• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    NTR23: ta mě zaujala nejvíc, ale nejak jsem to nepročítala. dik
    NTR23
    NTR23 --- ---
    WERONYCZKAA: mám tuto
    Martinus.cz > Knihy: Kniha o kávě (Petra Veselá)
    http://www.martinus.cz/?uItem=93636
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    zdravím, doporučíte nekdo nejakou dobrou Knihu o kávě?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    MYJKA: jojo, máme na trzích espresso směs stejnou jako v Šálku a navíc v porcelánu, takže může být jen lepší ;)
    SIVER
    SIVER --- ---
    JAKOUBEK: super diky
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SIVER: praha? v pasáži u kotvy je prodejna saeco, tam pody stopro maji. v hybernské je zase výdejní místo (prodejna) kavakava.cz.
    SIVER
    SIVER --- ---
    já se na mlýnek neptal :-) já sem jen konstatoval,že by se mělo diskutovat :-)

    Jinak když se tady tak krásně rozjela debata, neznáte nekděo nějaké obchody kde se dají nakupovat E.S.E. kapsle aniž by se musely objednávat přez internet?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KLERENC: u kapslí obecně se prostě musíš spokojit s tím, co ti daný výrobce připraví a ne každému to vyhovuje. pro mě je to většinou hrozně přepražená, na hrubo umletá směs neurčitého původu, přes kterou voda profrčí ze které člověku v puse zůstane jen hořká pachuť.

    Naopak, když mi to není jedno, koupím si zrnkovou kávu, o které vím, odkud je a hlavně kdo, kdy a jak ji pražil, doma si vychytám odpovídající hrubost mletí, poladím dávkování... a těším se z dobré kávy. Lidé, kteří dojdou ke mně do ateliéru, jsou třeba dost často překvapení, že káva, kterou pijou, není hořká a že tam cítí třeba maliny nebo rybíz. To se ESE podům myslím stát nemůže.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    KLERENC: pokud se ti ale podaří za takovou cenu opravdu dobrý mlýnek najít, sem s ním. spousta lidí ho určitě ocení (to není sarkasmus) samotnou mě to točení kličkou baví jenom, když na to mám večer čas a když ráno pospíchám, tak se u toho mračím :-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    SIVER: já jen že zrovna mlýnky se tu řeší co 14 dní ... bude na nic, protože v 90 % případů nepomele kávu rovnoměrně, což je u espressa dost zásadní problém. v téhle cenové kategorii elektrický mlýnek většinou nemá mlecí kameny (ale nože, které kávu zbytečně zahřívají při mletí) a pokud půjdeš do mechanického, tak trvá "tisíc let" než se ti podaří ho správně nastavit (a u každého dalšího šálku můžeš začít znova)

    já doma používám doubleshotí, co ti navrhuje NTR23: espresso na nich umeleš, ale není to ideální (nejsem zastáncem espressa doma, čili já ho jedu na filtry a spokojenost ...)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SIVER: studenti, kteří chyběli si základní učivo doplní samostatně.

    Ale jinak prostě mlýnky s mlecími kameny, které melou s konzistentní kvalitou a mají snadno ovladatelnou hrubost mletí a dobře se čistí prostě nejsou levné.

    (tedy já jsem majitelkou staré elekrické ety, která mi na french press a vacpot vyhovuje a patrně ji původní majitel vlastně moc nepoužíval, protože se sice blbě čistí, ale jinak regulace i konzistence mletí jsou v pořádku, ale spousta lidí tu se starými socialitickými etami není spokojená. )
    SIVER
    SIVER --- ---
    TEEAK: bychom rovnou mohli zrušit celý nyx a nediskutovat o ničem ;-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    KLERENC: co třeba zkusit filtr (hledání myslím) ?? ;-)
    KLERENC
    KLERENC --- ---
    LUKAS87: a můžu se zeptat proč?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SIVER: nevím, osobně to nepoužívám
    SIVER
    SIVER --- ---
    NTR23: ok,díky moc a nevíš jestli se dají zakoupit normálně někde v obchodech?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SIVER: Na to bude nějaký patent, takže všechny s označením ESE budou stejné rozměrově.
    SIVER
    SIVER --- ---
    NTR23: to jse mtaky našel spíš mi jde o to jestli ty rozměry jsou stejné nebo jestli nějak budu muset zjistit dávkovač jak je velký a podle toho pořídit kapsle, v tom mám zmatek...
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SIVER: http://www.kava-prodej.cz/ese-pod-kava.asp
    E.S.E. Pody / Kapsle (Easy Serving Espresso) | KávaKáva.cz
    http://www.kavakava.cz/ese-pody/

    atd
    SIVER
    SIVER --- ---
    pořídil jsem si presovačod značky krups, který je na mletou kávu a i kapsle ese. chtěl sem se zeptat jelikož je to pro mě novinky kde se dají sehnat kapsle ESE? To je asi něco jiného než to co nabízejí v obchodech v nákupních řetězcích jako je albert,kaufland jako sou kapsle nesspresso od nestle atd.. nebo to jsou ESE kapsle? Já abych nekoupil něco co tam pak nepůjde napasovat.Díky moc za radu.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    KLERENC: kolem litru na mlejnek na espresso zapomeň, pokud to nemá bejt šunt...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam