• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEREZZZKA: držím palce! bohužel nemůžu z časových důvodů dorazit :/
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    Od soboty do pondělí bude probíhat v pražském hotelu Mosaic house soutěž Barista roku, Coffee in Good Spirit a Latte art. Přijďte se pokochat, ochutnat, pozdravit mě ;)

    www.specialitycoffee.cz
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    JOSKA_CZ: ten iberital challenge sem si kupoval já. má to pár much, ale pořád je to úplně jinde, než ten plastovej verk od krups...
    kupodivu neprodukuje moc prachu - to je docela podstatný. u toho krupsu bych očekával, že si s tim na presso neškrtneš...
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    JOSKA_CZ: presne tenhle krups mam. a jedu:
    moka konvice (trochu pres stredni hrubost, co to umi a uplne v pohode),
    kafe napolitana [takova "specialni" prekapavana] (vyssi hrubost - v pohode)
    a
    dzezvu (uplne nejjemnejsi, co to umi [porad to tedy neni uplne ten "prach", ale je to dostatecny] - a tady se to teda (kdyz toho melu o trochu vice) dost prehriva a tusim, ze presne na tom mi jednou odejde motor + na to nejjemnejsi to ma tendeni samo posouvat hrubost smerem nahoru (ze ty znka pretlacej ten "zavit" na nastaveni hrubosti)).

    jinak to "uz" 3. rok slape docela dobre s kazdodenim pouzivanim a narazovym mletim vetsiho mnozstvi (semelu na tom tak 2 kila za mesic)

    (
    * asi tak tyden po konci zaruky se mi ulomilo spousteci tlacitko, takze musim zajet prstem trochu hloubeji do tela mlynku a nasmatrat tam spinac primo na tistaku
    * je tam spoustu "detektoru" dovreni, a obcas se to pri mleti zastavi, protoze to vibrace "pootevrou"
    )

    az mi tenhle odejde, tak budu hledat neco trochu robustnejsiho, ale nespokojenej nejsem
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    espresso zatím nevařím, ale časem plánuji. Baratzu mají na Doubleshotu. Vypadají pěkně, ale stojí 2x tolik. Někdo tu v lednu dával odkaz na mlýnek Iberital Challenge (http://www.iberital.cz/domaci_kava_mlynky_zrno.html), který už je ale v jiné cenové kategorii. Stojí za to si připlatit za "vyšší třídu"? Jaký bude rozdíl mezi tím Krupsem/Baratzou a tímhle.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    počítej, že se ti na tu plastovou nádobu bude chytat prach a že to nebude moc konzistentní. ale pokud nevaříš espresso, tak by to mohlo vyhovět.
    mrkni po mlýnkách baratza maestro - tyhle krupsy jsou defacto rebrand téhož.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    zdravím.. po půl roku mletí ručním Hario mlýnkem jsem se konečně rozhoupal ke koupi elektrického mlýnku. Chtěl bych něco ideálně kolem 2 tisíc, nejzazší limit 3. Samozřejmě s mlecími kameny (vyměnitelné) a volitelnou hrubostí mletí.

    Z těch volně komerčně dostupných mne zaujal KRUPS GVX 242. Dáte mi, prosím, nějaké typy na něco lepšího a méně typu "koupil jsem ho v prvním Datartu"?
    _MAKI_
    _MAKI_ --- ---
    moc děkuji za rady!!!! zkusíme něco vybrat
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    _MAKI_: pokud děláš presso, tak maj v balírnách praha holešovice dvě směsi (normální směs na presso kolem 180 kč a pak "mezzo" - ta je vynikající - za 200 kč). jinak osobně mohu doporučit colombia bucaramanga excelso a též brasilia facenda lagoa (ceny kolem 200 kč/kg taktéž), první jmenovaná má více kořeněnou a ovocnou chuť. nejlepší je se tam ovšem zastavit osobně, poptat se, koupit si k tomu i nějakou krabici tofínků nebo jinejch sladkostí... navíc je to tam v okolí moc hezký :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    pac máma na tom hodne vari.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    nebo robusta tanzania od mamacoffee. absolutni absence kyselosti, hromada kofeinu.
    Tanzania Bukoba FLO Fairtrade robusta
    MAMACOFFEE :: eShop s kávou a doplňky
    http://www.mamacoffee.cz/shop/
    chci se zeptat v holesovicich, jestli nemaj.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    _MAKI_: pripadne, v seznamu neobsazena, Kolumbie Bucamaranga
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    _MAKI_: Dost zalezi na osobnich chutich, ja sem pro Costa Rica Tarazzu. Etiopie Sidamo taky neni spatny.
    _MAKI_
    _MAKI_ --- ---
    AXTHEB: díky, přeci jen se úplně nevyznám, bylo by doporučení na nějaký konkrétní druh? díky moc
    _MAKI_
    _MAKI_ --- ---
    hoj, tak v kanceláři proběhla revoluce a chceme vyměnit zrnkovou kávu do našeho kávovaru. máte nejaky tip na slusnou kavu okolo 350kč/kg? (mozna tu neco takoveho zaznelo uz drive, ale bohuzel mi povinnosti v praci nedovoli to tu prilis procitat) diky moc!
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    BLACK_ONYX: abych pravdu řekl tak nevím, obal a leták jsem dávno vyhodil. Dostal jsem je z Doubleshotu k AeroPressu. Ale napadá mě, že melu opravdu hodně nahrubo (i ve FrenchPressu mi zůstává jen lehká sedlina), takže to možná může být i tím. Zkusím to umlít na prach, abych to ověřil :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JOSKA_CZ: Co používáš za filtry? Já mívám na dně lehkou sedlinu.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    BLACK_ONYX: já bych do něj šel hned, ale mám ještě půlroční zásobu papírových, tak počkám než ho nějaká milá slečna otestuje ^^

    Jinak papírové filtry mě filtrují 100% zrna, takže lepší to už být nemůže :)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    JOSKA_CZ:
    BLACK_ONYX: já vám ho do dvou týdnů otestuju, když budete hodný :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam