• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    MAR_TINA: On jinak celkem drží, ale stačilo mi párkrát vyndavat ten koš na použité kafe, kdy jsem viděl do útrob a dost nepříjemně mě to překvapilo. Vypadá to jako dětská plastová stavebnice, fakt nechápu, proč musí dělat totální lowcost i u té dražší řady. Jediné štěstí je, že to dostala zdarma za průtahy v zakázce kuchyně. Připravené kafe (stejná zrna) se, v porovnání s mým pákovým Graefem, nedá vůbec srovnat.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    M4Y4: hm, to při 6-8 násobném požadavku na kafe nezní dobře.

    On snad ten DeLonghi s náklady 12 000 pořízení a 2 000 ročně servis ještě vychází dobře.
    Jo a uvnitř běhá plastový spařovač na plastové "hřídeli", možná by to šlo opravit pomocí lega.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    FARGO: Máma má Saeco asi za 40k a je to plastovej, fórovej, krám - všude. Stroj už má naběháno asi 7 let, pořád funguje (1 kafe denně), ale servis nic moc, čekala na výměnu drobného dílu asi 3 týdny, stejně tak sousedka.
    FARGO
    FARGO --- ---
    HONCKA: Jo,to je jasny,predtim jsme meli bosh a ten vydrzel asi 10 let s nakym prubeznym servisem. Ale myslim,ze ho uz neprodavaj.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    FARGO: imho po pul roce je jeste reference o nicem, chce to tak 5 let, aby se zjistilo, co tam odchazi a kolik stoji servis
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Netusi nekdo, jake druhy se prodavaji v DS v Alze?

    Diky!
    FARGO
    FARGO --- ---
    MAR_TINA: Ahoj,mame na chalupe Saeco Moltio a zatim po pul roce slape dobre. Koupeno v Tchibo kseftu slevneny prej z 22.000 na 11k...myslim,ze i Philips ma pripadne slusnej servis.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    GEEK: nojo, to podezření už jsme taky pojali :-) Až dodýchá, tak koupíme jinou značku.
    GEEK
    GEEK --- ---
    HONCKA: kvalitou jsou dobry, ma ji ted bracha. ale takova p*covina za 40k? ufff
    GEEK
    GEEK --- ---
    GINGERCAT: tady je spis problem v krupsu a servisu krupsu. i kdyz ted by to udajne melo byt lepsi. mel jsem dva pakovy, ktery sly do haje. bracha mel automat, kterej sel do haje. po zkusenostech se servisy jsme se nezavisle na sobe teto znacky vzdali.
    MAJA
    MAJA --- ---
    ad automat - Můžu doporučit Saeco Royal, máme ve firmě už dva, měsíčně se tím protlačí cca 6kg kafe a drží. Jednou za x let se to nechá vyčistit.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MAR_TINA: na automaty se specializuje Jura, startujou na tech 20k, jak je to ale s kvalitou nevim
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GINGERCAT: ten má máma v seznamu.
    Jejich byl v servisu na velkém čištění už 2x nebo 3x (a levné to nebylo), teď mu odchází nějaká součástka.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    MAR_TINA: asi před dvěma týdny jsme si mysleli, že mlýnek v tom našem odešel do věčných lovišť a podle různých recenzí jsme měli vybráno jako náhradníka toto https://www.mall.cz/espressa/delonghi-ecam-25462s?v=598435 Ale nekoupili jsme, mlýnek stačilo vyčistit ;)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Tak když už je tu výjimečně řeč o automatických presovačích, tak se přidám :-)
    Máme pět let starý Krups s ocelovým mlýnkem a při posledním servisu nám bylo řečeno, že používáme moc mastnou kávu (konkrétně Longberry z Kralup). Setkali jste se s tím někdo? Upřímně řečeno nám to kafe chutnalo víc, než teď Doubleshot, ale bojíme se, že bychom ho zase zabetonovali :-/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jdu se zeptat na plněautomatické domácí kávovary (to je bez dizkuze, radyy o alternativě si nechte).
    Rodiče mají De'Longhi ECAM ( https://www.mall.cz/espressa/delonghi-ecam-23-420-sr?v=500439 ) a jsou plně spokojeni. Sype se do toho kafe z Balíren Holešovice :). Po 5 letech začíná odcházet a hledá se náhradník v podobné cenové relaci (do 20 tis. kdyby byla vyšší kvalita nebo nějaká dechberoucí funkce, jinak do 15).

    Je 5 let životnosti při natočení cca 50-70 kafí týdně a servisování (drahém servisování) málo nebo hodně?
    Má smysl kupovat znova DeLonghi a existují obdobné značky?
    matka objevila kávovary Nivona, ale reklama mi přišla jak zepter a podobné předražené zboží. Znáte je někdo? http://www.nivona.cz/cz
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    EXAGE: pražej tam tmavěji, ale všechno tak nějak stejně. kremace to neni.
    jsem tam jednou byl a řikám, jestli maji něco světlejšího a on mě ujistil, že ne. Těch druhů jsem tam zkusil mnoho a fakt to má vždycky téměř stejnej odstín. Zřejmě tim, že to distribuujou dál do těch obchůdků, tak se snažej to prežit tak, aby se zavděčili průměrnýmu zákazníkovi

    tu etiopii si pamatuju, jak jsem se snažil vyslovit ten název, ale zrovna jí neměli.. :)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Když tu někdo zmiňoval ty Holešovické balírny... dá se pít jejich http://www.kavaprodej.cz/ethiopia-yirgacheffe/variant/500/ nebo to bude černý na uhel? Díky.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PAIKA: Jestli mas rada klasicky italsky horky espresso, tak ti to bude vyhovovat, jestli mas rada spiss svetlejsi prazeni a kyselejsi kafe, tak ne
    PAIKA
    PAIKA --- ---
    DYSTOPIK: dobra, asi vyzkousime, dekuju!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam