• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    EXAGE: a nebo aeropress ;)
    SATAI
    SATAI --- ---
    EXAGE: klidně. taky dripuju rovnou do hrnku nebo silnostěnné ikea skleničky
    TYDLYDAA
    TYDLYDAA --- ---
    EXAGE: tohle vyjde značně levněji http://www.mamacoffee.cz/alternativni-pripravy-kavy/drip-s-konvickou-kavova-sada-hario/ a to podstatný, drip i filtry v tom jsou taky
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    EXAGE: staci to. Plastovy dripper je v cajku, ale osobne bych se primlouval bud za Kalitu wave nebo V60-2, protoze pokud hrozi, ze budes delat kavu pro vic lidi, tak je to lepsi volba. A konvicka je fajn, ale kdyz budes pro zacatek delat jen do hrnku, tak se nic nestane :) A kdyz uz budes premyslet o konvicce, tak zkus obycejny Simax, jak se o tom tady nekdo nedavno bavil.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Ahoj nedávno jsem zde psal prosbu o tip na mlýnek, nyní bych potřeboval poradit s ostatním příslušenstvím, abych si doma mohl kávu jako amatér připravit.

    Narazil jsem na tenhle set http://www.ebay.co.uk/...W-Paper-Filters-Set-/321464106094?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ad8c0fc6e za cca 1300,- stojí za to nebo je plastový dripper špatná volba do začátku? Předpokládám, že by byla třeba ještě nějaká skleněná-průhledná konvička pod dripper nebo ho lze umístit přímo na hrnek pokud na něm bude sedět?

    BOODIA
    BOODIA --- ---
    SATAI: to je ale ooooooooooooooooobrovská prostora :D 580m...
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    XMARGE:
    LUCYA: Dik za radu. Byl jsem v Gills a slecna mi poradila prave ten Simax. Tak pro to dnes skocim. Zatim to filtruju rovnou do velkeho hrnku :D
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    MATESISKO: zkus se zeptat v gills na veveri
    SATAI
    SATAI --- ---
    Národní technická knihovna hledá nájemce své kavárny: http://www.techlib.cz/cs/
    (Mám sobecké důvody chtít, aby tam bylo dobré kafe, takže pokud o někom vhodném/volném víte, tak mu dejte vědět. Můj tuzér mu případně bude odměnou.)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    MATESISKO: v domacich potrebach,pokid netrvas na.originale. ja pod v60 pouzivam konvicku od simaxu, je cca na 750 ml.. je to asi nejmensi ,co delaj..
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Urgentni dotaz. Kde v Brne poridit Hario konvicku pod v60-2? Podarilo se mi ji rozbit...
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Pro ty, co si pohrávají s myšlenkou, že by se zítra stavili u Brewbaru na Náplavce... o důvod víc, proč vyrazit :)

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Mate nekdo Lido? Zkusenosti? Kdyz uz se zas resi ty mlynky...
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    EXAGE: Hele, idealni je koupit si u doubleshotu pulrocni kavove predplatne a clever dostanes k tomu.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Clever cenově vychází nejlíp, protože nepotřebuješ právě tu konvičku.. Mě odradilo, jaká je to nevzhledná objemná plastová věc... Jestli potom člověk stejně přejde na klasický dripper, tak je otázka jestli to není zbytečná zastávka :-)
    SATAI
    SATAI --- ---
    EXAGE: ale nejlepší je prostě nějak začít.
    SATAI
    SATAI --- ---
    EXAGE: můžeš si ručně řídit, kdy začne protékat. A IMO není natolik závislý na tom, aby se zaléval elegantní konvičkou (čti: tenkým proudem krouživým pohybem, co se používá u V60ky).
    Říká se, že je nejlepší pro začátečníky, ale třebas já začal úplně jinak a nakonec si ho ani nepořídil ;)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    XMARGE: SATAI: Díky, ale jaký je v tom rozdíl oproti "klasickému" dripperu? Ptám se jako blb, ale jak jsem psal, nemám vůbec žádnou zkušenost.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    XMARGE: Spis jako z klasickeho dripperu.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    Když jste u toho clever dripperu, můžete mi potvrdit/vyvrátit mou domněnku, že káva z něho bude chuťově podobná jako z french pressu a dost jiná než z klasického dripperu? Kávu z dripperu a french pressu znám, z toho chytráčka jsem zatím neměla tu čest, ale vzhledm k tomu, že v chytráčku se ta káva nějakou dobu louhuje a pak se rychle přecedí, vypadá to dost podobně jako příprava ve french pressu. Jen tam nebude riziko přítomnosti prachu z kávy, protože to prochází přes papírový filtr...
    Nebo je ta chuť z clever dripperu víc podobná té z klasického dripperu?
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    EXAGE: clever dripper
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    SATAI: Co je chytracek? :-/
    SATAI
    SATAI --- ---
    EXAGE: bez konvičky bych zvážil místo dripu chytráčka. A pokud máš šanci na levného porlexe, tak bych neváhal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam