• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    DYSTOPIK: největší bomby bývají častěji microloty, tak asi tak. naše kávy jsou na shopu obvykle jen par týdnů.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DYSTOPIK: Takze budes pak tri mesice pit neco co chutna a smrdi jako roztatej led z mrazaku? :)
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    BLACK_ONYX: máš pravdu. čim dýl piju kafe, tim víc si řikám, jak málo tomu rozumim. jak jsem včera psal o tý panamě, tak to bylo proto, že jsem doufal, že to bude taková čokopanama, kterou jsem kupoval jinde, ale to bych mohl čekat stejně, jako kdyby všechny moravský vína měly stejný vlastnosti.. :) hloupost

    Jen mě štve, že když si dycky oblíbim nějaký kafe od nějakýho prodejce, tak se to zanedlouho ztratí z jejich nabídky. Až zase narazim na nějakej bonbonek, tak to musim zkoupit všechno do mrazáku:)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    to jsme u toho, kdo jakou chuť od kávy očekává. pokud pro někoho má být kafe hořký, tak si na vyberovku musí trochu déle zvykat. Ale acidita bývá žádoucí, stejně jako hořkost a sladkost. jde pak o to aby tyto chutě byly vyvážené. je zde jistá podobnost třeba s vínem, které mi dříve přišlo jen kyselé.
    ADAM
    ADAM --- ---
    a srovnání BPH s ape cafe? 
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    já bych teda jenom rád dodal, že v BPH občas praží i výběrovou kávu, často je to objem v řádu jednotek pytlů a většinou bejvá chuťově velmi dobrá - bejvá dražší a člověk se musí poptat po něčem "lepším".
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    CHESUS: to očmuchá a řekne si, že to je výběrová káva, že si dojde radši vedle na tu do balíren. jasný jak facka :))
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    PIPAL: spis naivita, ze u jinejch dodavatelu po tom psy nechodej ....
    ADAM
    ADAM --- ---
    DYSTOPIK: panamu jsem ochutnal a byla taky kyselá. asi to tak má být, mě to nechutnalo též.
    [ ADAM @ KAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost? ]
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MOMENT: mam v mrazáku trochu robusty, zkusim to zlehka mixnout
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    DYSTOPIK: no na mokka bych volil smes na espresso, klidne s trochou robusty (ta se v mokka chova skvele). jednodruhovka opravdu sedne spis na filtr. nebo si pohrat s extrakci v mokka (i kdyz si myslim, ze to bude furt ovocny zbytecne moc), ale k tomu uz sme tady nakecali x.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MAR_TINA: taky jsem viděl v jv asii, jak se používaj projíždějící auta k vymlácení obilovin (a celý dětství jsme vždycky rejži nejdřív probírali s babičkou od kamínků), ale nejsem nějaká zkroušená fajnovka. Přijde mi to přirozenější, než cpát se nějakejma švindlama a chemikáliema, což je tady víc než na dennim pořádku

    nechtěl jsem to rozmazávat, ale dneska jsem si v tý lublaňský koupil panamskou kávu 1/4kg za 200 (tj 80/100g) a přijde mi takoví trochu víc kyselá, než bych byl potřeboval (jasný, je to jedinej druh, co jsem tam zatim zkusil a dělal jsem si to jako mokka, ne v žádný profi odstředivce, nechci ten obchod hanit na základě prvního dojmu). Pokud si koupim nějaký kafe v těch balírnách za 35, jestli v tom nebudou psí bobky, tak pohoda:)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MAR_TINA: srabe! :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PIPAL: z Pákistánu fotky nemám, ale něco mi říká, že jí taky umyju :)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    MAR_TINA: ale vzdyt jo, rejzi jedine od pakistancu! :o)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PIPAL: mno, rodiče přivezli z Afriky fotky "vymlácení" rýže. Té na prodej pro zpracovatele. Od té doby jí proplachuju před vařením pokaždé. :)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    TEREZZZKA: Terezko, to s tema psama je uz ale trochu demagogie! :) Jinak je to samozrejme kavovy prumysl, o tom zadna (a tvuj nazor nechci nijak vyvracet, mas na nej pravo).
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    JAKOUBEK: už jsem tam byl, tak třeba jindy :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DYSTOPIK: Nech si u nich schválně udělat drip nebo aeropres, ať víš, jak to jejich kafe má podle nich chutnat.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    OPTIKUS: kout je mňam a je pravda že mi přijdou jemně pražený ale třeba mamacoffee má někdy ještě méně pražený...
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    DYSTOPIK: A maj tam taky dobry pivo vod cesty..-(:
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    JAKOUBEK: bydlim kousek od ipp a mam radši míň praženou kávu, takže se tam asi hnedle zejtra stavim:) vůbec jsem o tom nevěděl. díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam