• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    MATEYKA: muj muz Ti odpovedel vystizne za me :) diky zlato :-*
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MATEYKA: jop, hlavně kávu pripravis identicky a výtežnost bude stejná. kontroluji si tak, abych měl stejný poměr vody a kávy.
    btw. kam za dobrou kavou?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MATEYKA: určitě zvládne a potkáme se tam:-)
    MATEYKA
    MATEYKA --- ---
    PIPAL: Punkx not dead o tom žádná pánové. Vyfiltroval jsem už killa kávy (dělám v coffeeshopu) a myslím, že to mám v merku. Jen chci pochopit přesný význam toho vážení. viz soutěž Brewers cup, které bych se chtěl letos účastnit. (jestli teda leto uz scae cz zvládne tuto disciplínu začlenit)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    LUKAS87: no vzdyt to povidam :)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MATEYKA: Musis bejt taky trochu pankac, jakypak vazeni! :)

    Ok, poprve klidne, aby clovek ziskal predstavu o mnozstvi, ale pak uz staci strilet od boku. Teda pokud nejsi kavarnik, samosebou :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    a máš tu "kalibrovanou nádobu" ověřenou českým metrologickym institutem?
    too much science & not enough coffee!
    MATEYKA
    MATEYKA --- ---
    BLACK_ONYX: furt mi to přesně nedochází..... Tato metoda kalkuluje s množstvím vody, které absorbuje samotná káva? (tj doporučované standardy množství vody vs. množství kávy- počítají s množstvím vody nalité do drippu a né vyextrahované z dripperu?)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MATEYKA: já si vážím konvici abych věděl kolik jsem nalil a ze to stačí a nezbyde mi půlka dripu.
    MATEYKA
    MATEYKA --- ---
    TEREZZZKA: Chěl bych se zeptat Terko:
    Jaký je přesný význam použití váhy při standartni filtraci na V60? Nestačí mít kalibrovanou nádobu, do které filtuji? Respektive vím li, že chci filtrovat 18g a vymáčknout z toho 2dl kávy a mám značku na dekantéru. Díky za reakci....
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    tezko rict :-)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    já mám tak 800-1000 g na měsíc - často nebejvam doma.
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MAR_TINA: ja take cca kilo za mesic (spis lehce pres)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MAR_TINA: tak nějak.

    mimochodem přítel si CS velmi vychvaloval a já byl víceméně taky spokojen, s tím co dovezl, takže vám děkuji za rady.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JOSKA_CZ: 1kg / osoba / měsíc
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    JOSKA_CZ: víc takových :) ale já mám v práci dnes a denně lidi, co pláčou, jak je to velký balení. A nejvíc sem se musela v duchu smát pánovi (jinak jeden z našich oblíbených hostů), když si nechal přese všechno přemlouvání namlít 100g kávy na espresso - a druhý den přišel, že to všechno spotřeboval, než to nějak slušně teklo. Ale pro jistotu všechny pokusný vzorky vypil :)
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Mohu se zeptat? Jakou tak máte měsíční spotřebu kafe? Dělám si 1-2 aeropressy denně a nějak nechápu, jak někomu může stačit 350g, o kterých Doubleshot tvrdí, že je to optimum.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MAR_TINA: a zdalipak víš na kolik má být nastaven termostat na bojleru? Hm?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MATEYKA: to mě moc neoslovilo - takový kafe :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam