• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    No tak teda co se týče toho přímého nákupu v praze nic moc.

    Ten oxasil na budějárně to kafe pražený doubleshotem skladuje jako klasický oxalis a nebo se k němu chovají slušně?

    A nějak zapadl můj dotaz, jestli někdo kromě Doubleshotu jede v přímých nákupech od farmářů.
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    TEEAK: tak samozrejme. spis by to vyuzil treba nekdo, kdo uz ma, nebo nejak prisel ke kavovaru na pody a chce ho vyuzit aniz by musel investovat do nove masiny. nic vic, nic min.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    SHITTIE: naprosto mi uniká smysl tohohle přístroje ... to si jako doma namelu kávu, abych si jí mohla narvat do podu ... a potom jí mohla vrazit do kávovaru?
    - na co pak celej proces vytváření podu? bez toho je to nespočetněkrát lepší kafe
    - a pokud to někam vezu, tak určitě vezu v batohu i kávovar se vším všudy, abych to tam mohla uvařit?
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    tak mel jsem na mysli tohle, ale ese kompatibilni pody to prej neumi, takze beru zpet...

    Amazon.com: Perfect Pod Maker: Kitchen & Dining
    http://www.amazon.com/ARM-Enterprises-PPM2010-Perfect-Maker/dp/B000OG61VM
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    videl jsem nekde nejaky sady na vytvareni vlastnich podu. to by s mlynkem mohla byt schudna cesta.
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    BLACK_ONYX: tak to jsem ztracenej :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MUSTAFA: spojení dobrá káva a pody nejde dohromady.
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    Dokáže mi tu, prosím, někdo doporučit dobrou kávu v ESE podech?
    Krom Vergnano, Pellini top..
    Kupoval jsem na kava601, tak jestli případně neznáte i levnější inet obchod.
    Sháním na ochutnání IZZO GOLD, ale nikde nemaj..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    ZUZKAOU: Otviracka, byli jsme tam :-) dnes jsem si dělal jejich kebado a musím říct, že to byla velmi slušná káva.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CHESUS: lisi. Precti si jeste jednou TEREZZZKA a zamysli se.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    ZUZKAOU:
    Čerstvá káva v Hybernské (http://www.cerstvakava.cz), ale nejsem schopná posoudit kvalitu, brala jsem od nich jen jednou (a nebylo to špatný, ale z Oxalisu mi Santos chutná víc).

    Tři stanice od nám. Míru je Coffee Source (http://www.coffeesource.eu), tam jsem nenakupovala nikdy, ale vychvalovala je tady myslím Terezka.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    ZUZKAOU: jeste na budejovicke v dbk maji v oxalisu doubleshot. dal jsou lvi.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kde se v praze, někde na metru C či A dá koupit rozumně pražený kafe bez předchozí objednávky přes e-shop. Dostala jsem včera v podvečer zadání koupit na dnešek slušný kafe a nakonec jsem zkončila v Mamacoffe (chtěla jsem otestovat Pražírnu, jenže jaksi měli v pátek uzavřenou společnost). A že bych byla nadšená ze sáčku, kam mi napsala trvanlivost do roku 2013, to teda nejsem.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Vcera mi omylem udelali v salku chemex do te karafy... vubec jsme nevedel, jak takove mnozstvi kavy pozrit .))
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    AXTHEB:
    CHESUS: imho základná vec je, že u Fair trade má pestovateľ danú cenu, takže ju neurčuje kvalita kávy. Také Nescafé si určite je schopné svoje výkupné ceny meniť podľa potreby. Navyše FT predajcovia sa ešte oháňajú altruizmom, takže si tie ceny pred zákazníkmi obhája skôr ako práve Nescafé. Podstatou FT je dobrý marketing, ktorý šikovne narába so súčasnými spotrebiteľskými trendami.
    Prúser je, že sa proste nájde dosť ľudí ochotných zaplatiť si za falošný pocit konania dobra, bez toho aby sa zaujímalo o podstatu veci. V tomto je FT skutočne trhový, reaguje na poptávku.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Ma dotaz k FT: proc jsou FT produkty vyrazne drazsi nez bezne produkty? Vyrozumnela jsem, ze FT pomaha farmarum tim, ze je jim dava vic penez nez zle nadnarodni firmy, ktere si u bezne kavy nechavaji vetsinu zisku (na ukor pestitelu). S tim nemam problem, akorat mi prijde, ze by FT produkce byla prodejnejsi, kdyby FT kava stala v supraci stejne co lepsi obyc kava.
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    AXTHEB: a? nejak nechapu tenhle argument. pro zacatek: shodnem se, ze to co najdes v pytliku ft a nescafe se nijak zasadne nelisi, right?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    AXTHEB: nemyslis si snad, ze u ft neprobiha kontrola?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CHESUS: Nescafe nedělá kontrolu kvality při výberu dodavatelů?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam