• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    AETHER: imho kdyz si koupis Porlex, tak neprohloupis.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    AETHER: Na epresso určitě ne.. Záleží taky, na jakym stroji a s jakym kafem pracuješ a jaký máš představy o výsledku, ale osobně, nevim o ručnim mlýnku, co by uměl umlít na espresso, max na mě docela zapůsobily mlýnky od Orphan Espresso, co postoval Kolu.
    AETHER
    AETHER --- ---
    Dneska se mi rozbil mlýnek Ceramciblade:( máme ho něco přes rok, melu většinou o víkendu, takže není zas až v tak drsné permanenci, takže na to tedy podle mě neměl nárok (vylomily se pacičky, které kotví kličku, takže se teď protáčí). Zkusím ho reklamovat, ale bokem pokukuji i po náhradě, jak tu mluvíte o tom Hario Mini Millu, umele to v pohodě i na espresso?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tak jsem kvůli vám dělala další test :)

    Je to technikou nandavání. Pramlýnek má dřevěný nelakovaný šuplík a z něj to vybírám lžičkou. Většina prachu ulpí ne stěnách šuplíku. Z haria to taky nabírám lžičkou a prach z části zůstal na dně a z části na lžíci. Když jsem otočila nádobu mlýnku do konvice, bahýnko se trochu udělalo.

    Jo a ten bodum french press má docela jemný filtr / sítko. Měla jsem půjčený větší nějaký noname z tesca a bahna bylo víc.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    kdyz se tady resi Hario Mini Mill, tak tady nazorna ukazka z dnesniho odpoledne. nalevo neco na drip [14.3g] a napravo prach [5.1g]
    nekdy se mi povede z toho prachu udelat aeropressem zajimavy kafe

    KOLU
    KOLU --- ---
    AOTEAROA: OE Lido 2.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    asi by se mi líbil typ mlýnku, který mi namele přímo do páky, ne do nádobky. ale to je fakt hudba budoucnosti, teď jsme dělali kolaudačku v novém podnájmu a nemáme prachy ani na nový ubrus ;)
    spíš mě zajímal lepší ruční mlýnek než Hario Mini Mill. jenže u těch neprůhledných mi vadí že na to kafe nevidím.
    KOLU
    KOLU --- ---
    AOTEAROA: nejlevnější elektrika použitelná na FP/drip je Wilfa CGR-1 (alias Gastroback 42602).
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    KOLU: nebo vsechen ten prach vychlasta :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    btw včera jsme doma měli slezinu 10 lidí a některým jsem dělala kafe i dvakrát. a všem z mini millu :D a přežili jsme to, chvílema jsme se střídali :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    já mám teda v Hario Mini Mill prachujak namleto. ale poslední dobou slýchám, že ten mlýnek moc dobrý není. dost s ním klepu o pult, když vyklepávám ten nalepený prach, takže ho časem rozbiju, takže pomalu začínám sbírat tipy co si pořídit místo něj – prý ty jiné mlýnky melou rychleji? (na elektriku bohužel prachy nejsou a nebudou.)
    KOLU
    KOLU --- ---
    možná má MAR_TINA nějakej zázračnej kus Hario Skertonu, kterej neprodukuje prach :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BLACK_ONYX: tak zrovna teď ti po 4 pokusech můžu říci, že melu na extrahrubo. Začínala jsem na jemném přes střední a hrubou jsem se zase promlela na ten ječný šrot :))
    Zmizí tím taková ta kávová hořkost a zůstanou všechny ostatní chutě, ovocné, čokoládové, jemné. A dělala jsem to na Brazil FAF Celso a Gertrudes, 300ml vody, 24g kávy, 2,5 minuty. (Hele, voni tam píšou na espresso, tak já si jdu namlít do konvičky :)))
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    jak moc hrube melete na frenchpress? přijde mi, že to všichni melou až moc nahrubo. já jedu skoro jako na filtr.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: zajimave, ja sypu vsechno co namelu takze tam toho prachu mam o dost vic a povazoval jsem to take za normu :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POSEIDON: používám french press bodum, malý 300ml. A melu nahrubo, velmi hrubo, prach (jemné částice) se v umleté kávě skoro nenachází. Taky to nabírám z mlýnku lžičkou a sypu do konvičky, nejjemnější částice tak vůbec nenaberu. Kdybych to vysypala z mlýnku do konvičky, asi by tam něco zbylo.
    Nezanechání lógru v hrnku považuji za normu pro přípravu z frenchpressu, proto jsem nechápala, na co se ptáš. Anebo mám jiné měřítko toho, co ještě je lóge. Našla jsem jeden neumytý hrnek, tak jsem ti ho vyfotila. :)

    Jemné bahýnko v malém množství mi zůstává po kávě z džezvy nebo bialettiho konvičky.

    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: pokud ti v hrnku po vypiti nezbyde nic, ani trocha logru, pak bud musis mit super jemne sitko ve french pressu, nebo namletou kavu nejakym zpusobem zbavujes jemnych castic. jinak si to nedovedu vysvetli. tak se ptam, jak to delas?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POSEIDON: rozumíme si v tom, jak to kafe dělám? http://www.frenchpress.cz/priprava.html
    KOLU
    KOLU --- ---
    Budu objednávat během příštího týdne skleněný a nerezový drippery Kalita. Má někdo další zájem?
    bílý filtry 155/185: 240 Kč
    skleněná 155/185: 750/850 Kč
    nerezová 155/185: 1050/1180 Kč
    včetně poštovnýho
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POSEIDON: v hrnku z french pressu?
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: a jak to delas?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    MAR_TINA: Dík :-D já si teďka hrál s mlýnkama a oba dva jsem rozladil tak tedka hledam tu spravnou kombinaci :-D :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam