• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MASOUNA: mně něco podobného už rok vyrábí muž :) .. zatím je horní baňka zavěšená na konzoli od skřínky a pod ní je zbytek soustavy :)
    TYDLYDAA
    TYDLYDAA --- ---
    Hele ještě posté k těm elektrickým mlýnkům na filtr na doma.
    Concept/gastroback se už v čechách pořídit za rozumnej peníz nedá.
    Alternativou je Krups GVX, kterej tak rok vydrží docela dobře mlít, při použití dvakrát denně a pak se mu odsere něco v elektrice nebo se přiliš otupí kameny a mele hrozný šutry. (zkušenost táty a dvou známých)
    A máte nějakou zkušenost s tímhle De Longhi? Podle recenzí vypadá, že by mohl mít docela pěknou hrubost, vzhledem k tomu, že všichni nadávaj že na espresso se to používat nedá.:)
    http://kavomlynky.heureka.cz/de-longhi-kg-89/recenze/#section
    MASOUNA
    MASOUNA --- ---
    nejaky typ na to, kde kopit podobne drevenou vez v cr/sr?
    moc se mi to nechce nechat si posilat postou nekde ze sveta
    Yama Cold Brew Tower 6-8 Cup Bamboo
    http://www.coffeesource.eu/dopl/alternativni-metody/yama-cold-brew-tower-6-8-cup-bamboo.html

    JUANITA
    JUANITA --- ---
    DAVE_PAGE: jj, ja ho mam presne rok, ale trochu se bojim soude podle zkazku tady.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    haha
    TYDLYDAA
    TYDLYDAA --- ---
    MOMENT: psal jsem před pár měsíci přímo do Conceptu (pokud vím, tak je to primárně v čechách působící značka kopírující kdeco a odpovědí mi bylo:

    Ester Šindelářová esindelarova@my-concept.cz
    16.10.15
    komu: mně
    Dobrý den,
    Bohužel tento mlýnek již skladem nemáme a mít již nebudeme.
    Děkuji za pochopení

    S pozdravem

    Šindelářová Ester
    Elko Valenta

    bohužel.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    docela by me zajimalo, co se stalo. podle me concept nevychytal naky papirovani/smlouvy a wilfa mu to zatrhla. taky se to na zacatku prodavalo za 850,- to byl mozna taky problem.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    ja objevil asi pred dvema mesici jeden za 1200 ve vytrine elektra na letny, ale doporucil jsem ho kamaradovi. nejak me v tu chvili nenapadlo, ze je v tom krame jen jeden, ten v ty vytrine.
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    JUANITA: ja za nejakych 1100kc :) A teda uspesne slouzi uz pres rok a pul...
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    MR_DAN: whoa, ja ho kupoval za cca 2k.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MESKALITO: no .. da, ale .. odkaz tolik penez za asi posledni kus v republice uz je moc
    zkusil bych mrknout na amazon, ebay, tenhle mlynek se prodava/l pod asi 5 ruznyma znackama, nejen Wilfa
    namatkou:
    Breville BCG450XL (amazon)
    GASTROBACK Design Advanced 42602 (saturn.de)
    je toho vic

    ale co budem doporucovat az dojde vsude ve svete, to nevim :-)
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    SATAI: který se u nás už skoro rok nedá sehnat....
    SATAI
    SATAI --- ---
    MESKALITO: Concept KM-5120 je mistni tradicni odpoved...
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    už se to tady probíralo milionkrát, ale není nějaká novinka na trhu, popřípadě jiné rozumné řešení?
    El. mlýnek čistě na alternativy(filtr, french press) s rozumnou konzistencí a řešením aby káva nebyla všude. Měl by v pohodě namlít 150g v kuse, tak 3-5x denně do cca 4 000,- ?
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    LAAZI: staci mala vaha :)
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    BLACK_ONYX: Aha ja myslel, ze by to melo zhruba odpovidat, jakoze 1g=1ml, pac je to vlastne skoro voda.
    No zkusim snizit vyslednou gramaz z tech 18->60 na 18->45 a uvidim, co to udela. A poridim si odmerku.
    SATAI
    SATAI --- ---
    BLACK_ONYX: kdyz jsme u tech g v ml (to je skoro titul nejakeho DC filmu!) jak moc je vlastne espresso husty?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    LAAZI: Nejsou to ml, ale g. U espressa se pohybujeme někde mezi 40-50% brew ratio, tzn. pro double 18g kafe a 36-45g nápoje.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    LAAZI: By mohli mistni bariste napsat, jak se to dela u nich, ja si ale doma delam vetsinou brewing ratio kolem 50-60 %. Ale na recept od DS dlabat, udelej si to, aby ti chutnalo :)
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    POHODAVOLE: Dobre, chapu, ze nemusim za kazdou cenu dodrzovat 15-30-60 ml, ale 34-36 ml doppio je imho nesmysl. Kdybych si v kavarne obednal doppio a donesli mi 34 ml kavy, tak se asi zeptam, jestli nekdo upijel, nebo proc mi donesli dvojite risretto.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam