• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KOLU
    KOLU --- ---
    TEDDYBEDDY: od koho máš napraženou tu Jamaicu? jsem děsně zvědavej.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    zdravíčko,
    nakupujete někdo kafe v balírnách?

    Chci se tam nějak v dohledný době stavit a naskladnit domácnost a když jsem tam posledně kupoval, tak jeden druh byl uplně supr,druhej dobrej a třetí spíš slabší, tak bych uvítal nějaký doporučení.
    to co mu chutnalo (na mokka) bylo malawi, ale maji tam tak širokej výběr..
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    TEDDYBEDDY: Diky, dneska ho teda vezmu, sic jsem chtel Graef kvuli tomu, ze mam doma od nich kafe masinu a dle recenzi dopadnul dobre.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    M4Y4: Catler ok. Původně jsem teda nechtěl nic s displejem, ale vzal jsem ho na doporučení a fachá spolehlivě. Optikou technického fandy- promyšlená & nadprůměrně robustní konstrukce + snadná údržba.
    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: takhle jsme celej víkend provozovali dvoupáku Faema na Creepy Teepe, Acidelice a několikrát předtím i na FreezeFestu a jinejch akcích (a občas to vypadalo tak, že si motor odpočinul max. 5 sec než zase dalších 30 běžel do zátěže, takže žádný šetření a klidně i hodinu v kuse, když byl nával) - hadice v barelu s vodou a nazdar. neexistuje důvod, proč by se kvůli absenci vstupního tlaku měl spálit motor (na pumpě se nemá co spálit) snad vyjma situace, kdy bude v háji rozběhovej kondenzátor a nebo se z nějakýho jinýho důvodu neroztočí - pak by se samozřejmě po určitý době přehřálo vinutí. ale jinak je to bezproblémový.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: ja mel za to, ze kdyz to mas bez tlaku, tak muzes spalit cerpadlo
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Zdravím, potřeboval bych poradit, jaký mlýnek na kafe. Vybírám mezi Graefem CM 90/900 a Catlerem CG 8010. Nemáte někdo praktickou zkušenost? Rád bych mlel přímo do páky.
    KOLU
    KOLU --- ---
    SAMIEL: přesně tak.

    TEDDYBEDDY: kdo to pražil, jestli se můžu zeptat? :) holt jsem teď u zdroje, ve Filamentu vaříme ze SM a dostávám kafe za dodavatelský ceny a ještě bez VAT...

    TRIPLT: cibetková káva patří do záchodu, sorry

    HONCKA: napojení na vodovodní řad netřeba, stačí hodit hadici do kýblu s vodou.
    GEEK
    GEEK --- ---
    VISHERA: ale az budu zase nekdy po necem pokukovat, tak pujdu do dvoubojleraku:)
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    GEEK: jj, Lelit, La Pavoni jsou taky OK.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TRIPLT: pripadne muzes koupit nejaky repasovany oldschool, na primacafe.cz prodava typek od kteryho jsem bral svoje la cimbali kavovar Carimali Alfa za 8000
    hunt01 | Carimali Alfa alias čmelák ;-) – rajce.net
    http://hunt01.rajce.idnes.cz/Carimali_Alfa_alias_cmelak_-/
    akorat potrebuje privod vody
    GEEK
    GEEK --- ---
    TRIPLT: to je taky volba
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Děkuji moc za názory... nějak se dle toho určitě zařídím (zatím nevím jak), ale pravděpodobně koupím moka konvičku a následně pár měsíců pošetřím a koupím nějakej kvalitnější stroj... 10-15k :)

    Btw tak mne napadá kdo už měl tu čest ochutnat Cibetkovou kávu? :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    VISHERA: a jeste kompromis mezi gaggii a renciliem muzou byt la pavoni a lelit. cena kolem 10k.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    KOLU: Hm, zrovna si připravuji Jamaica blue mountain, ale ani cca 6x levnější monsooningovaný indický zrno mně nijak neuráží.
    VISHERA: Ď.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    TRIPLT: VISHERA: Mám kombinaci Gaggia Classic + Rancili Rocky a na domácí espresso super. Jediné na co bych nedoporučil je práce s mlékem, steamwand na classicu stojí za prd. Na internetu je dost návodů jak ji vyměnit, ale chce to trochu zručnosti a odvahy.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    KOLU: uz nikdy? o.O
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    TEDDYBEDDY: Se mrkni na www.prazirny.eu, ale za 400kč/kg asi moc použitelnýho neseženeš. Z levnějších pražíren doporučuji www.sicafe.cz poměr cena/výkon je velice slušný.
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    TRIPLT: Nejlevnější použitelný (čti schopný připravit espresso v domácích podmínkách) je Gaggia Classic+Gaggia MDF. O něco dražší je kombinace Rancilio Silvia+Rancilio Rocky.
    KOLU
    KOLU --- ---
    SAMIEL: já se vracet nebudu... sorry :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam