• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KOLU
    KOLU --- ---
    jestli by měl někdo zájem, tak mám doma ještě materiál na výrobu pár sít. vnější rozměr 110 mm. mám 3 hrubosti síťoviny: 250 um, 315 um a 400 um. siťovina je nerezová.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    AETHER: imho kdyz si koupis Porlex, tak neprohloupis.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    SPYYDY: No a důkaz místo slibů a ukázka konzistence mletí viz MOMENT
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    AETHER: Na epresso určitě ne.. Záleží taky, na jakym stroji a s jakym kafem pracuješ a jaký máš představy o výsledku, ale osobně, nevim o ručnim mlýnku, co by uměl umlít na espresso, max na mě docela zapůsobily mlýnky od Orphan Espresso, co postoval Kolu.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    POSEIDON: kovove sito hrubost 315 um, je napnute na te oranzove plastove trubce. made by KOLU
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MOMENT: cim to filtrujes?
    AETHER
    AETHER --- ---
    Dneska se mi rozbil mlýnek Ceramciblade:( máme ho něco přes rok, melu většinou o víkendu, takže není zas až v tak drsné permanenci, takže na to tedy podle mě neměl nárok (vylomily se pacičky, které kotví kličku, takže se teď protáčí). Zkusím ho reklamovat, ale bokem pokukuji i po náhradě, jak tu mluvíte o tom Hario Mini Millu, umele to v pohodě i na espresso?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tak jsem kvůli vám dělala další test :)

    Je to technikou nandavání. Pramlýnek má dřevěný nelakovaný šuplík a z něj to vybírám lžičkou. Většina prachu ulpí ne stěnách šuplíku. Z haria to taky nabírám lžičkou a prach z části zůstal na dně a z části na lžíci. Když jsem otočila nádobu mlýnku do konvice, bahýnko se trochu udělalo.

    Jo a ten bodum french press má docela jemný filtr / sítko. Měla jsem půjčený větší nějaký noname z tesca a bahna bylo víc.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    kdyz se tady resi Hario Mini Mill, tak tady nazorna ukazka z dnesniho odpoledne. nalevo neco na drip [14.3g] a napravo prach [5.1g]
    nekdy se mi povede z toho prachu udelat aeropressem zajimavy kafe

    KOLU
    KOLU --- ---
    AOTEAROA: OE Lido 2.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    asi by se mi líbil typ mlýnku, který mi namele přímo do páky, ne do nádobky. ale to je fakt hudba budoucnosti, teď jsme dělali kolaudačku v novém podnájmu a nemáme prachy ani na nový ubrus ;)
    spíš mě zajímal lepší ruční mlýnek než Hario Mini Mill. jenže u těch neprůhledných mi vadí že na to kafe nevidím.
    KOLU
    KOLU --- ---
    AOTEAROA: nejlevnější elektrika použitelná na FP/drip je Wilfa CGR-1 (alias Gastroback 42602).
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    KOLU: nebo vsechen ten prach vychlasta :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    btw včera jsme doma měli slezinu 10 lidí a některým jsem dělala kafe i dvakrát. a všem z mini millu :D a přežili jsme to, chvílema jsme se střídali :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    já mám teda v Hario Mini Mill prachujak namleto. ale poslední dobou slýchám, že ten mlýnek moc dobrý není. dost s ním klepu o pult, když vyklepávám ten nalepený prach, takže ho časem rozbiju, takže pomalu začínám sbírat tipy co si pořídit místo něj – prý ty jiné mlýnky melou rychleji? (na elektriku bohužel prachy nejsou a nebudou.)
    KOLU
    KOLU --- ---
    možná má MAR_TINA nějakej zázračnej kus Hario Skertonu, kterej neprodukuje prach :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BLACK_ONYX: tak zrovna teď ti po 4 pokusech můžu říci, že melu na extrahrubo. Začínala jsem na jemném přes střední a hrubou jsem se zase promlela na ten ječný šrot :))
    Zmizí tím taková ta kávová hořkost a zůstanou všechny ostatní chutě, ovocné, čokoládové, jemné. A dělala jsem to na Brazil FAF Celso a Gertrudes, 300ml vody, 24g kávy, 2,5 minuty. (Hele, voni tam píšou na espresso, tak já si jdu namlít do konvičky :)))
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    jak moc hrube melete na frenchpress? přijde mi, že to všichni melou až moc nahrubo. já jedu skoro jako na filtr.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: zajimave, ja sypu vsechno co namelu takze tam toho prachu mam o dost vic a povazoval jsem to take za normu :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POSEIDON: používám french press bodum, malý 300ml. A melu nahrubo, velmi hrubo, prach (jemné částice) se v umleté kávě skoro nenachází. Taky to nabírám z mlýnku lžičkou a sypu do konvičky, nejjemnější částice tak vůbec nenaberu. Kdybych to vysypala z mlýnku do konvičky, asi by tam něco zbylo.
    Nezanechání lógru v hrnku považuji za normu pro přípravu z frenchpressu, proto jsem nechápala, na co se ptáš. Anebo mám jiné měřítko toho, co ještě je lóge. Našla jsem jeden neumytý hrnek, tak jsem ti ho vyfotila. :)

    Jemné bahýnko v malém množství mi zůstává po kávě z džezvy nebo bialettiho konvičky.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam