• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MARINNE: Melu doma na padesáti a víc letém ručním mlýnku s kameny, nikdy jsem neřešila, z čeho jsou vyrobené, řešila jsem, jestli mele.
    Ta křídlová matka na ose kliky je stavěcí šroub.
    Hrubost se mi daří nastavit od velikosti nasekáno, jak kdybych to dělala ledabyle nožem, po prach vhodný do džezvy. Na tu jsem se promlela až v okamžiku, kdy jsem pochopila, že nejsem na konci spektra utahování, jen svých sil. :))) Ve smyslu, netušila jsem, že můžu utáhnout tak moc.
    Jen to chce mít ty polohy v ruce, nastavování je otrava.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MARINNE: 100% to budou kovový mlecí kameny. navíc jestli je dost starej, tak bude všechno dobře sesedlý a bude to vynikající na velmi jemný mletí. teda alespoň tomu tak bývá. na espresso to imho asi nebude to pravý :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARINNE: Můžou. V zásadě stačí zatočit kličkou a uslyšíš jestli jede kámen o kámen nebo kov o kov.
    Druhá věc je, že novej mlejnek bude mít ty kameny líp udělaný a bude mlejt dvakrát tak rychle, imho.
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    MARINNE: neco podobneho jsem nasel v byte, ktery jsem koupil. Ale bral jsem to jako zapomenutou dekoraci a dovnitr jsem se jeste nedival :)
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    MARINNE: alebo si kúpil TRAMPa, tie by mali mať vnútri kamene :)
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    Viem, že mlynčeky sa tu preberali asi 1000 krát, ale mám trochu iný dotaz. Doma v rodine máme niečo podobné, ale zaujímalo by ma, či tieto ozaj staré mlynky (nie tie so "starodávnym dizajnom", ale skutočne staré exempláre) môžu mať vnútri mlecie kamene. Zatiaľ som nemala šancu nejaký podobný rozobrať.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Etiopie je producentem hodně dobrych arabik a pravlasti arabiky...
    ADAM
    ADAM --- ---
    +, ale to machiato tam je špatně :-)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    ZUZKAOU: víme, jsem zvědav.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ha - Leon už je zpátky na světě a přestěhoval se do Prahy - a vaří kafe ve Veletržním paláci.

    Nová syntéza
    http://novasynteza.cz/
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ADAM: já si nechávám pražit tady... http://www.apecafe.cz/produkty/kava/ (pod Ještědem)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADAM: jestli chceš spřátelenou s rychlebama, tak směřuj objednávku do Opavy. Koukám že dokonce drží tvou cenou hladinu.

    Měla jsem od ní Ethiopii a v rámci možností to bylo slušné kafe.

    Kateřinská káva
    http://katerinska-kava.cz/
    ADAM
    ADAM --- ---
    poprvé jsem si všiml, že tady tento klub existuje.

    nějaký tip na eshop, kde kupujete kafe? 
    představuju si tak 1kg balení, cena tak do 400, levné poštovné a samozřejmě dobrá a čerstvá (nemletá) káva.

    nejde mi o top kvalitu, spíš o poměr kvalita/cena.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    VECTOR: vypustá vzduch ven a když sáček utěsníš, tak žádný dovnitř? :) Taky umožňuje balit kávu hned po upražení - jednocestným ventilem vytlačí (a teď abych nekecala, chemie je moje hodně slabá stránka, ale smysl vám určitě dojde :) ) oxid uhličitý veškerý vzduch ven a káva se tak sama "zavakuuje" Kdyby byl sáček bez ventilu, nafoukne se tak, že mlže i explodovat :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Proc nemuze byt kafe baleny vakuove? Resp. k cemu je ten zpetny ventil? Vzdycky jsem nad tim premyslel a nikdy jeho smysl nepochopil.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CHESUS: tak tohle taky nepobírám.
    prvně naprosto netuším, co myslíš "luxusní značkou italské kávy" protože to, že někdo na obal napíše "finest italian blend" neznamená, že je to skutečně dobrá káva (faktem zůstává, že takhle je to asi ve všech odvětvích s jakýmkoliv výrobkem - obal prodává)

    a pak bych opravdu chtěla vědět, co je dle tebe "verze s odpustkama", kterou jako baristi v kavárnách prodáváme?

    nechci nijak kritizovat tvůj názor (máš ho zjevně podloženej mnoha fakty) ale tohle by mě opravdu zajímalo
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    LUKAS87: ano. sacek se zpetnym ventilem. pardon.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    LUKAS87: IMHO myslel ten klasický sáček se zpětným ventilem.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    Jen pro info, tento čtvrtek (29.3.) bude v Brně beseda s Graciano Cruzem :)

    Graciano Cruz v Brně | Dobré jídlo a pití | Gastronaut
    http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/graciano-cruz-v-brne-3005.html
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    JAKOUBEK: kafe ve _vaukovym_ balení?
    achjo...
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Mrkněte na toto zamyšlení nad FT
    Vykecavanie sa pri kave december 2011 - gpkava.sk - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=33kHo1MUG8w&list=PL6D7E6B48DFE6E89C&index=14&feature=plpp_video#
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CHESUS: jenže kontrola kvality z potravinářského hlediska znamená, že v pytli kávových zrn, jsou kávová zrna a ne fazole, jsou neplesnivá a neshnilá, v jejich původních papírech je datum sklizně odpovídající normě, případně dodržují nějakou na hlavu postavenou normu o velikosti a tvaru (viz banány).

    Já bych do FT kávy tolik nekopala, kdybych neochutnala snad 20-50 druhů FT čokolády, jedna horší než druhá, versus desítky druhů kvalitní čokolády.

    A značka nescafé může semlít i ty fazole, protože to, jak chutnají jejich finální produkty, to zastíní jakoukoli (ne)kvalitu. Tím chci říci, že dělaj hnusný kafe.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TEREZZZKA: sem s historkou!
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    CHESUS: ... a pokud už přijde nějaký zastánce FT a zavede na to řeč, v klidu mu to vysvětlím, jako vám tady a nechám ho, ať se přesvědčí o kvalitě naší kávy sám. Pro nejzarputilejší bych měla nedávno nabytou historku o zkušenosti pražiče mammacoffee s výběrovou kávou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam