověka – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/191502-piti-kavy-pry-odpovida-typu-osobnosti-i-sexualite-cloveka.html
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    PIPAL: jinak tím termínem "průmyslovej" jsem samozřejmě myslel zařízení do gastroprovozu, nikoliv do fabriky :)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    ERNEST_GASKIN: ono s těmi změkčovači to taky není až taková hrůza. Já leta používám doma nejmenší průmyslovej LT-08 a ten se dá sehnat pod dva litry. OK, ještě člověk musí dokoupit nějaký hadice, šrouby, kohoutek, takže to ve výsledku stojí o něco víc, ale není to nic, co by se nedalo ustát. Pro někoho, kdo má tak extrémně tvrdou vodu, že si o ni div nenamlátí ve vaně a má rád dobrej čaj nebo kafe, se to určitě vyplatí. Já to kupoval původně kvůli čaji, kterej se tu fakt nedal pít, ale ta voda se mi pak šikla i ve fotokomoře a v kávovaru :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Coffea charrieriana - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Coffea_charrieriana
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    MARINNE: ahoj, sorry za pozdní odpověď; sliboval jsem báře, že na tohle odpovím, ale prostě jsem se k tomu ještě nedostal.
    takže, na začátek uvedu, že to možné není. není možné koupit opravdový kávovar (zvláštěpak s mlýnkem) za tak malé peníze. Rozhodně ne nový. ve sféře novejch kávovarů, zvláštěpak v české distribuci, je za deset tisíc všechno acer. kdyby acer. podrobně jsem to vysvětloval tady..
    takže, dokud nepůjdeš do cca 20ti tis, nic kvalitního a novýho neseženeš.. a to jsme pořád v zahraničí.

    cesty se nabízej
    - koupit nějakej z tebou uváděný stránky, neřešit to a žít spokojeně ve lži
    - opustit ideu novýho stroje a záruky, čekovat aukro, kde HXko za směšnou cenu problikne celkem často. tohle http://aukro.cz/item912980791_kavovar.html je třeba velice slušná domácí mašina - jednopákové HXko.. http://www.svitalia.eu/en_standard_e96.php
    - koupit překapávač za pár stovek a užívat si skoro stejnej nápoj jako v první možnosti s tim, že peníze vrazil do jinýho vybavení baru..


    MARINNE: ideálně změkčovaná. změkčovače jsou ale sakra drahý srandy.

    MACATA_PRDELKA: sám bych se od chemicky dekofeinovanýho kafe držel co nejdál. imho rozumná odpověď je maragogype, méně známá kávová rostlina, jejíž zrna mají přirozeně velice nízký obsah kofeinu. navíc se o nich tvrdí, že poskytují velice vyváženou chuť při extrémní extrakci, tudíž se hodí i pro epresso coby jednodruhy.
    víc snad půjde dohledat pod "maragogype" se strýčkem googlem. ještě ti prozradím, že by ses určitě u jakékoliv plantáže měla vejít pod 500kč/kg.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    no, tak asi vim, kde byla chyba :D
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    jakoze je dobry mit lepsi tamper, ale zaklad je stejne v tom vedet jak (pak to jde i s tim plastakem, i kdyz to ma limity). je to jako s focenim, kdyz vis jak, tak ti staci (na neco) hajmatka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam