• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    dotaz - ma cenu jit do tohoto prekapavace za 100,- ?
    diky
    Kávovary ROHNSON R-912 | Electro.cz
    http://www.electro.cz/r-912-
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    VISHERA:
    PRDELMRDEL:
    Díky za radu.Ve finále to bylo studenou vodou.Vzal jsem digi teploměr a měřil jsem vodu ve varné konvici.Hned po dosažení bodu varu a vypnutí se mi voda v rychlovarce rychle ochlazuje.Takže musím zalévat téměř vařící vodou ihned po vypnutí rychlovarky,abych byl na nějakých 93-94C.
    GEEK
    GEEK --- ---
    nemate nekdo prosim tip na nejakej odklepavac portafiltru primo do kose? na stole mam tech kramu ke kafemasine uz pomerne dost a nechce se mi tam davat jeste klasickej knockbox. narazil jsem treba na tohle http://www.commappl.com/knockoutespresso.htm. ale rad bych, aby se dal ten kos i zavrit. a asi ty rozmery nebudou moc univerzalni. diky
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    RODWY: s Čersvou kávou mám zvláštní zkušenost .. přítelův tatínek si ji kupuje celkem pravidelně (mají doma espresso kávovar a pijí cca latte, takže to není taková hrůza .. vymlouvat jim to nebudu a jednou za čas jim koupím nějakou mňamku) .. jednou mu něco od ČK zachutnalo a objednal si to znovu, cca o dva týdny později - druhý pytlík byl mnohem tmavěji pražený, než první a nechutnal vůbec dobře .. i jal se sednout k počítači a napsal mail, že se mu druhá várka nezdála, kupuje od nich kávu pravidelně a jestli je to nový trend pražení, tak začne kupovat jinde .. a naprosto mě odrovnala odpověď, že se mu moc omlouvají, že to pražič asi "přepísknul" a že mu posílají novou várku, která by měla být v pořádku a dvě kávy, jako omluvu, navrch (ještě tedy prosili, zda by jim při vyzvednutí nemohl původní kávu vrátit, že to zanalyzují a zkusí se chyby přístě vyvarovat) .. druhá várka už prý byla zase v pohodě, takže kvalita zřejmě slušně kolísá
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    RODWY: to se mi stalo taky, kdysi jsem to sem i psala. Takže žádná změna, i když jsem jim to v obchodě při vyzvedávání opraveného kávovaru řekla.

    Opravdu uhlí horší než jihlavanka
    RODWY
    RODWY --- ---
    pri koupi moka press konvice jsem vzal v Cerstve kave Etiopiii a Kolumbii a je to preprazeny uhli/hnus!
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    FARFELOO: hele, zkus to udelat jako tady Matt. On vi, jak na to. https://www.youtube.com/watch?v=MPDfn--vxK8
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    Prosimvás, nevíte někdo, kde lze sehnat "splash guard" do moka konve? Marně shánim už delší dobu a pražští baristé netuší o čem je řeč...
    KOLU
    KOLU --- ---
    FARFELOO: možná se mýlím, ale na první pohled mi to příjde jako způsob jak fakt velmi nerovnoměrně extrahovat kávu.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    FARFELOO: No a jak ti pak ta kava chutna? Imho je jedno, jak dlouho to trva, kdyz je vysledek dobry.
    BLOUBEKNT
    BLOUBEKNT --- ---
    MEYBYBY:
    SPYYDY: nakonec to nebylo potřeba dnes, díky za reakce, vyřešilo se to samo
    MEYBYBY
    MEYBYBY --- ---
    BLOUBEKNT: Doporučuju se nejdříve optat - servis@coffeesource.eu.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    BLOUBEKNT: Třeba Coffee source..
    BLOUBEKNT
    BLOUBEKNT --- ---
    Aoj, nemáte někdo tip kam si po Praze zajít koupit nepřetlakové misky do gaggia classic?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    BLACK_ONYX: Nemíchám vůbec.. Nemůže být spojitost s tím, že většinou dostanu sedlinu ve tvaru V? Káva se vytlačí ke krajům a ve středu je jí tím pádem míň... V podstatě používám tuto metodu (je to shoda okolností, jiná mi asi ani nešla...) http://vimeo.com/11537624
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    něco přes dvě minuty, nevím přesně ..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    FARFELOO: Kolem 3 minut bys asi byt mel, pokud tedy nijak zurive nemichas.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    FARFELOO: 2:20, 15g, 250ml
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    FARFELOO: Asi 3,5 minuty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam