• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    TEREZZZKA: Budem si to hlidat. :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    OPTIKUS: Dost zajímavý, nikdy jsem o jejich kvalitě nepochyboval ale tohle zní jako pohádka.. samozřejmě v dobrém slova smyslu. Nicméně ten příkon zní strašlivě.. Jinak to přesně zapadá do rovnice, proč je jich v bazarech tak málo- lidi se jich nezbavují.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    MYJKA: jestli to bylo na mě, tak ano, ale termín zatím nevím.
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    WAMP_ELF: POokud te zajimaji vnitrnosti Faemy, muzu ti rict uplne presne, pres rok jsem je servisoval...Kotel z medi, veskere roury medene, termosifonovy ohrev hlav je realizovan z prutoku opravdu hodne tlustou rourou, grafitove rotacni cerpadlo co da tusim 120litru za hodinu, vetsinou brutalni vykony topeni...MAla dvoupaka mela 3600W, dvoupaka uz 6kW, meli jsme s tim problemy pri instalacich v Lavazze, protoze lidi nemeli dostatecny privody..Vesmes vsechny kavovary tudiz delaji 3fazove...Masina je to nesmrtelna, pokud byla bez tastatury s mechanickym vypinacem start/stop nemelo se na tom co posrat...

    Jediny co jsme na tehle strojich nejcasteji servisovali byly tesneni pod paku, tesneni vodoznaku kudy to teklo, a zasekly regulacni ventily tlaku na cerpadlech (diky vodnimu kameni), u elektronickych typu s tastou nam baristky svyma nechtikama propichovaly tlacitka..Jinak ten stroj fungoval bezchyby...I kdyby stal jetej 20000,- je to investice jako prase na celej zivot!!

    A faema dokonce vyvinula nejakej nater kotle zevnitr aby se tam neusazoval vodni kamen...Trochu to pomahalo, kdo se vysral na zmekcovac casem mu to stejne zarostlo!!!

    Snad vycerpavajici!
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    A bude teda repete? :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    BLACK_ONYX: skvělý. díky.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    LUKAS87: zaplatím a pak osobně po praze?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    BLACK_ONYX: určitě bych měl zájem - napíšu do pošty. jak to bude s placením a předáním?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    WAMP_ELF: ne asi :-)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    BLACK_ONYX: budeš objednávat?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Jinak ke kavovarum jeste neco tady http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=710&page=3
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MAR_TINA: Děkuju, jako všechno má svoje místo,.. já mám rád když to žije marvama a tvarama, každej si pak vybuduje vztah ke svímu oblíbenýmu hrnku, m o něj starost, myslím tím jako známí.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WAMP_ELF: tohle je porcelán Thomas Rosenthal, řada Loft. Mámě jsem koupila větší sadu (talíře, hrnky, šálky...) , pro sebe mám tyhle na espresso a ještě si asi koupím větší na cappucino a čaj. V detailu to není jednolitá bílá, ale takové soustředné kruhy. tedy šálek je hladký, podšálek má kruhy.

    http://www.kulina.cz/thomas-loft/?gclid=CKKF08iCyKwCFShXmAodpxBSkQ

    Přijde mi, že není nad bílý porcelán. Anebo kvalitní sklo.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MAR_TINA: když vidím ten šálek, musím říct že je hezký, odkud ho máš?
    A celkově bych položil otázku kde koupit nebo sami nakupujete nádobí? Nejde mi o standartní gastro serie ale věci jako třeba http://www2.illy.com/wps/wcm/connect/us/illy/art/illy-art-collection/ dělá někdo v čechách podobné věci?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    a ještě domácí výsledky. to mléko musím vyzkoušet, jak dělat líp.
    a segafredo nechám na ranní velký hrmek s mlékem a taková zvěrstva. ;)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Děkuji moc TEREZZZKA: za pěkné a poučné odpoledne s vynikající kávou.

    A přemýšlím, jestli ji (Terezzzku, ne kávu) velebit nebo proklínat. Už si jen tak někde nedám kávu. A to jsem i dřív mívala problémy.
    Teď testuji možnosti domácího stroje a s kvalitním zrnem a vidím světýlko na konci tunelu. Espresso z toho teče. Tryska na mléko je slabší, ale pořád je to hezký průměr. Aspoň v tomhle mě neuvrhla v zoufalství.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TEREZZZKA: to jsem tak nějak čekal, jak to vypadá s vnitřnostma? Hliník nebo mosaz?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    WAMP_ELF: protoze jsou to casem provereny stroje a vim, ze se daji sehnat za dobrou cenu. Ale neptej se kde, to je parketa kluku z prazirny,ti umi hledat.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TEREZZZKA: mimochodem proč komkrétně dopuručuješ tu faemu a elektru?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam