• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    GALAXIE
    GALAXIE --- ---
    Jasny, super, dekuju! Jako knockbox me to fakt nenapadlo hledat :)!
    PEDRO13
    PEDRO13 --- ---
    Viděl jsem i samodomo řešení a vypadalo to docela profi - knock box smontovaný z malé gastronádoby zapuštěný do výřezu v pracovní desce.
    PEDRO13
    PEDRO13 --- ---
    http://www.espressoparts.com/Knockboxes - je to ale eshop trochu z ruky :-/
    GALAXIE
    GALAXIE --- ---
    Prosím o radu... potřebovala bych nějak vestavit odklepávač na kávu do kuchyňské linky a nějak se nemůžu dopátrat na netu. Všude nacházím jen klasické nebo ty šuplíkové. Já bych potřebovala mít díru zkrz linku hned do koše. V případě doporučení dobré stránky s potřebami pro kávisty budu moc vděčná =).
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Cteni

    Matt Perger
    http://mattperger.com/
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    SPYYDY: takhle mohlo vypadat v akci, škoda.. :
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MATESISKO: V starodávných a výborných domácích potřebách na Staré Osadě, u sáčků do vysavače. Nebo v Kauflandu u kávy je mívali.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SPYYDY: au
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Vite, kde bych v Brne koupil filtry do V60-2?
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    Ach jo, zrovna mi uteklo desetiletý Rancilio S24 i s mlýnkem za 9,5k.. Mohl jsem si z Classica a MDF-ka trochu polepšit no. :)

    Ale vidno, že i na aukru se dá občas ulovit něco zajímavýho..
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ZUZKAOU: díky, třeba někdy zkusim, i když tam nemám moc šanci se časově dostat, přestože bydlím kousek od Jiřáku. bohužel holt ta sámoška je jednodušší, kupuju kafe dycky tak nějak přesně v den kdy mi dochází, aby mi doma moc neleželo a abych celou čtvrtkilovku nasypala do vakuovky (víc se tam nevejde). i když u toho sámoškového je fuk kdy to koupím, ale u toho čerstvého právě moc ne, nechci aby mi to vyčichlo :) každopádně díky za tip za dobrou cenu, vyzkouším, když se tam nachomejtnu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AOTEAROA: hele čtvrkilovku za nějakých 170 (to už není takový rozdíl) čerstvě upražené jednodruhovky mívá na jiřáku kluk z Cafe Algere. Mívá spíš tradičnější kafe, než ovocné výběrovky, ale dobré - a podporuješ malého živnostníka.

    Nejsem si jistá, kde to sehnat přes zimu, ale asi stačí mu napsat

    Café Alegre
    http://www.cafealegre.cz/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    s ohledem na nízký rozpočet jsem nedávno opět koupila zrnkovou kávu v sámošce. po dost špatných zkušenostech s Tchibem jsem tentokrát sáhla po Douwe Egberts, jmenovalo se to Espresso a hlásalo to 4 z 5 stupňů pražení, tedy silnější.
    váhala jsem před tím regálem fakt dlouho a nakonec to vzala a nelituju. melu před každým pitím a je to velmi pitelné, a to i v práci na frenchpressu, kde mi poslední dobou nechutnalo skoro nic. zrnka jsou trochu mastnější, ale ne černá, v mlýnku moc nechroupou, jsou taková měkčí.
    ve výsledku je z toho dost pitelné cappuccino a klidně bych si to koupila znova, cena vycházela cca 450 Kč/kg.

    myslím že to bylo tohle (koupeno v Albertu):
    DOUWE EGBERTS espresso zrnková káva 250g - KavaDomu.cz
    http://www.kavadomu.cz/...aj-znacka/douwe-egberts/produkt/douwe-egberts-espresso-250g---zrnkova-kava
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SNORRY: je to možné ;)
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    JAKOUBEK: No mně tam v 95% případů nezbyde prakticky nic po vyklepnutí a teda lógr mezi prstama jsem z hadříku ještě nikdy neměl. :) Mám pocit, že se hlavně na tom hadříku neudrží, takže i když se na něm nějakej zachytí, hned zas spadne.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: Hele ta to rozebirame portafiltr stejne casto ;) Akorat ja dam tech 10 shotu ,)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SNORRY: Stetcem vyhrabnu zbytek kafe a pak misku vytru do cista. Nemam rad logr mezi prsty, tak se snazim ho na ten hadr nedostat.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    já rozebiram portafiltr každou hodinu + backflush.
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    AXTHEB: Mě normálně vydrží jeden, max. dva na 11 hodinovou šichtu rychlýho provozu..
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SNORRY: Ten hadrik se tak rychle nezasvini?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam