• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    PREM
    PREM --- ---
    Možnost zapůjčení příslušenství od Hario v Coffee and Tea - Táboritská 9, Praha 3

    Minulý týden mi v obchodě na Lipanské, ukazoval při nákupu chlapík (sympatický, evidentně do věci zapálený.. :) malou verzi Drip Potu od Haria a nabízel možnost zápůjčky. Říkal, že proti vratné záloze, jsou otevření zapůjčit téměř všechno z Hario dílny, co mají zrovna skladem (vac-poty, drippery, zmíněný drip-pot, aeropress, FP a snad i Ice-coffee maker a mlýnky). Takže pokud někdo váháte s nákupem některé Hario hračky, můžete je kontaktovat a domluvit si rezervačku na konkrétní kus. Zápůjčku lze prý nezávazně poskytnout, proti vratné záloze, na cca 5 dnů nebo dle dohody.

    Teď si frčím na V60-ce, takže jsem nechtěl být v pokušení (už tak mám na kávu a čaj hraček víc než dost..), ale časem bych tu flanelovou nádheru rád otestoval. Jediné, co mě drží zpátky, je, krom křehkosti a cenovky, i fakt, že flanelový filtr by (dle výrobce) měl zůstávat namočený a skladovaný v lednici. Trochu mi to připomíná pěstování kombuchy a nějak se nemůžu zbavit myšlenky na plísně a další nežádoucí život. Tělo kávy z Drip Potu je ale prý o poznání plnější, než u filtru papírového.. Zkoušel jste již někdo?

    Btw. Hario Skerton mají na skladě v nové verzi, která má již uzavíratelný zásobník na zrnka.

    http://www.coffeeandtea.cz
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    diky vsem

    a nema nekdo ten seznam (popripade mohl mi vypsat par mist), kde se da obstarat cerstva kava v Praze?
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    SARKUF: je uplně v pohodě
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    KOLU: zajimavy. mne prisel moc tezkopadnej a prave vubec ne ovocnej; a ten sladkej vocas mam asi rad na aktualni doubleshot keni.
    ADAM
    ADAM --- ---
    JOSKA_CZ: mám na 10šálků, je to cca 0.5litru, čili pro dva akorát :-)

    ale káva z konvičky mi nechutná. myslím, že je to tím, že tam jde moc horká voda.

    na místní doporučení jsem pořídil clever dripper a používáme jen toto (taky cca 0.5l).
    ale je to plast, 1 už praksnul, tak máme druhý...
    KOLU
    KOLU --- ---
    JUANITA: Jsem stejnej den připravoval ještě Costa Rica (Finca Angelina) a Ethiopia Yigracheffe (Wote) a ta Colombie mě zaujala nejvíc svojí plností a bohatou ovocnou chutí. Nebo jsem možná těch lehce kořeněnejch a intenzivně květinovejch etiopskejch káv přepitej (Five Elephant, Bonanza, Doubleshot) :)
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    KOLU: me ten romero moc nevzal, posledni dobou mi od nich chutnaji vic keni a etiopie.
    KOLU
    KOLU --- ---
    Hlásím, že Colombia Marco Romero/Los Cauchos (Caturra) od Doubleshotu je v Aeropressu (V60 ani Kalitu nemám po ruce) vynikající!
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    takže jim klidně kup velkou a sami si pak dokoupí malou.)
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    JOSKA_CZ: máme dvě, velkou a malou
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    JOSKA_CZ: mne se to neosvedcilo, menil jsem za malou.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    CABANNOS: jasně, taky bych jim nejradši dal něco podobného, ale se svatebním wishlistem se diskutuje blbě :)
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    JOSKA_CZ: Návštěvy pokrývám Clever Coffee Drippererem. :)
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Ahoj, máte někdo Moccca konvičku s větším objemem (pro 4 - 6 šálků)? Jak moc je to pohodlné pro dělání kafe pro jednoho nebo dva?

    Poptávají kamarádi, aby měli pokrytou svojí spotřebu i návštěvy.
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    KOLU
    KOLU --- ---
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    BERNA: Mně to od nich chodí většinou do tří, čtyř dnů. Napsal bych jim.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    napiš jim. docela se ztracej balíky. jednou po 10 dnech nic, tak poslali další. a ten první dorazil týden po tom druhém.
    BERNA
    BERNA --- ---
    zdar,
    jak dlouho trvá dodání z pražirny SquareMile coffee do Cech? objednával jsem si balík Cihly s levnější dopravou, posílali to 9.9., stále to nepřišlo.
    Jsem bez kavy a to je, jak vite, vice nez neprijemne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam