• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    LUKAS87: Nechce se mi to rozebírat. Ten čufl vepředu přepíná vodu/ páru do páky/ trysky a při návratu do střední polohy odfoukne přebytečný tlak pod rošt.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    WRONSKI: Jasně tomu rozumím, ale srovnáváš tank s do oktávií. Prostě ti nesedí ty dvojitý filtry, páč seš zvyklej na jednoduchý. Teď, jak to píšeš jako by ten stroj byl na hovno, přičemž za nějakejch 8k není v týhle kvalitě nic srovnatelnýho ani za dvounásobek. Imo, buď se s tím nauč dělat nebo to prostě vyměň ;)
    PS. mně z páky bahno nestříká, ani po ukončení cyklu tam žádnej tlak nezůstává.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WRONSKI: Spíš sis měl objednat jednoplášťovou misku, ta má jinak dírky
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    LUKAS87: Nemá. Má ho až vyšší model 8012.
    Už mám na cestě náhradní misku. Odříznu z ní spodní dno, snad se to začne chovat trochu líp.

    TEDDYBEDDY: Jednak komentuju video, a ne přístroj, druhak nemám žádnou mašinu zadara, ale mám na krku další spotřebič, který funguje napůl a kvůli záruce ho nemůžu předělávat.
    A třeťak jsem rok dělal kafe na šedesátikilovém hovádku, kde bylo všechno standardní, všechno fungovalo a bylo to bezva. Akorát kapku dýl trvalo, než se nahřál, ale to řeší spínač s časovačem - měli jsme budíček ve stejnou dobu. Když pak mám něco vyplodit s mršby typu 8010 (nebo ještě hůř Bosch Barino), těžko se ubráním silné frustraci.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEDDYBEDDY: Ten Catler má trojcestný ventil?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    LUKAS87: což ale není případ catlera
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    WRONSKI: a taky je to vlastnost vsech kavovaru bez trojcestnyho ventilu...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    WRONSKI: " směs zhnusení, studu, údivu etc" lol..... prostě to tak neprožívej no, kór esi máš tu mašinu v podstatě zadara. Tejk it ýzy ;)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Výraz "super videjko" měl signalizovat směs zhnusení, studu, údivu etc... Přiznávám, že na okurku jsem nevzpomněl, ale mocně mi to připomnělo Receptář.
    (Nicméně bug/feature u těch misek postoj mě pobavil skutečně.)
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    WRONSKI: Věřím, že je to video pro tebe užitečný, nicméně na mě to působí trochu "zapomněl jsi na okurku" dojmem.))
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Catler ES8010
    Už pomalu začínám zvládat záchvaty vzteku, které následují pokaždé, když vyndavám páku a kolem těsnění ustříkne bahno. Stále jsem nemohl pochopit, kde dělám chybu. Že je to "vlastnost" těch kreténských sítek s dvojitým dnem, jsem se dozvěděl až dnes, díky tomuhle super videjku.

    catler kavovar 2
    http://vimeo.com/17960661
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Na druhou stranu mi příjde, že to nepřeháněj s čerstvostí. Dneska si odtamtud přivezl provozní WhiteBlend - datum pražení 23. 3.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MIMA_A: neni zač, v poho :)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DYSTOPIK: diky, sorry
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MIMA_A: nedávno jsem měl podobnej dotaz, můžeš kouknout na reakce na něj
    [ DYSTOPIK @ KAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost? ]
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Kdyz se tu probiraji ty balirny, koukam, ze cenove je to trochu jinde nez treba coffee source, kam chodim, protoze ho mam za rohem. Je tu nekdo, kdo to dokaze porovnat kvalitativne?
    KEMPES
    KEMPES --- ---
    LUKAS87: heretik? tak to je v pohode, ja se bal oznaceni kacir ;)
    KEMPES
    KEMPES --- ---
    RAGGALADY: doporucuji vyzkouset postupne kde co a pak se rozhodnout. vyber nejchutnejsi kavy je hodne individualni. mam zkusenost, ze ruzni lide (myslim beznou populaci ne profesionalni degustatory) budou dve konkretni kavy hodnotit jako podobne i jako uplne rozdilne - zalezi na tom, ktera slozka chuti je pro tebe dulezita...
    a pokud chces nejake konkretni doporuceni, tak treba tyto dve:
    http://www.kavaprodej.cz/indonesia-kalossi/variant/500/
    http://www.kavaprodej.cz/tanzania-aa/variant/500/
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    RAGGALADY: Doporučil bych ti zastavit se tam osobně, rádi ti poradí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam