• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    BLACK_ONYX: Nemíchám vůbec.. Nemůže být spojitost s tím, že většinou dostanu sedlinu ve tvaru V? Káva se vytlačí ke krajům a ve středu je jí tím pádem míň... V podstatě používám tuto metodu (je to shoda okolností, jiná mi asi ani nešla...) http://vimeo.com/11537624
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    něco přes dvě minuty, nevím přesně ..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    FARFELOO: Kolem 3 minut bys asi byt mel, pokud tedy nijak zurive nemichas.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    FARFELOO: 2:20, 15g, 250ml
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    FARFELOO: Asi 3,5 minuty.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Hola, můžu se zeptat kolik vám normálně trvá udělat kafe ve V60? Většinou jsem něco málo přes 2 minuty, což je podle všeho docela krátko. Utáhnout mlýnek víc už ale nechci, to by bylo moc jemný. Nejčastěji používám 20g kávy na 300g vody...
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    TYDLYDAA: na aukru bejvaj tyhle věci hodně lacině
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    TYDLYDAA: 0,1 i v nakym growshopu.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    TYDLYDAA: v číně
    TYDLYDAA
    TYDLYDAA --- ---
    Máte tip, kde bych dnes mohl koupit váhu na kafe s přesností 0,1g? Takový ty kolem tří stovek.
    JNK
    JNK --- ---
    MR_DAN: V Karline jsem si vsiml, ze prodavaj celkem dobrou robustu u vietnamcu. Sic take ne uplne nejlevnejsi, ale maj tam vse i od filtru.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    AOTEAROA: okááá, jdu do toho, díky ;-)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SNORRY: pan Frolik z Borohradku povidal ze je nadsenej do Vietnamu a jeho robusty, kazdy rok tam jezdi na plantaze...
    v nabidce na netu sice nic zvlastniho nema, ale vypravi hezky a tak si rikam, jestli by se s nim nedalo pobavit i o nejaky individualni dodavce :)
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    MR_DAN: 'kvalitní' robusty, který pražíme v pražírně kde pracuju, jsou většinou z Indie/Indonésie - z Vietnamu jsme tu ještě neměli, ale rád bych to prubnul. Jinak obecně se s tim kromě použití do směsi s chutí 'eurokafe' moc dělat nedá, ale popravdě jsem je samostatně zkoušel jen párkrát...
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    AOTEAROA: dělají i konvičky pro 2 hrnky s redukcí na jeden :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BOSSORKA: rozhodně si kup nejmenší moka konvičku na jedno kafe :) případně měj ještě další na dvě kafe a používej co zrovna potřebuješ.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    AOTEAROA: super díky moc :-).

    a teda tu bialetti radši na to jedno kafe ju? :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BOSSORKA: já používám ten skleněný ruční od Tescomy - nahřívám to na plynovém sporáku, teplotu testuju prstem, pak vyšlehám, zamíchám a liju. používám to obvykle na dvě nebo jedno kapučína. když chci echt dělat pěkný kafe, nahřeju si malou lattiéru a ještě do ní mléko přelévám našlehané, zakroužím aby mělo pěknou konzistenci a liju do hrnečků. mikropěna to není a nebude, ale výsledky jsou lepší než ze samotného šlehače.
    pokud ti nejde o krásu ale o konzistenci, ten ruční šlehač podle mě postačuje (ale kdybych nevěděla co s prachama, koupím si klidne ten elektrický anebo si spíš pořídím pořádný stroj který by měl trysku).
    Šlehač na mléčnou pěnu TEO 0.9 l | Oficiální eshop Tescoma
    http://www.tescoma.cz/...je/priprava-caje-a-kavy-konvice/teo/646646-slehac-na-mlecnou-penu-teo-0-9-l
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    a máte tip na nějaký šlehač mléka? na kapučíno :-)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    KOLU: hmmm ok, ale když tu brikku nemaj pro dvě kafe a já mám ráda krémovou pěnu na kafi, achjooo :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam