• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    ZUZKAOU: Tak ne kazdej ma doma stroj na espresso. Zvlast dela-li si clovek kavu jen sam pro sebe, tak nebude vytahovat mokapress, i kdyz ho vlastni.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    (jde o Týden kávy, pokud by se to někomu nezobrazovalo a toužil po infu, ozvěte se v poště, vypadá to na velmi povedenou akci)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    http://www.facebook.com/tydenkavy chystáte se někdo? V pondělí budu kdesi v Brně s doubleshotem, tak mě přijďte navštívit, kdo bude mít chuť na nejlepší kávu ;)
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    až se mi z toho nadpisu zvedl žaludek, Guatemala Tres Maria mi tady teď voní pod nosem. Pěkně silné presso :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    WRONSKI: Mne bolo povedane, ze pri prilis kratkej extrakcii sa vylucia zo zrn len kyseliny a dlhodobe pitie takejto kavy moze viest k zaludocnym vredom. Ale nejaku spodnu hranicu nam nikto nedal, to asi zalezi od druhu a zmesy.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    TEREZZZKA: Neptala ses náhodou?
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    filtr mlci, takze hadam ze jeste nebylo:

    http://cerstve-prazena-kava.cz/ --ten web je dost zly, ale obchod maji v Truhlarske (nebo Zlatnicke, chcete-li, obecne na Petrsaku)
    a klobouk dolu.
    ruzny vyber cerstve prazenych kav od farmaru, me nejvic oslovilo Thajsko, neskutecna vune, ale testuju dal.
    Dnesni jejich Indie mi spravila den a zkazila chut na podnikovy kafe :]]
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    díky za tipy, nějaký tedy pořídím. Ruční i elektrický
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    CLOVICEK: já jsem velmi spokojenej se značkou Iberital.
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    Existuje levny mlynek, ktery by umel umlit dostatecne jemne na reckou kavu? Muzu za nej dat tak 1-2 kkc, hadal bych, ze se to vzajemne vylucuje, ale vubec se v mlynkach nevyznam.

    Kdyztak si budu dal kupovat 100g pytliky... diky.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JUNIOR: severní amerika, sever evropy, anglie a japonsko :)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Zdravím,
    mám takový, malý, všeobecný dotaz. Který kout považujete přípravou kávy za kávovou mekku ? Kdyby jste měli možnost si vybrat zemi, region, kde se budete učit přípravy kávy u nejlepších mistrů. Kde by to bylo (Itálie, arabské státy, jižní amerika... ) ?

    Díky, snad to nezní moc stupidně :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    CLOVICEK: Ruční můžeme doporučit Hario.
    ANYSA: U starších mlýnků to většinou chce vyměnit kameny, pokud jsou k sehnání
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    FINSON: pěkný oldschool :) Asi ho na krámek pořídím :)
    FINSON
    FINSON --- ---
    CLOVICEK: Pořídil jsem si od Lodosu model Istanbul, takový ten lesklý mosazný váleček, a jsem spokojen. Nicméně jsem dost biased, tenhle model jsem chtěl, protože skoro stejný měl děda, a nemám zkušenost s jinými mlýnky.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    Máte někdo tip na nějaké kvalitnější, nebo prověřené mlýnky na kávu ať už ruční, nebo elektrické? Rád bych rozšířil sortiment i o ně, hodně lidí si totiž kvalitní kávu nekoupí už jen kvůli toho, že nemají mlýnek.
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Achjo, tak jsem si koupila na Aukru starší mlýnek na kávu, bohužel mlecí kameny jsou asi už tak vymleté, že i když to má 7 stupňů hrubosti tak se z toho sype něco tak neuvěřitelně hrubého, že to nejde použít ani když jsem to zkoušela semlet třikrát po sobě :-/ Ještě že jsem si na zkoušku koupila nějaký nejlevnější Standard a nešoupla jsem tam hned Colombii supremo z La Bohéme Café :-)
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    ANYSA: froliky su take maskrty pre psov...
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Na mě to právě taky moc nezapůsobilo, ale časopis Apetit organizuje v říjnu kulinářský trh kde budou různí prodejci a Frolík mezi nimi, tak jsem si říkala že tam snad zvou jen prověřené firmy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam