• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    NEKDO_CIZI: no mně to přijde teda jako zajímavej nápad.... jde to i s haribo medvídkama? :-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    GHOSTDOG: v Rakousku cpou želé do kafe turci - místo slazení a po vypití ukrutně silnýho nápoje to snědí .... možná to z Costa je něco podobnýho (nebyla jsem u nich)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    LUKAS87: za 2k se bude _dobrej_ mlynek shanet hur (ale pri trose stesti...). co jsem koukal, tak na aukru kdosi prodava (uz nekolikaty) mlynek iberital za 2.8k. ten vypada jako nejrozumnejsi novej.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ERNEST_GASKIN: pořád úplnej základ :D on ten stroj neni úplně špatnej - taknějak sme se už seznámili a trochu už sem přišel na to, kterejm situacím se vyhnout, aby z toho vylezlo dobrý kafe.
    momentálně šetřim na lepší mlejnek... maximum co bych za něj mohl dát vidim kolem 2k. a současně s nim tam asi někam hodně rychle narvu nějakej hodně primitivní termostat - PID až pozdějc, bo si to komplet chci vymyslet sám.
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    GHOSTDOG: Národka, psala jsem to tam....
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    VAMPIREGIRL: v které provozovně? já měla 2x kafe v my na národní a pokaždé bezchyby...BTW když už jsme u costa...chápete někdo proč strkají do kafe marschmallows (nebo jak se to píše)?!
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    jo, btw, když už kafemlejnek, jeden je u nás k mání za pět (takovej ten, cos tam mohl dřív vidět - prostě komerční dvoustupňovej) ...

    ale to jenom tak, pro info. stejně bych šel do varia, který - taky z druhý ruky - půjde možná i levnějš. nový je za sedm.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    LUKAS87: vole ale jen tak mimochodem brutálně jsi potěšil. vypadá to dokonale - tygrovitá struktura, správnej tvar... na ty podmínky jsi kouzelník.

    proved si na tý gagii něco (krom teda uříznutí portafilteru), nebo to máš pořád v základu?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    JJGG: gaggia espresso (težkej lowend)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    BOTA01: Já si rozhodně nemyslím, že jsem nějak výrazně lepší než ostatní baristi, ať už přihlášený nebo nepřihlášený :) Prostě to vyšlo, jsem za to ráda, strašně se bojím, ale Londýn mě láká, dám do toho všechno :)

    A jen poupravím, že loni vyhrál Michal Kocman z CHI, Sandra Burdová letos 3. byla loni i předloni druhá a lhala bych,že jsem si jistá, ale myslím, že slečna od nás už to dlouho nevyhrála, jestli vůbec někdy. Ale je pravda, že u nás ve firmě se tyhle věci tutlají :) takže možná že tam nějaká byla, já pracuji jako barista 2 roky a předtím jsem se o to upřímně nezajímala víc jak konzument :)
    JJGG
    JJGG --- ---
    LUKAS87: co to je za masinu?
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    ZUZKAOU: 111,38 espress - není k zahození - hezká smrt díky :-)

    VAMPIREGIRL: no fuj .... tohle zní jako kávový horor.... bléééé

    AXTHEB: možná to prodávaj jako "brain-free"....
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    LUKAS87: :o)

    dobry!
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    AXTHEB: no pravda je, že v různé kavárně mají vodu různě teplou a když je hodně horká - mně to třeba vadí.... ale jinak máš pravdu :-)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kalkulačka na výpočet smrtelné dávky kofeinu, podle toho co zrovna pijete!

    http://www.energyfiend.com/death-by-caffeine-uk-and-europe
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Obavam se ze pokud si nekdo opari jazyk kavou neni to chyba toho za pultem.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    BLACK_ONYX: v CH som pracovala a uroven kavy je brutalne zavisla na schopnosti ludi za pultom.....od uzasnej az po total kentus. V Starbuckse som bola cca 3x, zakazdym v inom meste a kava bola vzdy rovnaka - hnusna. Clovek si obari jazyk, a neskutocne horka...ladove napoje maju super, ale latte je des.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    v costa šlehaj mlíko na mikropěnu, i když se s tim snažej dělat latté, co vypadá česky. tebou popisovaný kafe je v pořádku.

    bordel už ne, no...
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    BLACK_ONYX: no mě by děsně zajímalo, jestli jsem jediná, kdo to takhle vidí, nebo jestli se to stalo i dalším lidem - nekvalitní servis, sračkovitý kafe a bordel kol a kolem....
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    VAMPIREGIRL: To je docela hnus. Blízko práce mám akorát Costu a občas tam skočím a teda občas na tu neschopnost a bordel zírám. Já to sice nedokážu vůbec, ale co je moc...
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    LUKAS87: a to jsem ještě docela bordelář :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam