• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    EXAGE: Taky ji mám teď doma:-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAMIEL: a libovolnou Panamu!
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    EXAGE: Kdykoliv nebudes vedet, po jake kave sahnout, tak vezmi libovolnou Ethiopii od Doubleshotu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: tu teď budeme načínat, tak pak napíšu.

    Hoď jim to na hlavu, nějakou odezvu potřebují, ať vůbec ví, co měnit. i když já jim psala mail a žádná reakce.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Nakonec jsem udělal změnu a vybral http://www.doubleshot.cz/ethiopia-yirgacheffe-kochere.html opravdu je dřevnatá chuť pryč, testovací balíček z ceskakava.cz mám tak chuť jim hodit na hlavu, jelikož 3 otevřené balíčky chutnaly snad naprosto stejně a to jako dřívko od nanuka.

    ETHIOPIA YIRGACHEFFE KOCHERE jsem si uvařil první šálek a chutná mi i když ja na mě možná až moc jemná. Uvídím jak to půjde dál. Každopádně i jako naprostý laik jsem po otevření kávy z doubleshotu hned viděl rozdíl v pražení a vůni jak mě navedla MAR_TINA. Děkuju Vám všem, že se mě snažíte navést, vím, že se občas ptám hloupě, snažím se pročítat články na internetu, ale někdy je rada od zkušených to nejlepší. :)

    BOODIA
    BOODIA --- ---
    EXAGE: nebo do emy a nechat si odsypat třeba po 50 gramech dvě/tři (sem tam třeba i víc) jiný kávy ;)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MR_DAN: Dobře, odpoledne si jedno balení vezmu, pokud bude. :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EXAGE: z aktualni nabidky Nicaragua Los Polvorines jednoznacne ;-)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MAR_TINA: Kolem Alzy jezdím z práce, odpoledne tam vyskočím a něco vyberu. Díky za tip. :)
    PRASOLET: To mám lehce z ruky, ale až se tam budu pohybovat také zkusím.
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    EXAGE: Nebo skoč do šálku, tam mají vždy tři kávy na filtru - můžeš si dát degustační sadu všech a hledat rozdíly. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: Doubleshot prodává kávu v Alze a obsluha vypadala velmi zaškoleně. A taky tam můžeš ochutnat, co kupuješ, abys věděl, jak to má dopadnout.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MAR_TINA: Děkuju! Chystám se někde (doubleshot, atd..) koupit, ale trochu jsem doufal, že když už mě žena tímhle obdarovala, budu mít šanci ochutnat a následně alespoň tušit co pořídit, jakým směrem se vydat, místo toho 3 balíčky z různých zemí a oblastí chutnají naprosto stejně. :-/

    Pokud mi tak můžete poradit nějakou kávu pro dripper vhodnou, ideálně od někoho kde to umí a mají rozvoz po Praze, budu vděčný. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: to není tvoje chyba. Kdysi jsem tu o nich psala, cokoli od čerstvé kávy chutná jako dřevěné uhlí, přepražují to šíleně. Zkus jiný kafe.
    Nebo otevři všechny degustační balíčky a vyber to nejsvětlejší. Zrnka by měla být hnědá až světle hnědá a lesk spíš hedvábný až žádný, nikoli jako naleštěné krémem na boty. "Śev" uprostřed zrnka světlejší než zbytek.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    KOLU: Díky, ráno jsem zkoušel víc na hrubo, méně horkou vodu, pořádně proprat filtr a pořád taková nepříjemná chuť dřeva, nevím, už si pomalu začínám myslet, že to kafe stojí za prd a ty testovací balíčky jim někde rok ležely, je to možný? Ale jak jsem psal, jsem opravdu amatér..
    na webu garantují čerstvost..

    Degustační balíček ČERSTVÁ KÁVA Single-Origin - komplet | Čerstvá Káva
    http://www.cerstvakava.cz/1032-degustacni-balicek-cerstva-kava-single-origin-komplet-2013/
    KOLU
    KOLU --- ---
    EXAGE: "dřevnatou-papírovou chuť" = přeextrahováno (a nebo je to blbý kafe). nižší teplotu vody/míň vody/mlít hruběji.
    jinak s V60 jsem s úspěchem používal 16g kávy na 250 g vody, tohle by mohlo být podobné.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Vzhledem k tomu, že jsem čerstvě přešel na espresso mašinu, tak dávám v šanc (nejprve zde) můj WMF French Press (velmi málo použivaný, 100% stav) + DeLongi mlýnek na kafe. WMFko je komplet z nerezu, žádné plasty alá Bodum apod., prakticky to nejlepší, co se dá sehnat.
    http://www.bestcoffeezap.com/wmf-kult-coffee-press-review/
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    FARFELOO: Zkoušel jsem ho prolít horkou vodou docela pečlivě, možná zkusím ještě víc. Do mlýnku tedy nacpu co se tam vejde, případně zkusím udělat jen třeba 120-150ml jak to bude chutnat. :) Co se filtrů týče tak nevím, zda by mi tam jiné dobře sedly, bral jsem přímo ty pro Grindripper http://www.coffeeandtea.cz/grindripper-papirove-filtry-50-ks ale napadlo mě, zda by do dripperu nesedl i ten pro Hario V60-01 jelikož vychází cenově lépe. :)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    EXAGE: Taky jsem se ve svých nedávných začátcích snažil dělat z malého množství, ale nebylo to vůbec konzistentní. Vše se zlepšilo od poměru 20g/300ml, na který jsem potom přešel (V60 velikost 02). Zkus umlít těch 15g a potom ještě 5 přidat... Každopádně papírová chuť by mohla být spíš od filtru. Zkoušel jsi ho promýt opravdu důkladně? Případně bys mohl zkusit jiný filtr...
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE: Jaké myslíte, že je max. množství kávy, které můžu z 14-16g kávy co se do mlýnku grindripperu vejde udělat? Dělal jsem asi 200ml, ale cítím takovou dřevnatou-papírovou chuť, tak kde hledat chybu.. zkouším mlít více na jemno, u prvního druhu kávy jsem tento pocit neměl u dalších dvou vzorků ano.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam