• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    RODWY: hario co?
    RODWY
    RODWY --- ---
    tusite jestli nekde koupim spodni dil na hario?dix
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    KOLU: Nemuzes svoji nesikovnost svalovat na nebohy mlynek :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    TWARR: prdlajs geek - jsou prostě věci, který nesnesou kompromisy. třeba káva pro budoucí manželku... kdybys viděl její pohled, když jsem šálek nepovedenýho kafe vylil do dřezu! :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    KOLU: jenze ty ses geek, chapej! :))
    KOLU
    KOLU --- ---
    SAMIEL: já na něm teď dva tejdny mlel a bylo mi z toho do pláče. na FP bych snad raději zrno roztloukal sekyrkou, než ho mlel tim verkem.... pardon :)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TABBY: Ja mam porlex a jsem maximalne spokojen.
    TABBY
    TABBY --- ---
    SAMIEL: Mam. Po babicce. Nastavenej shodou nahod na hrubost plus minus mokka. Nemam odvahu se v tom vrtat.
    Moderni mlynek jsem zvazovala, nicmene reference zde v klubu jsou dosti demotivujici.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TABBY: Tak to doporucuju poridit si domu aspon rucni mlynek :)
    TABBY
    TABBY --- ---
    SAMIEL: Ten mam taky, ale kava mi z nej nechutna. Navic mivam malokdy kavu mletou v hrubosti pro french press - ne ze by byl problem ji koupit, spis ji nasledne dlouhodobe uchovat, aby byla co k cemu.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TABBY: A neresi tohle spis french press?
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    TABBY: rozhodne 2 mensi
    NTR23
    NTR23 --- ---
    TABBY: takovou konvičku jakou máš, tolik káv musíš udělat. Přijde-li 11 hostů, musíš udělat dvacet káv.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Zvazuju porizeni velkokapacitni mokka konvicky (10 salku), aby byla rychle slusna kava, kdyz prijde navsteva. Vaham, co je z hlediska provozu praktictejsi - mit dve mensi konvicky (kazda na 4 salky), nebo malou (4) a velkou (10)? Mate zkusenost?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    není nad to si po ránu umlet a vychutnat kávu :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    chachacha superzdravá zelená káva!

    Toxigenic fungi associated with processed (green) coffee beans (Coffea arabica L.)
    http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168160502005391
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---


    https://www.facebook.com/events/1434913330113425/

    Druhý cupping v pauze na sebe nenechal dlouho čekat... tentokrát je společným jmenovatelem keňská káva.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: mlýnek je věc, která by měla sloužit léta, ba desetiletí. Mlýnky se dědí. Představa, že každý rok platím další tisícovku, mě vážně netěší. Spíš bych ho dál užívala a sejde-li ještě, šla ho včas reklamovat.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: španělština se mi lépe vyslovuje.
    Proč už nebydlím v Kostarice? V těch horách by mohlo být příjemně a ne moc lidnatě.

    A mám dva semestry předmětu zemědělství v tropech a subtropech!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: angličtinu mají jako druhý úřední jazyk. A maj tam ty krvesajné netopýry!

    Dangerous Creatures
    http://www.costaricatraveler.com/english/article.php?id=96
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MAR_TINA: tak on nijak rozbitý vyloženě není.. prostě mi začíná připadat takový "sešlý věkem", prostě opotřebovaný a vyžvejkaný, běžně opotřebený. kdyby se tam třeba něco zlomilo, to by pak asi na reklamaci bylo (kupováno v doubleshotu loni v dubnu).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam