• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAR_TINA: OBJECTIVE: To demonstrate the role of diet in reducing or aggravating risk of duodenal ulcer (DU). QUALITY OF EVIDENCE: MEDLINE was searched from January 1966 to December 2001 for articles on the relationship between diet and lifestyle and DU using the key words duodenal ulcer and diet, fibre, or lifestyle. Evidence that these factors are associated with DU arose mainly from three case-control and three prospective studies (level II evidence) and from expert opinion (level III evidence). MAIN MESSAGE: A high-fibre diet appears to reduce risk of DU; soluble fibre might be associated with reduced risk also. Vitamin A intake is associated with lower risk of DU. Little evidence indicates that fat, type of fat, protein intake, or consumption of alcohol or caffeine affect the etiology of DU. CONCLUSION: A high-fibre diet, particularly if the fibre comes from fruit and vegetables, could reduce risk of DU; vitamin A might also be beneficial.

    How diet and lifestyle affect duodenal ulcers. Review of the evidence.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2214597/

    (nesel jsem do detailu, ale tyhle metastudie sice maji limity, ale zase stoji na ramenou dost dalsich...)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: tohle by me taky zajimalo..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    mám zásadní dotaz. Manžel má podezření na žaludeční vředy a doktorka mu hned řekla, že nemá pít kafe. (Neřešila jaké pije kafe a neřešila žádné jiné nápoje a potraviny). Osobně si myslím, že to, co pijeme my - odpoledne frenchpress z čerstvě světle pražené kávy (obvykle) doubleshot, on s mlékem - nemá agresivitu turka nebo nescafé. Ale zase bych ho nerada zabila.

    Namáte někdo odkaz na věrohodný výzkum vlivu kávy na žaludek? Nemá někdo z místních baristů vředy? :)
    Nechce se nám odepsat odpolední siestu s kávou na základě vyštěknutí jedné obvoďačky.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    POHODAVOLE: toto jsem presne hledal :)

    KOLU
    KOLU --- ---
    SATAI: minimalistic furniture!
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOLU: Az tak velke kostky? :-O
    KOLU
    KOLU --- ---
    POHODAVOLE: jako cukr
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Po vyzkouseni filtru jsem si vcera udelal radost a poridil V60. Muze me prosim nekdo nakopnout, jak moc to mam umlit? Mam MDF a na espresso pouzivam pouze stupen 3 a 4.

    Diky!
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    Ted byli Elephanti nejakou dobu v EME
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Chtel jsem od Jezucha Concept km 5120 bohuzel misto 1200 co staval, je ted vsude vyprodany nebo za 1999,-....nenahradil ho nejaky novy? Popripade nejaka alternativa? Diky.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOLU: sobotu samozrejme nemohu, to piju kafe u Jihaada ;)
    KOLU
    KOLU --- ---
    SATAI: opět dopoledne (cca do 14 h). ještě tu budu celou sobotu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOLU: to tocim soustruhem (cti: troluji kolegy). Co patek?
    KOLU
    KOLU --- ---
    SATAI: stav se zítra? dopoledne :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SATAI: ja tam mel slony urcite na nejakym cuppingu, ale to mohlo bejt vyjimecne, no...

    POHODAVOLE: nebo Neustadt me napadnul jeste, ten tady v diskusi mel i svyho ambasadora nejakyho, tam taky nejaky ty nemecky prazirny meli
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOLU: to jsem dneska minul, když jsem jel na jiné místo ;)
    KOLU
    KOLU --- ---
    SATAI: YES! :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    MR_DAN: Nepamatuji se, ze bych je tam videl. Vetsinou Bonanza. (Ale obcas i neco jineho, takze se tam klidne mohli mihnut i ti)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MR_DAN: vubec netusim, nikdy jsem tam nebyl..
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    POHODAVOLE: nemivaj slony v paralelni polis?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam