• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    POHODAVOLE: Dobre, chapu, ze nemusim za kazdou cenu dodrzovat 15-30-60 ml, ale 34-36 ml doppio je imho nesmysl. Kdybych si v kavarne obednal doppio a donesli mi 34 ml kavy, tak se asi zeptam, jestli nekdo upijel, nebo proc mi donesli dvojite risretto.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    LAAZI: mrkni na obal. Je to jak jsem psal. 17-18 g a 34-36 ml..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    LAAZI: co mají v receptu? Pochybuji, že 60. DS sem tam koupím a 60 jsem nikdy nedělal ale to ani z jiného druhu..
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    POHODAVOLE: Vychazim z toho, ze espresso ma mit 30ml, z cehoz vyplyva ze dvojite espresso ma mit 60ml.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    LAAZI: a nemívají recept na 36 ml? 60 je dle me moc. Já se snažím dělat do 40..
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Ja myslim, ze ve vetsine pripadu, to, jak to tece, koreluje s tim, jak to chutna.
    Navic kafe, ktery delam ja, chutna vzdy otresne, tak se snazim, aby to aspon vypadalo pekne, kdyz to varim ;)
    Nicmene sem si precet, co Doubleshoti vlastne pisou na tom obalu, naklikal na PIDu vetsi teplotu (94) a pridal kafe (pisou 18 gramu na double takze davam 19 do mlynku) a nasel sweet spot na Rockym, zrejme nekde mezi cisly 4 a 5, takze to melu na 5 a snazim se to hodne umackat a tece to lip a uz to nechutna jak kysela voda.
    Teda vlastne chutna, ale je to proste o neco malo lepsi :)
    Zkusim este zkratit dobu extrakce, snazim se o 30 vterin a 60ml, coz vychazi, ale ke konci to tece fakt uz dost svetly.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    LAAZI: delat z filter roastu espresso neni uplne sranda... kazdopadne jak to chutna?to ze to vizuelne tece osklive neznamena ze to nechutna dobre ;) tim bych se ridil a upravoval to podle toho...
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Zkouseli ste nekdo tu Kenu Gicherori, co maj ted v Doubleshotu na espresso?
    Chapu, ze to je kafe spis na jiny typy pripravy, nicmene jaky mleti/teplotu byste doporucili?
    Me z toho furt tece 3 vteriny neco hafo tmavyho a zbytek casu naopak neco uplne svetlyho ;(
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FARFELOO: aha! dík
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    MAR_TINA: Mají to i zvlášť...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FARFELOO: ale kdo by chtěl Nespresso mašinu, co dělá Nespresso kafe, že :D
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Ty pěnovače u Nespresso mašin fungují docela dobře, řekl bych.
    GEEK
    GEEK --- ---
    MAR_TINA: jj, je to proste vyhrata konvicka (bud klasika nebo indukce) a pak slehatko - vetsinou takovej zatocenej drat jako u frapovace.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEEK: ale vyvíječ páry nezískám samostatně, ten je vždy součástí mašiny na espresso, ne?
    Chápu dobře, že tyhle konvice prostě ohřívají mléko a zároveň je tam nějaký mechanický pěnítko?

    Jinak dík, něco vyberu.
    GEEK
    GEEK --- ---
    MAR_TINA: ja myslim, ze vsechno bude plus minus podobny http://penice-mleka.heureka.cz/
    nevim, kolik do toho chces dat a jak velkej chces. ten catler asi bude nejnadupanejsi, ale ja mel kdysi neco podobnyho jako tohle guzzanti http://penice-mleka.heureka.cz/guzzanti-gz-002/, a taky se to dalo.
    pena z pary mi prijde ale furt lepsi, coz u FP je stejne jedno :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Potřebuju koupit (do úterního večera, mohu dojet do Prahy anebo zaplati expres doručení) nějaké zařízení na napěňování mléka. Za tepla.
    Cíl je vytvořit teplé napěněné mléko a to nalít na kávu z frenchpressu (neřešte, to je věc toho, kdo to má rád :D).

    Můžete někdo doporučit nějaký takový nástroj / přístroj? Klidně Tchibo, jestli to funguje.
    MAJA
    MAJA --- ---
    Máme v kanclu automat Saeco Royal a potřeboval by po čase zase nějakou údržbu (vyčistit, seřídit, odvápnit apod.). Doporučíte nějaký šikovný servis ?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEEAK: btw: se nenech nalákat na to, že "winning recipe" je ten nejlepší .. je třeba mít na paměti, že je "nejlepší" pro danou kávu v daném roce a stádiu po pražení .. ehm taky je upravený pro určitou hrubost mletí .. osobně experimetuju s čímkoliv co se mi "líbí" od oka a prostě zkouším a ochutnávám
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    C4RC455: sháníš-li recepty .. vřele doporučuju ozkoušet něco z WAC .. nebo klidně všechno .. receptů je tam snad na každej den v roce :D
    Recipes – World AeroPress Championship
    https://worldaeropresschampionship.com/recipes/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam