• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    DARLIN: jestli chceš radu, tak když vyplachuješ misku vodou, měl bys ji vyndat a osušit vlhkost pod ní. A nebouchat do portafilteru tamperem, popraská ti ten puk a neextrahuje se to rovnoměrně... ale možná je to u toho jedno :)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    DARLIN: vpadá to jako mandle v čokoládě, to v mlýnku :)
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    JOSKA_CZ:
    la Pavoni - Dal 1905 macchine per caffè
    http://www.lapavoni.it/model.asp?id=604
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    DARLIN: co je to za stroj?
    TUILE
    TUILE --- ---
    neate nekdo?
    JustPresso - Cesta k vlastnímu espresu
    http://www.justpresso.cz/#home
    dost by me zajimalo, jak to chutna.
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    takto si doma robim kavu :)
    coffee at home
    http://vimeo.com/64987202
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Dá se z toho něco poznat? Furt se mi to nelíbí...
    Pro zajímavost jsem vyfotil misky - jedna upravená, druhá v původním stavu. (BTW, po úpravě už je to mnohem lepší.)
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    zas něco ode mě...

    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEDDYBEDDY: Ono to má nějaký výhody?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    WRONSKI: Stačí každý den propresovat pár deci čistou horkou vodou. Připadá mi žes úplně nepochopil princip a výhody těch filtrů. Asi jako zde přítomní milovníci turků v podstatě neakceptují žádný vůbec žádný filtr. Proč si prostě neobjednáš ty simple?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    WRONSKI: La Pavoni má myslím 51,5 mm misky...
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    LUKAS87: Vnitřní je 51,5 mm, tam nic nenarveš .)
    Já jsem to nějak upravil, ale dirky v misce se mi zdají dost velké. Zítra zkusím, co to udělá.

    Funkce "předspaření" mi tady taky pěkně pije krev... Nejhorší je, že do toho nemůžu šahat, protože bych si zrušil záruku, a zároveň se obávám, že životnost bude stejná, jako záruční doba.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    WRONSKI: Jakej je vnitřní rozměr těch misek? Eventuelně vnější. Sice to nebude 58/60 mm, nicméně i na menší páku bys mohl možná sehnat nějaký misky od jinýho výrobce kávovaru (čímž skutečně nemyslím Catler - na druhou stranu bych se moc nedivil, kdyby jednostěnný misky z tý vyšší verze nebyly kompatibilní s tím, co máš doma ty).
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Ještě trochu hejtu: Měl jsem podezření, že misku s dvojitým dnem lze těžko udržovat v čistotě. Tak jsem ji rozřezal a vskutku, pár kapek smradlavého kafe jsem uvnitř našel. Pro tuto dvojzhovadilost není omluvy.

    AXTHEB: Servis Catlera mi nabídl jediný typ. Jinak bych samozřejmě objednal jednoplášťouvou, a nepřidělával bych si práci.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ukradeno z komixů.. dovolil bych si skoro až..LOL.
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    AOTEAROA: ja to delal elektrickym slehacem, ohral jsem mliko, v konvicce udelal kavu a pak mliko vyslehal. ve vysledku vzniklo jakesi pseudo latte macchiato, ale zena z toho mela radost. kdyz si me vyfiltrujes, zjistis,ze jsem se kdysi ptal na to same.
    myslim ze z toho tehdy vyslo, ze tryska je proste tryska a nic ji nenahradi..
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TWARR: Všechny mikroorganismy zabilo to poněkud starší kafe - ostatně pro to to vypadá, jak to vypadá. Ne, neni to reprezentativní foto :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    LUKAS87: hygiena tyvole! ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUKAS87: ohřívám to na sporáku společně s bialetkou, teplotu odhaduju ručně, šlehám ručním šlehačem - takovou tou věcí co vypadá jak frenchpress s jemným plastovým sítkem. někdy je ta pěna docela dobrá, je to asi spíš o vychytání intenzity šťouchání :D problém spíš je že při množství mléka na jedno kafe to sítko nedosáhne dostatečně hluboko do nádoby - když dělám mlíko na dvě kafe, je pěna na tom prvním výborná (používám plnotučný).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam